2022 m. gegužės 16-18 d. Vilniuje vyko 16-oji tarptautinė krizių valdymo konferencija

 

2022 m. gegužės 16-18 d. Vilniuje vyko 16-oji tarptautinė krizių valdymo konferencija, kurią organizavo Viešosios tvarkos skyrius, bendradarbiaudamas su Civilinės saugos ir Administracinės veiklos skyriais.

Tarptautinio miestų krizių valdymo tinklo (ICNCM), kurio nariu yra ir Vilniaus miestas, pagrindinė veikla – dalintis geraisiais ir blogaisiais valdant krizes priimtų sprendimų pavyzdžiais, juos analizuoti, organizuoti tarptautines krizių valdymo konferencijas ir mokymus.

Vilniuje vykusios jau 16-osios tarptautinės krizių valdymo konferencijos temai pasirinkti „Pavojingi objektai mieste“. Tarptautinė krizių valdymo konferencija įvairiuose Europos miestuose organizuojama kasmet. 2022 m. ši teisė buvo suteikta Vilniaus miestui.

Šiemet konferencijoje dalyvavo ir patirtimi dalijosi krizių valdymo centrų atstovai, už gyventojų saugumą atsakingų miestų padalinių vadovai, ekspertai ir specialistai iš 10 miestų: Vienos, Paryžiaus, Tel  Avivo, Prahos, Liublianos, Berlyno,  Diuseldorfo, Rostoko, Talino ir Rygos, o taip pat iš tarptautinės nevyriausybinės organizacijos Europos miestų saugumo forumo.  Teisę organizuoti 17-ąją tarptautinę krizių valdymo konferenciją 2023 m. Vilnius perleido Austrijos sostinei Vienai.