„Subačiaus projektas“ kviečia aptarti projektuojamus daugiabučius Senamiestyje

Vilniuje, Žiupronių gatvėje, KŪB „Subačiaus projektas“ užsakymu suprojektuotas gyvenamųjų ir komercinių pastatų kompleksas. Gyventojai kviečiami susipažinti su projektiniais pasiūlymais ir išsakyti savo nuomonę. 

Projektinių pasiūlymų svarstymas – tai etapas, kai vilniečiai gali išsakyti savo nuomonę apie projektą ir teikti siūlymus. Viešai konsultacijai pristatomi projektai dar nėra sulaukę Savivaldybės pritarimo – specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas.

Su projektiniais pasiūlymais galima susipažinti čia – https://bit.ly/3RgKWxd. Projekto svarstymas vyks gyvai 2023 m. vasario 13 d., 17 val. Stiklių g. 4, Vilnius. 

Suprojektuoti gyvenamųjų namų su komercinėmis ir administracinėmis patalpomis kompleksą Žiupronių g. 7 ir 9 buvo skelbiamas kviestinis konkursas, kurį laimėjo UAB „Heima“. 

20 arų sklype suprojektuoti dviejų ir trijų aukštų pastatai su mansardomis. Numatyta įrengti 55 butus, 10 studijų. Pirmame aukšte planuojamos visuomeninės ir komercinės paskirties patalpos. 

Projektuojami pastatai yra saugomoje Vilniaus senamiesčio teritorijoje. Nors aplinkinė teritorija gausi savo autentiška senamiesčio architektūra, Žiupronių g. 7 ir Žiupronių g. 9 sklypų valdos neturi architektūrinės vertės, jų užstatymas buvo sugriautas karo metu.

Teritorija ilgą laiką buvo naudojami automobilių parkavimui, čia buvo įrengti automobilių garažai, kurie, gavus leidimus, nugriauti. Medžių nėra išlikę. Projekto metu planuojama apželdinti vidinius kiemus, projektuojamus virš požeminės pastato dalies.

Vidiniuose kiemeliuose numatytos vaikų žaidimų aikštelės. Ramiam poilsiui projektuojami suoliukai prie žalių plotų. 

Taip pat numatyta įrengti 91 automobilio stovėjimo vietą, ir 46 dviračių stovėjimo vietas. 

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt