Markučiuose gamybinės paskirties pastatai rekonstruojami į daugiabučius

Pakraščio g. 10, Markučiuose, šalia kairiojo Vilnelės upės kranto, vietoje gamybinės paskirties pastatų, iškils gyvenamųjų namų kvartalas. Projekto plėtotojas UAB „Realco“, statytojas UAB „Prie Vilnelės“ ir projektuotojas UAB „Architektūra, dizainas ir statyba“ kvartale „Prie Vilnelės“, planuoja penkis 2-5-7 aukštų korpusus, kuriuose bus įrengta 220 butų. Dalies namų pirmuose aukštuose numatytos komercinės patalpos.

Tai Vilniaus savivaldybės inicijuotas konversinis projektas. Jo tikslas – atgaivinti ir Vilniaus centro dalimi paversti net 78 hektarus nebenaudojamos pramoninės erdvės, kuri driekiasi nuo Užupio iki Belmonto miško ir ribojasi su Vilnelės upe.

Sklype buvo garažas, administracinis pastatas, sandėlis, gamybinis pastatas. Šiuo metu pastatai nugriauti. Dalis konstrukcijų, kurios sutampa su planuojamo kvartalo užstatymo kontūru, išsaugotos ir bus panaudotos statyboms.

Į 187 vietų požeminę automobilių stovėjimo aikštelę formuojami du įvažiavimai – iš Manufaktūrų ir Pakraščio gatvių. Antžeminių vietų įrengti nenumatyta.

Vystydama projektą, bendrovė įsipareigoja nutiesti 131 m ilgio pėsčiųjų ir dviračių taką, kuris Manufaktūrų gatvę sujungs su pėsčiųjų tiltu per Vilnelę.

Vystytojas savivaldybę informavo, jog dėl statybų sprendimų nepavyks išsaugoti ir teks pašalinti keturis karpotuosius beržus. Už šalinamus medžius bus kompensuota atstatomoji vertė (1224 Eur). Pagal suderintą su savivaldybe projektą, teritorijoje pavyko išsaugoti tris brandžius paprastuosius klevus.

Po statybų planuojama sutvarkyti ir apželdinti 1120 kv.m. vidinio kiemo teritoriją. Čia bus pasodinta: 40 mažalapių liepų, 3 himalajiniai beržai, 72 kalninės pušys, 66 niponinės lanksvos, 24 sidabrakrūmiai, 43 šluotelinės hortenzijos, 65 levandos, 29 melsvosios melvenės ir kt.

Numatoma statybų pabaiga – 2023 metų II ketvirtis.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]