Ugniagesiai gelbėtojai prašo Vilniaus miesto gyventojų nedeginti pernykštės žolės

Šiemet ugniagesiai gelbėtojai Vilniaus miesto teritorijoje 29 kartus vyko gesinti degančios pievos. Gaisrų metu iš viso išdegė apie 26 ha atvirų teritorijų plotų. Iš viso pernai sostinėje atvirosiose teritorijose kilo 775 gaisrai, kurie išdegino 437 ha.

Žolės gaisrai – vieni pavojingiausių, nes nekontroliuojama liepsna lengvai gali persimesti į miškus ir durpynus, nukeliauti iki gyvenamųjų namų bei nukentėti gyventojai. Tokių gaisrų gesinimas daug kainuoja, o užgesinti juos sudėtinga. Jeigu arti nėra vandens šaltinių, ugnį tenka gesinti parankinėmis priemonėmis, kvėpuojant aitriais dūmais. Prie tokių gaisrų sudėtinga privažiuoti sunkiasvorėms ugniagesių, automobiliai klimpsta dirvose, lūžta, genda brangi technika, ugniagesiai išeikvoja daug fizinių jėgų. Negana to, išvykę gesinti degančių pievų ar miškų, jie ne visada gali laiku suskubti į sudėtingesnius ir didesnius gaisrus ar nelaimes, kai jų pagalbos reikia nedelsiant.

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai teigia, jog neretai žolės gaisrus sukelia vaikai ar paaugliai. Todėl tėvai ir pedagogai turėtų pasirūpinti, kad vaikai ir paaugliai žinotų, kokį pavojų kelia žolės gaisrai bei ugdytų jų saugos kultūrą.

Ugniagesiai gelbėtojai prašo Vilniaus miesto gyventojų nedeginti pernykštės žolės, o pastebėjus tokius gaisrus, nepraeiti pro šalį, pasistengti ją užgesinti, nelaukiant kol liepsna išplis į didesnius plotus. Liepsnojančią žolę nedideliame plote lengvai galima užgesinti užplakant liepsną medžių šakomis, užpilant ją vandeniu arba smėliu. Jeigu matote, kad su ugnimi nepavyks lengvai susidoroti, nedelsdami kvieskite ugniagesius skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

Taip pat primename, kad už sausos žolės deginimą gyventojams gresia baudos nuo 50 iki 300 eurų,  ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 iki 350 eurų.