Žiemos vakarus turiningai leisti kviečia – Vilniaus tarptautinis vaikų ir jaunimo kino festivalis!

Šių metų gruodžio 10-19 dienomis prie ekranų kviečia Vilniaus tarptautinis vaikų ir jaunimo kino festivalis! Šiemet šešioliktąjį kartą vyksiantis festivalis, kaip ir kasmet jaunajai auditorijai pristatys ne vieną apdovanojimą pelniusius filmus bei tradiciškai jauniausius festivalio žiūrovus iš visos Lietuvos kvies tapti ir žiuri komisijos nariais, kurie išmėgins kino kritikų profesiją ir išrinks geriausius šių metų festivalio filmus!

„Džiugu, kad šiais metais ir vėl galime pakviesti vaikus ir jaunimą kokybiškai praleisti laisvalaikį, žiūrint vertus dėmesio, išskirtinius vaidybinius bei animacinius filmus, kurie į festivalį atkeliauja iš Suomijos, Belgijos, Vokietijos, Italijos, Kanados bei net Irano ir Pietų Afrikos. Festivalio filmai tai – istorijos apie vaikų pasaulius, kuriuose atsiveria jų jausmai, kasdienybės išgyvenimai bei neįtikėtinos istorijos“,- apie programą pasakoja festivalio direktorė Lina Užkuraitytė.

Kaip ir kasmet Vilniaus tarptautiniame vaikų ir jaunimo filmų festivalyje bus nagrinėjamos vaikams ir jaunimui aktualios temos, šių metų programoje bus galima rasti filmų, kurie pasakos netikėtas istorijas apie tikėjimą savo tėvais, kai jie nusprendžia iš esmės pakeisti savo profesiją, vasaros nuotykius ieškant legendinio urvo, spalvingą kelionę su netikėtai prakalbusia žąsimi, berniuko bei mustango draugystę, ar jaudinančius ir komiškus nuotykius bandant susigrąžinti pavogtą dviratį. Šių metų festivalio programoje ir aktualios, jaudinančios temos apie pabėgėlių vaikų gyvenimą, paauglių išgyvenimus globos namuose, ar gyvenimą kartu su šalia esančiais ypatingais artimaisiais.

Tapatybės paieškos, draugystė, brendimas, gebėjimas atlaikyti spaudimą būnant kitokiu, pagundas, pavojus ir meilę, tokiomis temomis kupina festivalio filmų programa, skirta išskirtinai jaunų žmonių augimui.

Visą festivalio programą jau galima rasti čia – Filmu pristatymai 2021 – Vilniaus tarptautinis vaikų ir jaunimo kino festivalis (kidsfestival.lt)

Festivalio filmus, vaikams iš visos Lietuvos bus galima stebėti legaliose namų kino platformose www.kinofondas.lt bei www.zmonescinema.lt iki pat gruodžio 19 dienos, o Vilniuje moksleiviai su Kultūros pasu gali užsisakyti filmus visai klasei ir juos žiūrėti gyvai kino salėse, daugiau informacijos – KINAS SU KLASE – Vilniaus tarptautinis vaikų ir jaunimo kino festivalis (kidsfestival.lt).

 

Visa festivalio informacija – www.kidsfestival.lt

Festivalį remia Lietuvos kino centras.