Paukščių gripas – ką reikėtų žinoti

Padidėjus paukščių gripo viruso plitimo rizikai, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nuolat informuoja piliečius bei paukščių laikytojus apie taikytinas priemones, kad neišplistų Lietuvą pasiekęs viruso užkratas.

Siūlome pasižiūrėti informatyvų ir edukacinį vaizdo įrašą apie paukščių gripą, kuriame pateikiama svarbiausia informacija, prevencinės priemonės ir veiksmai, kurių reikia imtis pasireiškus ligos simptomams ar radus paukščio gaišeną.

KAS YRA PAUKŠČIŲ GRIPAS?

Paukščių gripas yra greitai plintanti pavojinga užkrečiamoji paukščių liga, kuria serga naminiai ir laukiniai paukščiai. Patys pavojingiausi yra labai patogeniški H5 ir H7 paukščių gripo viruso potipiai.

Paukščių gripo viruso nešiotojai ir platintojai gamtoje yra migruojantys laukiniai vandens paukščiai. Paukščių gripu sergantys paukščiai nustoja lesti, gerti, sunkiai kvėpuoja, pamėlsta paukščių skiauterės, barzdelės, patinsta galvos ir kaklo audiniai, atsiranda kraujosruvos odoje ir gleivinėse. Paukščiai gaišta. Nuo ligos gali nugaišti iki 100 % visų ūkyje laikomų paukščių.

Interaktyvūs žemėlapiai:

• Paukščių gripo situacija Lietuvoje

REKOMENDACIJOS

 Paukštininkystės ūkiams, savo reikmėms auginantiems paukščius, medžiotojams, keliaujantiems asmenims bei gamtininkams

 Rekomendacijos dėl paukščių gripo keliamos rizikos 

Daugiau informacijos.