Kaip tinkamai pasirūpinti nebenaudojama transporto priemone?

 

Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacija (ENTPT asociacija) kviečia Vilniaus miesto gyventojus rūpintis aplinka ir savo nenaudojamas transporto priemones perduoti tik į legalių ardytojų rankas.

Lietuvoje kasmet išardoma 50-60 tūkst. tonų eksploatuoti netinkamų transporto priemonių, iš kurių apie 30 proc. (15-20 tūkst. tonų) susidaro rinkoje vertės neturinčio plastiko, gumos, stiklo, salono apdailos gaminių ir kitokių automobilių dalių, kurios patenka į buitinių atliekų sąvartynus, pamiškes, nuošalesnes vietas ir pan. Taip vyksta todėl, kad gyventojai nesidomi, ar atvykęs pasiimti nenaudojamos transporto ardytojas dirba legaliai ir gali užtikrinti saugų ir aplinkai nekenksmingą atliekų šalinimą.

Nelegalūs ardytojai vertingas dalis parduoda antriniam naudojimui, metalą ir kitas vertingas atliekas priduoda atliekų tvarkytojams, o gumos, stiklo, plastiko atliekas geriausiu atveju šalina į buitinių atliekų konteinerius, o įprastai, išmeta pakelėse, pamiškėse, grioviuose ir pan.

Siekiant keisti besiklostančią situaciją, Gamintojų ir Importuotojų  asociacija (GIA) sukūrė tinklą, kuris užtikrina tinkamą eksploatuoti netinkamų transporto priemonių sutvarkymą. ENTP tinklo įmonių ENTP ardymo metu gautų neigiamą rinkos vertę turinčių atliekų perdirbimas yra finansuojamas, t.y. šioms įmonėms atliekų pridavimas nieko nekainuoja, taip užtikrinama, kad legaliai nenaudojamas transporto priemones surenkantys ardytojai rinkos vertę turinčių atliekų neišmes į aplinką.

Šių metų gegužės mėnesio duomenis, Atliekų tvarkytojų valstybės registre Vilniaus apskrityje buvo registruotos 118 įmonės, kurios gali verstis šia veikla legaliai.

Daugiau informacijos apie GIA ir partnerių sukurtą efektyvią ENTP tvarkymo sistemą rasite www.autotvarkymas.lt