Svarbi informacija
Šiemet sostinėje gaisrų kilo mažiau
Per devynis šių metų mėnesius Vilniaus mieste kilusių gaisrų skaičius sumažėjo 8,7 proc., o gaisruose žuvusių ir sužalotų žmonių skaičius lyginant su praėjusiais metais taip pat yra mažesnis: 2017 metų sausio-rugsėjo mėnesiais žuvo 28,6 proc. mažiau, o buvo sužalota 51,4 proc. mažiau gyventojų negu 2016 metais.
Gaisrų mažėjimą atvirose teritorijose lemia oro sąlygos – pavyzdžiui ir vėsesni bei drėgnesni orai. Taip pat pastebimas atsargesnis žmonių elgesys su ugnimi. Gyventojai stengiasi laikytis priešgaisrinės saugos taisyklių, dėl ko mažėja gaisrų patalpose. Prie padidėjusio žmonių sąmoningumo prisideda Vilniaus apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, kuri nuolat vykdo prevencijos akcijas, visuomenės švietimą gaisrinės saugos klausimais, atlieka objektų priešgaisrinius techninius patikrinimus ir kitą šviečiamąją bei prevencinę veiklą.
Vertinant šių metų sausio – rugsėjo mėn. laikotarpį pastebima, jog daugiausia gaisrų, – virš 190 – kilo gegužės mėnesį. Kovo (180 gaisrų), balandžio (170 gaisrų) ir birželio (apie 150 gaisrų) mėnesių gaisrų statistika tik šiek tiek atsilieka nuo gegužės. Deja, bet kilusių gaisrų metu aukų išvengti nepavyko. Sausio, gegužės ir rugsėjo mėnesiais gaisrai pasiglemžė penkias žmonių gyvybes.
Norint išvengti aukų, rūpintis sveikata bei saugia namų aplinka, reikalinga atsakingai rūpintis netvarkingais dujiniais prietaisais ir įrenginiais. Svarbu laikytis elektros prietaisų naudojimo, krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių – taip galime išvengti skaudžių pasekmių.
Pagrindinėmis gaisrų priežastimis vis dar išlieka:
- gaisro kilimas dalyvaujant pašaliniam ugnies šaltiniui (pvz., padegimas);
- neatsargus žmonių elgesys (pvz., paliktas be priežiūros gaminamas maistas, palikti be priežiūros elektros įrenginiai ar žvakės, vaikų išdykavimas, neatsargus rūkymas);
- elektros instaliacijos gedimai.
Žinodami gaisrų kilimo priežastis, įsirengę autonominį dūmų signalizatorių ir įsigiję gesintuvą bei laikydamiesi žemiau pateiktų rekomendacijų apsaugosite savo namų erdves nuo gaisro:
Jeigu nepavyko išvengti gaisro, nedelsdami perspėkite visus esančius namuose, bėkite į lauką ir skambinkite bendruoju pagalbos numeriu 112.
Vilniaus miesto savivaldybė už aktyvią veiklą gaisrų prevencijos srityje dėkoja Vilniaus apskrities priešgaisrinei gelbėjimo valdybai, o miesto gyventojus ir svečius ragina daugiau dėmesio skirti savo pačių saugumui.