Svarbi informacija
Efektyvindami veiklą, „Vilniaus vandenys“ parduoda dalį nenaudojamų Bernardinų sode veikiančios Sereikiškių vandenvietės statinių
Didžiausia vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ aukciono būdu parduoda dalį Vilniaus senamiestyje – Bernardinų sode – veikiančios Sereikiškių vandenvietės teritorijos ir joje esančius nenaudojamus 11-ka statinių. Tačiau vandens tiekimo infrastruktūra – vandens tiekimo stotis, vandens rezervuaras ir vandens tyrimų laboratorija čia išliks, o vanduo centrinei Vilniaus miesto daliai ir toliau bus tiekiamas iš vandenvietėje esančių artezinių gręžinių.
„Siekiame efektyviai valdyti įmonės turtą ir disponuoti tik įmonės tiesioginei veiklai reikalingu turtu. Matydami, kad turimų statinių neišnaudojame savo poreikiams, nusprendėme juos perleisti kitiems, tikėdamiesi, kad šioje patrauklioje miesto dalyje bus įrengtos geriausiai miesto gyventojų poreikiams pritaikytos erdvės“, – sako „Vilniaus vandenų“ Veiklos planavimo tarnybos direktorius Egidijus Anulis.
Pasak jo, parduoti dalį Sereikiškių vandenvietės teritorijos ir joje esančius visiškai nenaudojamus ar minimaliai naudojamus pastatus nuspręsta dėl kelių priežasčių: bendrovės sprendimo centralizuoti darbo vietas, jas apjungiant didesnėse lokacijose ir taip ženkliai sumažinant skirtingų pastatų eksploatavimo kaštus, taip pat modernizuoti tik tuos pastatus, kurioje vykdoma ar planuojama vykdyti bendrovės veikla.
„Savivaldybės įmonės žino mūsų nuostatą perduoti miesto gyvenimui joms nereikalingą infrastruktūrą, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. – Taip gyvybė sugrįžta ne tik į buvusias gamyklines teritorijas – kai gimsta tokie projektai kaip „Paupys“, – bet ir į mažesnes struktūras. Šiuo atveju turime nekilnojamąjį turtą, kuris pertvarkytas gali įspūdingai praplėsti neseniai atnaujinto Bernardinų sodo paslaugų infrastruktūrą, o miestas tuo pačiu atsikratytų pačioje Senamiesčio širdyje išlikusio garažėlių ūkio, kuris, tikiu, nekilnojamojo turto vystytojų būtų paverstas Šv. Onos ir Bernardinų komplekso kaimynystės vertu objektu.“
Parduodamų pastatų, besiribojančių su vilniečių ir miesto svečių pamėgtu Bernardinų sodu, plotas yra 1330,57 kv. m. Šiuo metu dalis parduodamų patalpų naudojamos administracinei veiklai, darbuotojų persirengimui, įrangos laikymui, tačiau dalis pagalbinių patalpų ir garažų yra tušti ir seniai nenaudojami.
Vis tik dalies vandenvietės teritorijos pardavimas suplanuotas su būtina sąlyga – pardavimo sandoris jokios įtakos vandens išgavimui iš vandenvietės ir tiekimui vartotojams neturės. Bendrovė čia išlaikys ir toliau eksploatuos vandens tiekimo stotį bei 11 vandens gręžinių. Čia ir toliau veiks vandens tyrimų laboratorija, kurioje kasdien bus atliekami iš skirtingų vandenviečių paimami vandens kokybės tyrimai, taip ir komerciniai tyrimai – fiziniams ar juridiniams vartotojams užsakius paslaugą ištirti vandenį iš individualių eksploatuojamų gręžinių ar šulinių.
Sereikiškių vandenvietė įsikūrusi senamiesčio zonoje, tad parduodamo sklypo dalis galės būti eksploatuojama tik vadovaujantis nekilnojamųjų kultūros vertybių teritorijos ir apsaugos zonos naudojimo sąlygomis.
„Miesto centre laikyti nenaudojamas pagalbines patalpas yra tiesiog neracionalu. Tai prieštarauja visai sostinės vizijai. Miestas turi būti atviras ir lankstus, patogus gyventojams. Senieji įmonės pastatai, jei tik bus išnaudoti tinkamai, turi potencialo tapti dar vienu traukos centru šioje miesto dalyje. Nors varžytinių rezultatai paaiškės kiek vėliau, tikimės, kad ši galimybė neprasprūs pro akis svetingumo verslui, kurio šalia Bernardinų sodo labai trūksta“, – teigia Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.
Dalies Bernardinų sode veikiančios vandenvietės pardavimas bus vykdomas aukciono būdu. Tai įprasta bendrovės praktika, kurią taikant įgyvendinamas Vilniaus miesto tarybos sprendimas bendrovės pardavimo sandoriams suteikti maksimalų viešumą ir skaidrumą, eliminuojanti pardavėjų ir pirkėjų susitarimų riziką, užtikrinanti savalaikį informacijos pateikimą ir vienodas dalyvių teises. Be to, aukciono metu turtas parduodamas pasiūliusiam didžiausią kainą.
Aukciono vykdytojas – tarptautinė NT konsultacijų bendrovė „Newsec“ – buvo atrinktas dar praėjusių metų spalį viešo pirkimo būdu, visus pirkimo dalyvius vertinant pagal ekonominio naudingumo kriterijų. Prieš priimant galutinį sprendimą, aukciono vykdytojas bendrovės buvo įpareigotas atlikti išsamią planuojamo parduoti nekilnojamo turto studiją: apžvelgiant visas pardavimo galimybes ir perspektyvas, įskaitant ir galimybę, esant poreikiui ar būtinybei ateityje vandenvietę plėsti. Kad tikrai tokia galimybė būtų, patvirtina ir bendrovės surinkti duomenys apie vandens