Vilniuje sparčiai daugėja elektrinių paspirtukų. Būdamas vienu iš paspirtukų vairuotojų, laikykis šių paprastų dešimties taisyklių ir tai leis išvengti nereikalingų eismo įvykių bei ašarų. O miestas tau padėkos.

Vienarankių gyvenimo trukmė trumpesnė.

Nevairuok viena ranka, tik abiem. Ir jokių telefonų.

Du ratai – taisyklės tos pačios.

Tau galioja tos pačios taisyklės kaip dviratininkams. Jei yra dviračių takas – važiuok juo arba ramaus eismo gatve, jei jų nėra – tik tada riedėk šaligatviu.

Laisvė ausims!

Važiuodamas neklausyk kitų garsų, tik aplinkinių pėsčiųjų ir eismo. Ausinės saugumo nepadidins.

Nedėk skerso.

Nepalik paspirtuko skersai pėsčiųjų ar dviračių tako, statyk jį išilgai tako pakraštyje arba prie sienos. Taip pat sankryžose, stotelėse, ant tiltų paspirtukus palieka tik tie, kas nemyli savo miesto – nebūk toks. Paspirtuką visada palik taip, kad už rankų susikibusi porelė galėtų praeiti pro šoną nepaleidę rankų – negriauk santykių!

Nebūk šaligatvių gaidelis.

Pėsčiuosius lenk jų ėjimui artimu greičiu. Nepamiršk, kad šaligatvyje visada pirmumą turi pėstysis – nebūk šaligatvių gaidelis.

Nesižudyk kelyje.

Nelakstyk – didelis greitis, maži ratai ir nedidelė kliūtis gali baigtis skaudžiai. Dėl tavo paties saugumo – dėvėk šalmą, o naktį ir atšvaitus.

Negeisk svetimo turto.

Negadink tau nepriklausančių paspirtukų.

Simbiozė su kitais eismo dalyviais.

Sustok priešais perėją ar sankryžą, o važiuok tik įsitikinęs, kad kiti eismo dalyviai tave pastebės. Atsimink, kad automobiliai – gerokai didesni eismo gyvūnai, todėl geriau išvenk tiesioginio kontakto su jais.

Rink karmos taškus.

Būk atsakingas – pamatęs nukritusį paspirtuką, pakelk jį ir pastatyk saugiai, kad netrukdytų praeiti ir pravažiuoti kitiems. Karma grįš gražiu bumerangu kai to labiausiai reikės – pamatysi.

Vaikai neprognozuojami – būk prognozuojamas bent jau tu.

Parkai, aikštės, skverai – tai vietos, kur daug žmonių, todėl būk atidus, kad nepartrenktum lakstančių vaikų.