Sostinės Lietaus gatvėje tęsiamos daugiabučių statybos – bus tvarkomi želdynai

Sostinės Lazdynėliuose, Lietaus g.12 tęsiamos jau penktus metus plėtojamos daugiabučių ir bendrabučių statybos: 5 jau pastatyti, dar 8 statomi. Teritorijoje planuojama pasodinti 33 naujus medžius ir 555 krūmus, čia augs lanksvos, hortenzijos ir kt. Bus išsaugota net 70 čia augančių medžių.

Nors projekto vykdytojai UAB „Aitvarų projektai“ į Vilniaus miesto savivaldybę kreipėsi dėl 32 medžių šalinimo statybvietėje, savivaldybės iniciatyva projektas buvo atidžiai įvertintas ir pakoreguotas – pavyzdžiui, suradus kitą vietą atliekų konteineriams, pavyko išsaugoti brandų sveiką beržą. Pagal suderintą su savivaldybe projektą, bus išsaugota net 70 medžių,o statytojas įsipareigojo sumokėti atkuriamąją vertę už šalinamus medžius – 3 780 Eur.

Deja, dėl inžinerinių tinklų tiesimo ir pastatų statybų visų medžių išsaugoti nepavyks – teks šalinti 20 pušų, 5 drebules, 4 obelis, 1 blindę ir 1 beržą. Tačiau bendra sodinamų naujų želdinių kamienų skersmens suma bus lygi šalinamų skaičiui.

Statomas kvartalas yra vakarinėje Vilniaus miesto dalyje, gamtos apsuptyje, Lazdynėliuose. Rytuose plyti Bukčių miškas. Susisiekimas su pastatais ir prie jų įrengtomis automobilių parkavimo aikštelėmis planuojamas iš Lietaus gatvės pusės.