„Žiemos etiudai“ – renginys, skirtas Tarptautinės žmonių su negalia dienai paminėti

2018 m. gruodžio 3 d. 11 val. Vilniaus miesto savivaldybės II aukšto foje vyks neįgalių menininkų kūrybos pristatymas „Žiemos etiudai“. Renginys skiriamas Tarptautinei žmonių su negalia dienai paminėti.
Kiekvienas žmogus savyje turi daug neatskleistų talentų, kurie esant palankioms sąlygoms atsiskleidžia. Tarp neįgalių žmonių yra nemažai gabių žmonių, kurie dėl negalios pobūdžio, nepritaikytos socialinės aplinkos, dėl nepasitikėjimo savimi, neturėjo galimybių atskleisti bei lavinti savo meninių sugebėjimų. Nepriklausomai nuo negalės ar profesionalumo, kūrybinio proceso metu, keičiamasi emocine, pažintine ir socialine informacija, ne tik atrandami dvasiniai ryšiai, bet ir gaunama daug teigiamų emocijų. Tapyba nėra pigus malonumas, tačiau dvasine ir moraline prasme jis yra neįkainojamas.
„Labai smagu atrasti vis naujų atspalvių ir gyvenimas įgavo kitą prasmę“ – sako neįgalūs menininkai.
Renginyje bus pristatytas paveikslų žiemos tema ciklas, vadovė dailininkė Jolanta Snežko, ir pagal tuos paveikslus sukurti poezijos posmai, lydimi muzikinių instrumentų improvizacijomis. Renginyje dalyvaus darbų autoriai, poetinių posmų autoriai, Edgar Jakovič Naujosios Vilnios muzikos mokyklos auklėtinis ir svečiai.
Renginio organizatoriai Vilniaus krašto žmonių su negalia sąjunga ir Vilniaus miesto savivaldybė. Renginio rėmėjai Gediminas Rudžionis, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys, Vilniaus miesto savivaldybė, Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM.