Informacija dėl UAB „Mano būstas“ įmonių grupės ir UAB „Naujininkų ūkis“

 

Vilniaus daugiabučių namų gyventojus informuojame, kad Savivaldybė įgyvendino prievolę ir visuose daugiabučiuose namuose, kuriuose administravimo terminas baigėsi 2017-12-31, organizavo administratorių paskyrimą iš naujo. Tačiau ne visi gyventojų pasirinkti administratoriai gali pradėti vykdyti jiems teisėtai priskirtas funkcijas, nes UAB „Mano būstas“ įmonių grupė ir prie jų prisijungusi UAB „Naujininkų ūkis“ bendrovė piktybiškai neperduoda namų valdymo gyventojų pasirinktiems ir savivaldybės paskirtiems administratoriams.

Gyventojų sprendimu administratoriai buvo pakeisti 274 daugiabučiuose namuose, tačiau ne visi administratoriai atliko savo pareigą perduoti daugiabučius namus gyventojų pasirinktiems  naujai paskirtiems administratoriams. UAB „Mano būstas“ įmonių grupė, kuri vis dar neperduoda dalį namų, o UAB „Naujininkų ūkis“ bendrovė neperduoda nė vieno namo nepripažindama gyventojų priimtų sprendimų Savivaldybės teisinių aktų, gyventojus laiko savo įkaitais. Savivaldybė šių juridinių asmenų vadovams yra pradėjusi Administracinių nusižengimų teisenas, daugumoje atvejų tiek Vilniaus Apylinkės teismas, tiek Apygardos teismas pripažino Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymus vykdytinais, o jų nevykdantiems juridinių asmenų vadovams paskirtos baudos, tačiau kai kurių pelningų namų  valdymas ir toliau neperduodamas naujai paskirtam administratoriui. UAB „Mano būstas“ įmonių grupė ir  prie jų prisijungusi UAB „Naujininkų ūkis“ bendrovė kuri valdo ne savo, o gyventojų turtą,  laiko save vos ne amžina namų šeimininke ir leidžia sau ir toliau temti laiką, rinkti mokesčius ir gasdinti gyventojus anstoliais.

Todėl raginame gyventojus labai atsakingai pasirinkti administratorius, kurti bendrijas, naudotis savivaldybės parama, ir patiems aktyviai dalyvauti namų valdyme.