„Vilniaus vandenys“ atnaujino nuotekų valyklos rekonstrukcijos konkursą

Didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ atnaujino 25 mln. eurų vertės Vilniaus nuotekų valyklos rekonstrukcijos rangovų konkurso procedūras ir pradėjo nagrinėti tiekėjų paraiškas.

Vilniaus apygardos teismas balandžio 24 dieną atmetė bendrovės „Arginta“ ieškinį dėl „Vilniaus vandenų“ sprendimų panaikinimo. Teismas konstatavo, kad ginčijamos pirkimo sąlygos nepažeidžia įstatymo nustatytų reikalavimų ir nėra pagrindo perkančiosios organizacijos sprendimų pripažinti neteisėtais.

Taip pat Lietuvos apeliacinis teismas balandžio 19 dieną panaikino vasarį Vilniaus apygardos teismo priimtą nutartį dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo, kuria bendrovės „Arginta“ prašymu pirkimo procedūros buvo sustabdytos.

Tarptautinį Vilniaus nuotekų valyklos viešąjį rekonstrukcijos darbų pirkimo konkursą „Vilniaus vandenys“ paskelbė pernai spalį. Planuojama atsirinkti partnerius, kurie suprojektuos įrenginius ir rekonstruos nuotekų valyklą.

Vilniaus nuotekų valykloje valomos visos Vilniaus miesto ir aplinkinių gyvenviečių nuotekos – vidutiniškai apie 110 tūkst. kub. metrų per parą. Daugelis nuotekų valymo įrenginių kompleksiškai nebuvo atnaujinami nuo pat valyklos atidarymo ir veikia jau daugiau nei tris dešimtmečius. Siekiant užtikrinti nepertraukiamą ir efektyvų valyklos darbą, rekonstrukcija yra būtina.

Ruošdamasi konkursui ir siekdama užtikrinti skaidrias pirkimo procedūras, bendrovė konsultavosi su Viešųjų pirkimų tarnybos bei Vilniaus miesto savivaldybės ekspertais. Norėdama paskatinti aktyvų tiekėjų dalyvavimą ir sąžiningą konkurenciją, įmonė kvietė tiekėjus teikti savo pastabas, pasiūlymus bei iš anksto konsultuotis dėl kvalifikacijos ir techninių reikalavimų.

Bendrovė siekia kuo greičiau atlikti pirkimo procedūras, pasirašyti rangos sutartį ir pradėti įgyvendinti projektą, kurį svarbu užbaigti iki Europos Sąjungos finansinio periodo pabaigos. Užtrukus pirkimo procedūroms, „Vilniaus vandenys“ kreipėsi į Lietuvos aplinkos ministeriją ir Aplinkos projektų valdymo agentūrą dėl projekto įgyvendinimo termino pratęsimo iki 2021 metų gruodžio mėnesio.

Per trejus metus Vilniaus nuotekų valykloje numatoma atnaujinti mechaninio ir biologinio valymo įrenginius. Atnaujinta infrastruktūra leis užtikrinti tolimesnę aplinkos apsaugą bei taršos prevenciją.

Vilniaus nuotekų valyklos rekonstrukcija yra dalis bendrovės 2017-2019 metų Strateginiame veiklos ir plėtros plane numatytų priemonių, siekiant pagerinti nuotekų tvarkymo sistemą. Per trejus metus į bendrą vandentiekio ir nuotekų tvarkymo infrastruktūrą įmonė iš viso investuos 65 mln. eurų.

Daugiau informacijos:
Aušra Pocienė, komunikacijos koordinatorė
mob. 8 694 97242, el. paštas [email protected]