Po Šiaurinės gatvės projekto pristatymo – dėmesys visuomenės pastaboms

Sausio 5 d. Vilniaus miesto savivaldybėje vyko diskusijos su gyventojais dėl projektuojamos Šiaurinės gatvės, kuri sukurtų vakarinės miesto dalies – Fabijoniškių, Pašilaičių, Justiniškių, Šeškinės – ir Vakarinio aplinkkelio jungtį. 

Susitikime buvo kalbama apie Šiaurinės gatvės projekto pirmąjį etapą – atkarpą nuo Vakarinio aplinkkelio iki S. Stanevičiaus g.

Diskusijos vyko pagal atskiras temas: urbanistiniai sprendiniai, želdynai, tarša ir triukšmas, eismo organizavimas, automobilių stovėjimo vietos ir saugumas, viešasis transportas, darnus judumas, pėsčiųjų ir dviračių takai, gatvės techniniai sprendiniai. Diskusijoje dalyvavę gyventojai išsakė savo lūkesčius: vieni norėjo daugiau įvažiavimų į kiemus, kiti norėtų platesnės gatvės, mažiau medžių, bet daugiau stovėjimo vietų automobiliams, o keletui ši gatvė atrodė nereikalinga ir vietoj jos siūlė įrengti parką. Apibendrintas pastabas galite rasti čia.

Projekto komanda, atsižvelgdami į gautas visuomenės pastabas, toliau dirba prie gatvės koncepcijos. Tarp kitų darbų, šiuo metu daugiausiai dėmesio skiriama ryšių tarp planuojamos gatvės ir esamų aplinkinių rajonų bei numatomo užstatymo tikslinimui. Atlikus visus darbus, bus skelbiamas projekto viešasis svarstymas, per kurį gyventojai galės teikti pastabas. Prieš viešą svarstymą su atnaujintu projektu bus galima susipažinti iš anksto.