Tauro kalno projekto želdynų tvarkymas

Vilniaus Tauro kalno tvarkymas jau įsibėgėjo. Rekonstruojant Tauro kalno kraštovaizdį bus išsaugota esama želdyno struktūra, reljefo formos, tausojami senieji želdiniai. 

Parke auga per tūkstantį įvairių medžių ir krūmų, kuriuos stengiamasi maksimaliai išsaugoti, o projekto įgyvendinimo metu bus dar pasodinta 112 medžių, 5,8 tūkst. lapuočių krūmų, žolinių ir pomedžio augalų – 11,7 tūkst., svogūninių gėlių – 2,7 tūkst.

Parko teritorijoje atsiras ir Senamiestį su Naujamiesčiu jungsiantis viadukas, tapsiantis tiltu tarp Tauro kalno ir Pamėnkalnio skvero. Šis sprendimas leis vilniečiams ir miesto svečiams taupyti brangias minutes ir padės greičiau judėti po sostinę. 

Rangos sutartys dėl Tauro kalno tvarkymo darbų yra pasirašytos, dar šiemet pradėti archeologiniai tyrimai, o patys viaduko ir takų įrengimo darbai prasidės pavasarį, kai atšils orai. 

Dėl naujai statomo viaduko virš Tauro gatvės ir  automobilių stovėjimo aikštelių rekonstravimo ir teritorijos tarp Tauro, Pamėnkalnio, V. Kudirkos ir V. Mykolaičio-Putino gatvių tvarkymo bus šalinamas 21 saugotinas medis: dvi pilkosios tuopos, vienas totorinis klevas, vienas paprastasis uosis ir 17 paprastųjų klevų, ir 2 nesaugotini medžiai – balzaminė tuopa ir slyva. Šalinimo darbai prasidės 2023 m. sausio viduryje. 

Kirtimų leidimas:

Sprendimas (Tauro kalnas)