Gyventojai kviečiami aptarti administracinio pastato Žalgirio gatvėje rekonstrukciją

Vilniuje, Šnipiškėse, bendrovės „Capitalica Z114 Real Estate Fund“ užsakymu rekonstruojamas administracinis pastatas prie Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankryžos. Dviejų aukštų sovietmečiu statytas pastatas pasikeis – bus atviresnis miestiečiams, šalia pastato bus įrengta viešųjų erdvių. 

Žalgirio g. 114 pastatas iškilo 1975 m., prieš dvidešimt metų buvo rekonstruotas. Šiuo metu ši Šnipiškių dalis aktyviai vystosi: statomi nauji gyvenamųjų namų kvartalai, administraciniai pastatai, pagal Vilniaus gatvių standartą sutvarkytos gatvės, kuriamos viešosios erdvės.

Sovietinis pastatas jau nebeatitinka šios vietos konteksto: pastatas neįtraukus, nekviečiantis užsukti, langai tik antro aukšto lygyje, o pirmas aukštas aklinų sienų perimetro, šalia nėra viešųjų erdvių. 

Projektuotojai UAB Aketuri Architektai numatė, kad rekonstruojamas pastatas bus iš dviejų dalių. Planuojama jį paaukštinti iki 7 aukštų. 

Pastatas bus rekonstruojamas laikantis universalaus dizaino principų – pritaikomas visoms žmonių grupėms, taip pat ir senyvo amžiaus žmones, mažiems vaikams ir žmonėms su negalia.

Prie pastato suprojektuota beveik 300 automobilių stovėjimo vietų. Pusė iš jų – požeminėje automobilių saugykloje. Dviračiams numatomos 79 vietos. 

Šiuo metu pristatomi administracinio pastato rekonstrukcijos projektiniai pasiūlymai. Su jais galima susipažinti čia – https://bit.ly/3RcEszs

Projekto svarstymas vyks nuotoliniu būdu 2023 m. vasario 14 d., 16 val. Susitikimo nuoroda https://us06web.zoom.us/j/86976156019

Projektinių pasiūlymų svarstymas – tai etapas, kai visuomenė gali išsakyti savo nuomonę apie rekonstrukcijos projektą ir teikti savo siūlymus. Viešai konsultacijai pristatomi projektai dar nėra sulaukę Savivaldybės pritarimo – specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]