Vilniaus miesto savivaldybė dalyvavo valstybės lygio kompleksinėse civilinės saugos pratybose

Vilniaus miesto savivaldybėje vyko kompleksinės civilinės saugos pratybos – ,,Civilinės saugos sistemos subjektų veiksmai, įvykus avarijai dėl tyčinių veiksmų AB ,,Klaipėdos nafta“ suskystintų gamtinių dujų terminale ir sutrikus dujų tiekimui į Lietuvos dujų perdavimo sistemą šaltuoju metų laiku“.

Vilniaus miesto savivaldybė buvo šių pratybų dalyvė ir įvykdė visas pratybų užduotis, tobulino įgūdžius teikiant pagalbą gyventojams nutrūkus gamtinių dujų ir šilumos tiekimui, pasitikrino ekstremaliųjų situacijų valdymo plano veiksmingumą, įvertino gebėjimą veikti ekstremaliojoje situacijoje.

Sostinės savivaldybės Administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė sukvietė Vilniaus miesto savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdį, kuriame dalyvavo ir ekstremaliųjų situacijų operacijų centras. Pratybų metu drauge buvo tobulinami ir praktiškai vertinami institucijų ekstremalių situacijų valdymo įgūdžiai.

Susirinkę vadovai ir atsakingų institucijų specialistai įvertinę pratybų sąlygas priėmė sprendimus, įgyvendinimo priemones, svarstė galimybes pasinaudoti valstybės rezervo priemonėmis ir kariuomenės pajėgomis. Pasibaigus pratyboms buvo aptarti atlikti veiksmai ir tobulintinos sritys.

Pratybose dalyvavo Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Viešojo saugumo tarnybos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Nacionalinės visuomenės sveikatos centro, Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, AB „Energijos skirstymo operatorius“, UAB ,,Grinda“, UAB ,,Viešasis transportas“, UAB ,,Vilniaus energija“, UAB ,,Vilniaus vandenys“ ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos ir departamentų vadovai.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt