Greta Vakarinio aplinkkelio prasideda dviejų parduotuvių statybos

Mozūriškių g. 31, greta Vilniaus vakarinio aplinkkelio, priešais „Circle K“ degalinę, bendrovė „Investavimas LT“ 0,76 ha ploto sklype projektuoja du dviejų aukštų prekybos paskirties pastatus. Projektinius siūlymus rengė bendrovė „Ponama“.

Komercinės paskirties pastatuose įsikurs didmeninės (ne maisto) prekių parduotuvės. Antrame aukšte dar bus įrengtos poilsio zonos darbuotojams. Vieno pastato bendras plotas 1 480 kv. m, o kito – 1 672 kv. m.

Aplink pastatus projektuojami takai pėstiesiems. Formuojami du įvažiavimai iš Mozūriškių gatvės. Prie pastatų bus 49 automobilių stovėjimo vietos.

Vystytojai savivaldybę informavo, jog dėl statybų sprendimų nepavyks išsaugoti ir teks pašalinti 23 drebules. Už šalinamus medžius bus kompensuota atstatomoji vertė (1968 Eur). Pagal suderintą su savivaldybe projektą, teritorijoje pavyko išsaugoti ir persodinti 33 brandžius medžius: 23 ąžuolus, 5 pušis, 5 beržus. Po statybų statytojas planuoja sutvarkyti ir apželdinti 2151 m² sklypo ploto ir pasodinti 15 kalninių pušų, 160 gulsčiųjų kaulenių, 320 tunbergo raugerškių. Teritorijoje taip pat augs ir kininiai miskantai, virgininiai veronikūnai ir kiti žoliniai augalai.

Žaliąsias zonas planuojama įkurti priešais pagrindinius įėjimus į pastatus ir tarp jų – suprojektuota papildoma poilsio zona pastate dirbantiems žmonėms. Automobilių stovėjimo aikštelėje taip pat bus zonos apželdintos dekoratyviniais augalais.

Numatoma projekto pabaiga – 2022 metų II ketvirtis.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt