Žingsniai link multimodalumo Antakalnyje – Vilniuje lankėsi darnaus judumo ekspertai

Vilniaus miesto savivaldybės administracija ir SĮ „Susisiekimo paslaugos“ nuo 2017 m. lapkričio mėn dalyvauja Europos Sąjungos „Interreg Baltijos jūros regiono“ programos projekto „Cities.Multimodal“ (Miestų transporto sistemos – link netaršaus mobilumo) veiklose.

„Cities.Multimodal” projekto apimtyje atlikta išsami Antakalnio transportinio rajono analizė, lokalizuoti Vilniaus miesto darnaus judumo plano sprendiniai, pasiūlytos būtent Antakalniui aktualios mažesnio masto priemonės. Rezultatas – Antakalnio darnaus judumo planas, kuris glaudžiai susijęs su savivaldybės vykdomais ir planuojamais darbais. Be kitų priemonių plane taip pat yra numatyta sukurti kombinuotų kelionių aikštelių tinklą Turint tokias aikšteles, keliaujantiems būtų lengviau persėsti iš vienos  transporto priemonės į kitą, jiems būtų užtikrintas geras susisiekimas tiek pėsčiomis, tiek dviračiu.

Dvi kombinuotų kelionių aikštelės Antakalnyje turėtų būti atidarytos jau 2020 metų pavasarį – prie Šilo stotelės ir šalia žiedinės sankryžos prie Šv. Petro ir Povilo bažnyčios. Šiose aikštelėse bus sudaryta galimybė saugiai palikti, jei reikia – įkrauti, dviratį arba paspirtuką, pasinaudoti dalinimosi automobiliu ar dviračiu. Taip pat bus sutvarkyta šalia esanti pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūra, užtikrinant patogų ir saugų patekimą ir išvykimą.

Šių metų spalio 16-18 dienomis Vilniuje vyko  ekspertų ir visų „Cities.Multimodal” partnerių susitikimas bei mokymai darnaus mobilumo tema. Tris dienas dirbę Europos miestų specialistai ir ekspertai susipažino su  Vilniaus miesto darnaus judumo  planu, Antakalnio rajono transportine analize, pateikė savo siūlymus.

Daugiau apie projektą – https://www.cities-multimodal.eu/

Išsamesnės informacijos suteiks Aušra Sičiūnienė, “Cities. Multimodal” projekto koordinatorė,  Vyriausiojo miesto architekto skyriaus Bendrojo ir specialiojo planavimo poskyrio vyr. specialistė, tel. 8-5 2112579, Ausra.siciuniene@vilnius.lt