Savivaldybė pasirūpino druskų atsargomis visam sezonui

Vilniaus miesto savivaldybė pasigirdus nuogąstavimams dėl druskų atsargų žiemą informuoja, kad miesto gatves prižiūrinčios bendrovės „Grinda“ sandėliuose yra pakankamai druskos ir smėlio mišinio, kad ji galėtų pasirūpinti miesto gatvėmis iki sezono pabaigos.

Sutartis su bendrove „Baltkalis“ buvo nutraukta todėl, kad ši bendrovė nevykdė sutartyje numatytų įsipareigojimų. Dėl tos pačios priežasties buvo skelbiami nauji viešieji pirkimai, kuriuos laimėjo bendrovė „Litsoiltrade“. Naujos sutartys nesukėlė jokių neigiamų pasekmių savivaldybės biudžetui, nes savivaldybė iš UAB „Baltkalis“ atgavo visą sutarties įvykdymo užtikrinimą, kuris sudaro 150 tūkst. eurų.

Vilniaus miesto savivaldybei visuomet buvo svarbu, kad žiemos metu sunkėjant vairavimo sąlygomis gyventojai keliuose jaustųsi saugiai, kad gatvės ir šaligatviai būtų nuvalyti laiku ir operatyviai. Visada raginame miestiečius apie nenuvalytas, slidžias gatves ar šaligatvius pranešti tiek seniūnijai, tiek UAB „Grinda“ dispečerinei tarnybai tel. 1355. Esame dėkingi visiems vilniečiams už operatyviai suteiktą informaciją, nes tai leido kur kas operatyviau pagerinti situaciją.

Nuolat ieškoma būdų, kaip efektyviau organizuoti gatvių priežiūrą. Nuosekliai atnaujiname technikos parką: pernai miesto gatves prižiūrinti bendrovė įsigijo kelis mažuosius miesto sunkvežimius, skirtus siaurų gatvių priežiūrai, šį sezoną – didelius triašius sunkvežimius su sniego verstuvais priekyje ir šone. Tokia technika, pritaikyta darbui greitojo eismo gatvėse, leidžia vienu važiavimu nuvalyti dvi eismo juostas.

Sostinėje barstoma ir valoma beveik 600 gatvių, kuriomis vyksta intensyvus tranzitinis ir viešojo transporto eismas, o tuomet aptarnaujamos ir likusios gatvės. Prireikus papildomai barstomos gatvės, kuriose yra stačios įkalnės, nuokalnės ar staigūs posūkiai.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt