Vilniečiai Krokuvos gatvę mato kaip ramaus eismo zoną, o Lvivo – kaip gyvybingą miesto erdvę  

Sparčiai besivystančiame centriniame Vilniaus verslo rajone Lvivo ir Krokuvos gatvės ir šalia esančios viešosios erdvės nebeatitinka šiuolaikinio miesto kokybės standarto ir nekuria gyvybingo miesto centro. Vilniaus miesto savivaldybė kvietė gyventojus ir verslo atstovus aptarti, kaip turėtų keistis Lvivo ir Krokuvos gatvės, padiskutuoti ko joms trūksta ir koks jų charakteris.  

Susitikimuose dalyvavę gyventojai Lvivo gatvėje norėtų skverų, sankryžas siūlyta keisti į eismo žiedus, prie gatvės įrengti automobilių stovėjimo vietų. Tiek gyventojams, tiek nekilnojamojo turto vystytojams atrodė svarbūs žmonių srautą pritraukiantys pastatų pirmieji aukštai, kuriuose veiktų mišri komercija. Nekilnojamo turto vystytojų asociacijos „Naujasis Vilniaus centras“ atstovai išsakė savo nuomonę, kad gatvę reikėtų skaidyti dalimis ir jai pagyvinti ieškoti atskirų sprendimų. 

Gyventojai ir verslininkai Lvivo gatvę mato kaip pėsčiųjų judėjimo, laiko praleidimo ir gyvybingą vietą, o ne tik tranzitinę gatvę, kokia ji yra šiuo metu. 

Tuo tarpu Krokuvos gatvę gyventojai įsivaizduoja, kaip ramią bet gyvą pėsčiųjų gatvę su vienpusiu eismu. Jų nuomone, pirmieji pastatų aukštai turėtų būti skirti barams ir restoranams, turėtų būti restauruota dalis išlikusio akmeninio grindinio. Krokuvos gatvėje, anot gyventojų, būtų galima skatinti kino turizmą.  

Asociacijos atstovai akcentavo, jog Krokuvos gatvės unikalumas – riba tarp medinių Šnipiškių ir augančio Vilniaus centrinio verslo rajono. Jie mano, jog gatvė turėtų būti dvipusio eismo, žalesnė nei yra dabar ir su automobilių stovėjimo vietomis prie gatvės. 

Išsamią esamos situacijos analizę ir apibendrintus gyventojų bei verslininkų pasiūlymus Lvivo ir Krokuvos gatvėms rasite čia.