Skelbiamas architektūrinis konkursas viešbučio paskirties pastato rekonstrukcijai 

Smolensko g. 5, Vilniuje, rekonstruojamo projekto architektūrinė idėja bus renkama uždaro kviestinio konkurso būdu. Paraiškos priimamos iki 2021 m. rugpjūčio 6 dienos.

Konkurso tikslas – atrinkti geriausią architektūrinę idėją 11 000–15 000 kv. m viešbučių paskirties pastatams rekonstruoti. Projekte numatytos gyvenamosios paskirties patalpos, todėl rengiant projektinius pasiūlymus reikia numatyti reikalingą viešąją infrastruktūrą – želdynus, vaikų žaidimo ir sporto aikšteles, automobilių stovėjimo aikšteles pagal gyvenamiesiems pastatams taikomas normas.

Atrenkant geriausią projektą bus atsižvelgiama į gautų pasiūlymų urbanistinį kontekstą, projekto integralumą, atitikimą darnaus miesto vystymo principams. Taip pat dėmesys bus skiriamas ir pasiūlymų architektūrinėms išraiškoms, funkciniams sprendimams ir pasiūlytų sprendimų racionalumui.

Konkurso dalyvių darbus vertins komisija, sudaryta iš architektų ir ekspertų: Tadas Balčiūnas, Raimondas Palubeckis, Saulius Pamerneckis, Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis ir statytojo atstovas Ugnius Latvys.

Konkurso rezultatai bus paskelbti 2021 m. rugpjūčio 26 dieną.

Konkurso dalyvių darbai ir vertinimo komisijos sprendimas bus pristatyti ir patalpinti internetinėje svetainėje www.balticam.lt. Papildomai informacija apie konkursą ir konkurso darbus bus patalpinta Lietuvos architektų sąjungos svetainėje www.architektusajunga.lt ir Vilniaus miesto savivaldybės svetainėje www.vilnius.lt.