Kviečiame dalyvauti apklausoje dėl pokyčių Lvivo ir Krokuvos gatvėse

Sparčiai besikeičiančiame dešiniajame Neries krante kuriamas gyvybingas viešųjų erdvių ir jas jungiančių gatvių tinklas – ypač daug kalbama apie Lvivo ir Krokuvos gatvių pokyčius. Vilniaus miesto savivaldybė kartu su Vilniaus plano” urbanistais kviečia miestiečius dalyvauti apklausoje ir pateikti savo nuomonę apie reikiamus pokyčius Lvivo, Krokuvos ir jas jungiančiose gatvėse: https://arcg.is/PfKS9 . Atsakymų laukiama iki birželio 25 dienos. 

Apklausos tikslas – sužinoti nagrinėjamos Šnipiškių seniūnijos dalies naudotojų (gyventojų, darbuotojų ir lankytojų) nuomonę apie teritorijos gatvių erdvių formavimo poreikius bei prioritetus. Apklausos rezultatai bus panaudoti sudarant Lvivo, Krokuvos bei jas jungiančiųjų gatvių erdvių formavimo principus ir rengiant priešprojektinius pasiūlymus.

Apklausos anketą sudaro penkios dalys, orientuotos į skirtingus nagrinėjamos Šnipiškių seniūnijos dalies vystymo iššūkius ir uždavinius:

  • nagrinėjamos Šnipiškių teritorijos lankymo ir naudojimo įpročiai;
  • Vilniaus centrinio verslo rajono įvaizdis bei aplinkos formavimo prioritetai;
  • Lvivo gatvės erdvės formavimo principai ir galimi sprendimai;
  • Krokuvos gatvės erdvės formavimo principai ir galimi sprendimai;
  • Konstitucijos prospekto erdvės formavimo principai ir galimi sprendimai.

2022 m. gruodžio mėn. projekto komanda susitiko su vietos gyventojais ir vystytojais siekiant išklausyti skirtingų grupių poreikius pokyčiams nagrinėjamoje teritorijoje. Kalbant apie Lvivo gatvę abi grupės akcentavo, kad svarbūs aktyvūs ir srautą traukiantys pastatų pirmieji aukštai, kuriuose veiktų mišri komercija iš visų pastatų pusių. Tai – pėsčiųjų judėjimo, laiko praleidimo ir gatvės gyvenimo pilna, o ne tik tranzitinė gatvė. Nuomonės kiek išsiskyrė dėl Krokuvos gatvės. Gyventojai siūlė, kad tai būtų rami, bet gyva gatvė su pirmenybe pėstiesiems ir dviratininkams. Vystytojai siūlė, kad vis tik gatvėje būtų dvipusis eismas, automobilių stovėjimo vietos. Plačiau galima susipažinti čia:https://shorturl.at/klmX1

Informaciją apie projektą taip pat kviečiame sekti: https://shorturl.at/uvwOZ