Leidimų važiuoti Vilniaus miesto gatvėmis didžiagabaritėmis ir (ar) sunkiasvorėmis transporto priemonėmis (jų junginiais) išdavimas nuo 2022 m. sausio 1 d.

Primename vežėjams, kad nuo 2022 m. sausio 1 d. prašymas (-ai) gauti leidimą (-us) važiuoti Vilniaus m. gatvėmis didžiagabarite ir (ar) sunkiasvore transporto priemone (jų junginiu) pateikiamas (-i) tik elektronine forma prisiregistravus elektroniniame tinklalapyje (https://paslaugos.vilnius.lt/service-list/Leidimu-vaziuoti-Vilniaus-miesto-gatvemis-didziagabaritemis-ir-(ar)-sunkiasvoremis-transporto-priemonemis-(ju-junginiais)-isdavimas ).

 1. lt tinklalapyje susirandate nuorodą „Paslaugos“.
 2. Pasirenkate skyrių „Žemės ir aplinkos darbai; transportas; laidojimas; komunaliniai mokesčiai“ (26 punktą).
 3. Spaudžiate 26 punktą  „Leidimų važiuoti Vilniaus miesto gatvėmis didžiagabaritėmis ir (ar) sunkiasvorėmis transporto priemonėmis (jų junginiais) išdavimas“.
 4. Spaudžiate mygtuką prisijungti.
 5. Pasirenkate prisijungti per E-valdžios vartus.
 6. Prisijungiate arba per banko sistema arba per mobiliuosius įrenginius.
 7. Pasirinkate Užsakyti paslauga internetu.
 8. Pildote prašymą.Pildyti galite ir kaip fizinis asmuo, nurodant įmonę kaip Vežėją.
 9. Pateikiate prašymą

  Prašymo nagrinėjimo terminas 3-5 d. d.

  Leidimai išduodami tik tada, kai pareiškėjas (vežėjas) įvykdo leidimo išdavimo sąlygose nurodytus reikalavimus: pateikia apmokėjimo už važiavimą Vilniaus miesto gatvėmis didžiagabarite ir (ar) sunkiasvore transporto priemone (jų junginiu) kopiją, važiavimo maršrutą suderina su nurodytomis institucijomis.

  Jei didžiagabaritė ir (ar) sunkiasvorė transporto priemonė (jų junginys) su kroviniu ar be jo viršija bent vieną iš išvardytų parametrų (plotis – 5 m, aukštis – 4,9 m, ilgis – 28 m, svoris – 80 t), prašymo pareiškėjas kroviniui vežti kartu su užpildyta prašymo forma pateikia parengtą maršruto ir eismo organizavimo projektą.
  Prašymo nagrinėjimo terminas, kai pateikiamas prašymas su projektu – iki 10 d. d.

  Daugiau informacijos Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Eismo organizavimo skyrius tel. 8 5 211 2122