Sostinė rengia hibridinį miesto atsparumo testą – bus eismo ribojimų

 

Liepos 14 d. Vilniaus laukia tikras „veiksmo sekmadienis“ – sostinės savivaldybė pirmoji šalyje surengs hibridinį miesto atsparumo testą „Gedimino legionas“.

Savivaldybės specialistų parengtas scenarijus bus realiai įgyvendinamas pačiame miesto centre, Geležinio Vilko gatvės tunelyje ir jo prieigose liepos 14 d. nuo 7 iki 10 val. ryto. Tai bus pirmasis tokio masto testas ne tik sostinėje, bet ir visoje šalyje.  Testas neįprastas, todėl jam pradėta  rengtis nuo sausio. Į pratybas įtrauktos ne tik visos miesto įmonės, bet  ir savanorių komandos – miesto gyventojai, įvairios gelbėjimo tarnybos ir net antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“, taip pat kelių kitų miestų savivaldybės.

Testo metu bus labai realiai imituojami incidentai, todėl mieste numatomi laikini eismo draudimai, nukreipimai aplinkinėmis gatvėmis, keisis viešojo transporto organizavimas.

Planuojama, jog liepos 14 d. eismas nuo ~ 7.00 iki 10.00 val. bus ribojamas iš abiejų Geležinio Vilko g. tunelio pusių. Vairuotojai liepos 14 d. tunelį nuo Savanorių pr. pusės apvažiuoti galės A. Goštauto ir Pakalnės gatvėmis, o nuo Ukmergės g. pusės – A. Goštauto ir J. Jasinskio gatvėmis. Esant galimybei prašome rinktis kitus maršrutus. Taip pat pratybų metu planuojama laikinai keisti 24 maršruto autobuso judėjimą – jis abiem tunelio kryptimis važiuos A. Goštauto g., taip pat veiks laikina stotelė LR Seimo prieigose.

Eismo dalyviai prašomi būti atidūs, laikytis kelių eismo taisyklių ir eismo reguliuotojų nurodymų.