Saugant migruojančias varles, nuo kovo 20 d. ribojamas transporto eismas į Vingio parką

Nuo kovo 20 d., dėl varliagyvių migracijos, bent mėnesiui bus apribotas transporto eismas į Vingio parką ir šalia jo esančias automobilių stovėjimo aikšteles.
Kiekvieną pavasarį, prasidėjus varliagyvių migracijai, eismas automobiliais į parką laikinai ribojamas saugant gausiai iš žiemaviečių į nerštavietes keliaujančias varles, kad nežūtų po automobilių ratais.

Kai automobilių srautas žymiai sumažėja, apsaugomi ne tik intensyviai per takus migruojantys varliagyviai, atsikvepia ir parką pamėgę pėstieji, sportuojantys.
Tokia praktika ir rūpinimasis gyvūnais yra įprasti ne vien sostinės parkuose, transporto eismas per varliagyvių migracijos laikotarpius ribojamas ir užsienio parkuose.

Motorizuoti parko lankytojai prašomi naudotis tik atokesnėse parko prieigose esančiomis stovėjimo vietomis ir į parką ateiti pėsčiomis. Parko lankytojų transportas nebus leidžiamas, įvažiuoti galės tik Vingio parke veikiančių įstaigų – Botanikos sodo, Vingio stadiono, Vilniaus miesto parkų ir ten įsikūrusių prekybos ir paslaugų įmonių transportas.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt