Search Icon

Struktūra ir kontaktai

Dažniausiai užduodami klausimai

Pranešti apie problemą mieste

Registracija į darželius ir mokyklas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Dokumento statuso patikrinimas

Senesni aplinkosauginiai renginiai

Kviečiame į pažintines ekskursijas skirtas moksleiviams bei studentams:

UAB „VAATC“ (Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras) kartu su VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBE bei „LYDERYSTĖS AKADEMIJA“ (Projekto sumanytojai – Vilniaus Universiteto tarptautinė verslo mokykla ir Vilniaus Universiteto tarptautinė santykių ir politikos mokslų institutas, Vilniaus privati gimnazija) pradeda rengti pažintines ekskursijas moksleiviams bei studentams į Vilniaus apskrities regioninį komunalinių atliekų sąvartyną (Kazokiškių k., Kazokiškių sen., Elektrėnų r.)

Vykdomo projekto tikslas – skatinti ir padėti moksleiviams tapti moraliais ir atsakingais lyderiais savo mokyklose, bendruomenėse ir tolesniame gyvenime, ugdyti jų pasitikėjimą savo jėgomis, suteikti teorinių ir praktinių žinių tausojant aplinką

Pirmoji ekskursija rengiama 2011 M. BALANDŽIO 16 D. (ŠEŠTADIENĮ) nuo 12.30 val. iki 13-30 val.

Paskaitos tema: VILNIAUS APSKRITIES SĄVARTYNO EKSPLOATACIJA IR ATLIEKŲ TVARKYMO PERSPEKTYVOS (Pranešėjas – Dr. Jurijus Valiūnas, UAB „VAATC“ direktoriaus pavaduotojas plėtrai)

Atsisiųsti pristatymą (58 KB)

Projekto kuratoriai:
UAB „VAATC“ direktorius Juozas Šiaudinis Vilniaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas Romas Adomavičius

Projekto moderatoriai:
UAB „VAATC“ projekto vadovė Rasa Pajarskienė, www.vaatc.lt Lyderystės akademijos vadovė Irma Liubartienė, www.mokykla.lt


Pirkinių maišelio konkursas 5-8 klasių moksleiviams

Vš.Į. Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centras, bendradarbiaujant su UAB Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centru ir Vilniaus miesto savivaldybe kviečia dalyvauti pirkinių maišelio konkurse.

Konkurse gali dalyvauti visų Vilniaus regiono – Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Elektrėnų, Šalčininkų rajono, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Trakų rajono, ir Ukmergės rajono bendrojo lavinimo mokyklų 5-8 klasių moksleiviai.

Konkurso tikslas – ugdyti sąmoningą jaunimo požiūrį į vartojimą – atsisakyti besaikio naujų daiktų pirkimo, suteikti galimybę atsiskleisti kūrybiškumui ir tuo pačiu tausojančiai elgtis aplinkos atžvilgiu. Moksleiviai skatinami sukurti savo išradingą pirkinių maišelį, kuris galėtų pakeisti vienkartinius plastikinius pirkinių maišelius, įsigyjamus prekybos centruose. Maišelis turi būti pagamintas iš panaudotų, antrinių (atliekamų, kartą panaudotų medžiagų, nereikalingų pakuočių ir pan.) medžiagų, būti funkcionalus ir tvirtas.

Darbų pateikimas:
Konkursui galima pateikti tik specialiai šiam konkursui pagamintus pirkinių maišelius.
Vienas autorius gali pateikti vieną maišelį konkursui.
Konkursui pateikiami patys maišeliai – švarūs, tvarkingi, tinkami siųsti paštu.
Siunčiant darbą turi būti nurodyta: autoriaus vardas ir pavardė, pavadinimas (nebūtina), mokyklos pavadinimas, autoriaus kontaktai: elektroninis paštas ir telefono numeris(-iai).

Pastabos: Pateikus daugiau vieno autoriaus darbų, jie nebus peržiūrimi. Neatitinkantys temos darbai nebus peržiūrimi. Jei neįmanoma prireikus susisiekti su autoriumi (nenurodžius visų kontaktų ar nurodžius juos klaidingai), darbai automatiškai konkurse nebedalyvauja. Dalyviai gali kreiptis papildomos informacijos elektroniniu paštu uzkadro@gmail.com .

Autoriai, pateikdami kūrinius, prisiima atsakomybę, jog jie yra šių kūrinių autoriai. Taip pat autoriai garantuoja, kad pateikiamų kūrinių neturtinės ir turtinės teisės priklauso patiems autoriams. Eksponuojant ar publikuojant kūrinius, autorius gali būti pristatomas pseudonimu, tačiau pateikiant kūrinius prašome nurodyti tikrąjį vardą ir pavardę.

Konkurso organizatoriai pasilieka teisę panaudoti atsiųstus darbus ar jų fotografines reprodukcijas, nurodant autorių ar jo pseudonimą (kaip pageidaujama) eksponuoti parodoje, neišmokant honoraro. Autoriaus sutikimas su šiomis sąlygomis laikomas darbo atsiuntimas į konkursą.

Visi konkursui pateikti maišeliai pasibaigus konkursui tampa projekto „Pietų ir pietryčių Lietuvos gyventojų informavimas ir švietimas apie aplinkai palankų gyvenimo būdą“ partnerio UAB Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras nuosavybe. Darbai siunčiami arba pristatomi į Vilniaus miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyrių adresu: Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius (atnešri prie 1-o langelio) iki 2011 m. balandžio 29 d. imtinai.

Geriausiais pripažintų darbų nuotraukos bus eksponuojamos Vilniaus miesto savivaldybės, UAB Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro ir VšĮ Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centro internetinėse svetainėse.

Konkurso dalyviai apdovanojami baigiamojo renginio metu, kuris vyks 2011 m. gegužės 12 d. Vilniuje.

Konkurso laimėtojai apdovanojami:
Skiriamas vienas 300 Lt. vertės prizas.
Skiriami du 200 Lt. vertės prizai.
Skiriami trys 100 Lt. vertės prizai.
Skiriamų paskatinamieji prizai.

Atsisiųsti nuostatus (58 KB)

VšĮ Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centras
Projektas „Pietų ir pietryčių Lietuvos gyventojų informavimas ir švietimas apie aplinkai palankų gyvenimo būdą“


Fotgrafijos konkursas 9-12 klasių moksleiviams

VšĮ Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centras, bendradarbiaujant su UAB Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centru ir Vilniaus miesto savivaldybe kviečia dalyvauti fotografijos konkurse.

Konkurse gali dalyvauti visų Vilniaus regiono – Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Elektrėnų, Šalčininkų rajono, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Trakų rajono, ir Ukmergės rajono bendrojo lavinimo mokyklų 9-12 klasių moksleiviai.

Konkurso tikslas – atkreipti dėmesį į žmogaus elgesio poveikį gamtai, skatinti tausoti bei saugoti aplinką.

Konkurso tema – Žmogaus poveikis gamtai ir aplinkai. Fotografuokite palankaus bei nepalankaus žmogaus poveikio aplinkai rezultatus, patį poveikio veiksmą ar kitaip išreikškite žmogaus poveikį gamtai ir jo gyvenamajai aplinkai.

Nuotraukų pateikimas:
Konkursui galima pateikti tiek senesnes nuotraukas iš asmeninių archyvų, tiek specialiai šiam konkursui 2011 m. darytas nuotraukas.
Vienas autorius gali pateikti iki trijų konkursinių nuotraukų.
Nuotraukos gali būti spalvotos, nespalvotos ar tonuotos.
Konkursui pateikiamos tik skaitmeninių nuotraukų bylos (failai) atitinkančios šiuos reikalavimus: JPG (JPEG) formatas, standartinė ilgoji kraštinė ne mažesnė kaip 2500 taškų (pikselių).

Siunčiama medžiaga gali būti pats nuotraukos failas arba skanuotas juostelės/fotomedžiagos negatyvas. Antru atveju, jei laimėsite prašysime atsiųsti atspausdintą nurodyto formato nuotrauką.

Nuotraukos siunčiamos el. pašto adresu uzkadro@gmail.com iki 2011 m. balandžio 29 d. imtinai.

Siunčiant nuotrauką turi būti nurodyta: autoriaus vardas ir pavardė, pavadinimas, sukūrimo metai, mokyklos pavadinimas, autoriaus kontaktai: elektroninis paštas ir telefono numeris(-iai).

Pastabos: pateikus daugiau darbų, nuotraukos nebus peržiūrimos. Neatitinkančios temos ar techninių reikalavimų nuotraukos nebus peržiūrimos. Jei neįmanoma prireikus susisiekti su autoriumi (nenurodžius visų kontaktų ar nurodžius juos klaidingai), nuotraukos automatiškai konkurse nebedalyvauja. Dalyviai gali kreiptis papildomos informacijos elektroniniu paštu uzkadro@gmail.com .

Fotografai, pateikdami kūrinius, prisiima atsakomybę, jog jie yra šių kūrinių autoriai. Taip pat autoriai garantuoja, kad pateikiamų kūrinių neturtinės ir turtinės teisės priklauso patiems autoriams.

Eksponuojant ar publikuojant kūrinius, autorius gali būti pristatomas pseudonimu, tačiau pateikiant kūrinius prašome nurodyti tikrąjį vardą ir pavardę.

Konkurso organizatoriai pasilieka teisę panaudoti atsiųstas fotografijas ar jų skaitmenines laikmenas, nurodant autorių ar jo pseudonimą (kaip pageidaujama) eksponuoti virtualioje ir tikroje parodoje, neišmokant honoraro. Autoriaus sutikimas su šiomis sąlygomis laikomas nuotraukų ar jų skaitmeninių laikmenų atsiuntimas į konkursą.

Geriausiais pripažinti darbai bus atrinkti kilnojamąjai parodai, kuri bus eksponuojama Vilniaus miesto savivaldybės ir UAB Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro patalpose, bei patalpinti šių institucijų ir VšĮ Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centro internetinėse svetainėse.

Konkurso dalyviai apdovanojami baigiamojo renginio metu 2011 m. gegužės 12 d. Vilniuje.

Konkurso laimėtojai apdovanojami:
Skiriamas vienas 500 Lt. vertės prizas.
Skiriami du 300 Lt. vertės prizai.
Skiriami trys 200 Lt. vertės prizai.
Skiriami paskatinamieji prizai.

Atsisiųsti nuostatus (58 KB)

VšĮ Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centras
Projektas „Pietų ir pietryčių Lietuvos gyventojų informavimas ir švietimas apie aplinkai palankų gyvenimo būdą“


Pasaulinės žemės dienos minėjimo šventės programa 2011m. kovo 20 d.

11.30 val. Atvirų durų valandos Seime. I rūmų Parodų galerijoje Plėšriųjų paukščių skaidrių prezentacija skambant garso takeliui „Paukščių balsai“. Įvairiems sparnuočiams skirtų inkilėlių paroda.
Pašnekesiai su žymiais paukščių tyrinėtojais ir fotografais Eugenijumi Drobeliu ir Vytautu Knyva.

12.00 val. Žemės vėliavos pakėlimas Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo rūmų. Pasisako Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Jonas Šimėnas.
Dalinami vėjo malūnėliai susirinkusiems.
Susirinkę visuomenės atstovai kviečiami į Seimo I rūmų Parodų galeriją.

12.20 val. Seimo Parodų galerijoje parodos gamtosaugos tema atidarymas. Parodą pristato Aplinkos ministerijos Kraštovaizdžio ir saugomų teritorijų departamento direktorius Vidmantas Bezaras.

12.30 val. Mokytojų namų vaikų ansamblio „Reketukas“ koncertas „Paukščių balsai“.

13.00 val. Žymiosios klimatologės habil. dr. Audronės Galvonaitės paskaita apie Klimato kaitą, meteorologinius reiškinius, matomus Lietuvoje, ir galimus orų kaprizus .

14.30 val. renginiai visuomenei vykstantiems savo transportu:
1. Atvirų durų diena Neries regioninio parko Lankytojų centre, ekskursija parko pažintiniu taku. Parko vertybių prezentacija.
2. Žygis Verkių regioniniame parke.

Pagarbiai
Jolita Šedauskienė Aplinkos apsaugos komiteto biuro padėjėja Lietuvos Respublikos Seimas Gedimino pr. 53, Vilnius Tel. 8 (5 2) 396742 Mob.8 (620) 90788 el.p jolita.sedauskiene@lrs.lt


Kviečiame į Vilniaus miesto savivaldybės ataskaitinę konferenciją

Maloniai kviečiame Jus į Vilniaus miesto savivaldybės aplinkos apsaugos skyriaus rengiamą projektų ataskaitinę konferenciją.

Konferencijoje bus pristatomi projektų konkurso „Kuo aš galiu prisidėti, kad sustabdyčiau klimato kaitą?“ prizines vietas laimėję projektai.

Konferencija vyks šių metų lapkričio 19 dieną (penktadienį) 12 val. Vilniaus mokytojų namuose (Vilniaus g. 39, Vilnius).

Šioje konferencijoje bus ne tik pristatomi projektai, bet ir dalinamasi patirtimi su kitais, dalyvavusiais ir laimėjusiais projektų autoriais, rodomi mokinių sukurti vaizdo įrašai specialiai šiam konkursui.

Vyksta išankstinė registracija iki lapkričio 17 d. Užsiregistravusiems bus atsiunčiama konferencijos programa.

Daugiau informacijos el.p. evelina@bvrg.lt arba tel. 8 5 215 3377

Pagarbiai,
Violeta Ivinskienė ekologinių mokymų koordinatorė Vilniaus miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyrius, vyriausioji specialistė, Tel.: (8 5) 211 2461, violeta.ivinskiene@vilnius.lt
Evelina Španje, konferencijos koordinatorė, UAB „Baltijos viešųjų ryšių grupė“ Tel.: (8-5) 215 33 77


Vilniaus m. pradinukai paminės tarptautinius biologinės įvairovės metus

Vilniaus miesto savivaldybė, įgyvendinama Vilniaus miesto savivaldybės 2008-2010 metų ekologinio švietimo programos 4 dalį „Savivaldybei pavaldžių įstaigų aplinkosauginis švietimas“, inicijuoja ekologinius – edukacinius renginius Vilniaus pradinių klasių moksleiviams, skirtus paminėti Tarptautinius biologinės įvairovės metus.

2010 metai Jungtinės tautų Generalinės asamblėjos paskelbti Tarptautiniai biologinės įvairovės metai. Tuo siekiama atkreipti dėmesį į spartų biologinės įvairovės nykimą visame pasaulyje ir įvairių institucijų, organizacijų, visuomenės atstovų veiklą nukreipti jos apsaugai, taip įgyvendinant Biologinės įvairovės konvencijos nuostatas.

Renginių, kurie vyks penkių mokyklų pradinių klasių moksleiviams, tikslas – vaikus supažindinti su turtinga Vilniaus krašto biologine įvairove bei paskatinti vaikus aktyviai domėtis jos apsauga.

Lapkričio pirmąją savaitę Vilniaus m. mokyklų pradinėse klasėse vyks pažintiniai renginiai “Gamta aplink mus”. Jų metu ekologinio švietimo specialistai papasakos apie biologinę įvairovę, mus supančią gamtą ir reikšmę ir, aišku, kaip kiekvienas iš mūsų galime ir privalome prisidėti prie jos apsaugos. Taip pat novatyviomis priemonėmis įtrauks vaikus į gamtos pažinimą: iš gamtoje rastų medžiagų, rūšiuojamų atliekų gamins įvairius darbelius, žaislus.

Lapkričio 10 d. Simono Daukanto pagrindinės mokyklos (Naugarduko g. 7) aktų salėje vyks baigiamasis Tarptautinės biologinės įvairovės metams skirtas renginys vaikams. Renginio metu pradinukai pristatys užsiėmimų metu pagamintus darbelius. Taip pat gamtine tematika parengtus vaidinimus. Moksleiviams koncertuos Lietuvos vaikų ir jaunimo centro kolektyvai, aktyviausioms mokykloms bus įteiktos padėkos ir atminimo dovanos.

Vilniaus miesto savivaldybės aplinkos skyriaus vedėjos Vitos Braškienės nuomone vaikų ekologinis ugdymas yra itin svarbus siekiant efektyvios gamtos apsaugos, todėl Vilniaus miesto savivaldybės planuoja ir toliau skirti didelį dėmesį analogiškoms iniciatyvoms. Apie aplinkosaugos svarbą liudija ir didžiulis susidomėjimas artėjančiu jau penktuoju Vilniaus miesto aplinkosaugos forumu, kuris vyks lapkričio 24 d. Forume savo veiklą pristatys aktyviausios aplinkosaugos organizacijos, renginys bus atviras visuomenei.

Atsisiųsti programą (406 KB)

Daugiau infromacijos
Aplinkosaugos informacijos centras, renginių koordinatorė Daiva Letukaitė, tel. 8-5 212 40 89, 8 604 17737, el.p. daiva.letukaite@apicentras.lt Vilniaus miesto savivaldybė, Aplinkos apsaugos skyrius, vyr. specialistė Violeta Ivinskienė, tel. +370 685 06599, violeta.ivinskiene@vilnius.lt


Vilniaus aplinkosaugos forumas 2010

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos ir Aplinkos apsaugos skyriaus vardu maloniai kviečiame dalyvauti V-ajame Vilniaus Aplinkosaugos forume – 2010. Forumas vyks š.m. lapkričio 24 d. (trečiadienį) Vilniaus miesto Rotušėje (Didžioji g. 31). Renginio pradžia 9 val. (registracija 8,30 – 9,00 val.) aplinkosaugos forumo metu vyks seminaras, paroda ir gamtosauginių filmų demonstravimas.

Seminare galėsite išklausyti profesionalius pranešimus apie aplinkosaugos idėjas ir jų įgyvendinimą lietuvių papročiuose ir per teisės aktus įvairiais istoriniais laikotarpiais, aplinkosaugos krypčių tęstinumą ir naujoves naujajame Vilniaus Strateginiame plane 2010-2020 m. ir naujojoje Monitoringo programoje 1010-2013 m., aplinkos sveikatos problemas ir biologinės įvairovės kaitą mieste priklausomai nuo aplinkos pokyčių ir miesto plėtros bei Vilniaus m. atliekų tvarkymo organizavimą. Panevėžio ir Kauno savivaldybių darbuotojai pasidalins patirtimi apie šių miestų aplinkosaugos ir aplinkosauginio švietimo problemas. Seminare bus aptarta ir visuomeninių organizacijų patirtis Vilniaus m. aplinkosauginėje veikloje, galėsite aktyviai dalyvauti diskusijose, kad būtų atsakyta į visus Jums rūpimus klausimus

Kviečiame visas įmones ir organizacijas pasinaudoti puikia galimybe parodoje supažindinti specialistus ir visuomenę su savo darbais ir/ar pasiekimais aplinkosaugos srityje. Galite paruošti stendinius pranešimus, pateikti leidybinius darbus, maketus bei kitą vaizdinę medžiagą. Juos galėsite pateikti 2,5m aukščio ir 1m pločio vertikaliuose stenduose bei ant reikiamo dydžio stalų.
Forumo metu turėsite galimybę pamatyti Vilniaus miesto savivaldybės ir kitų organizacijų užsakymu aplinkosaugos tematika sukurtus filmus.

Informacija apie seminaro metu padarytus pranešimus, juos ir stendinius pranešimus bei kitą vaizdinę medžiagą pristačiusias organizacijas bus paskelbta Forumo leidinyje.

Atsisiųsti forumo programą (34 KB)

Apie dalyvavimą informuokite elektroniniu paštu koordinatorius:
Violeta Ivinskienė: violeta.ivinskiene@vilnius.lt, tel. 8-5 2112461, mob. tel. 868205449
Aloyzas Burba: aloyzas.burba@gmail.com, mob. tel. 8686 11245

Prašome pranešti:
1.  DALYVAUJANČIOS ORGANIZACIJOS PAVADINIMAS

2. ATSTOVŲ VARDAI, PAVARDĖS, KONTAKTAI (el. paštas, tel.)

3. PARODAI PRISTATOTE …(jeigu stendinį pranešimą – jo pavadinimas), KIEK JUMS REIKĖS STENDŲ IR/AR STALŲ?

4. JEIGU NEPILDOTE DALIES 3, SUPRASIME, KAD FORUME DALYVAUSITE KAIP SVEČIAS

Sėkmės dalyvaujant !

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos
Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja
Vita Braškienė


Kvalifikacijos kėlimo mokymai Vilniaus miesto savivaldybės namų ūkį administruojančių įmonių vadovams

Vilniaus m. savivaldybės namų ūkį administruojančių įmonių vadovai maloniai kviečiami dalyvauti Vilniaus m. savivaldybės administracijos organizuojamuose kvalifikacijos kėlimo mokymuose

Namų ūkį administruojančių įmonių vadovų kvalifikacijos kėlimo mokymai vyks 2010 m. lapkričio 16 d. (antradienį) 9 val. 30 min. Lazdynų seniūnijos salėje (Erfurto g. 29). Registracijos pradžia 9 val.

Kvalifikacijos kėlimo mokymų programa:

1. Komunalinių atliekų tvarkymo sistemos Lietuvoje.
Pranešėjas – docentas A. Bakas, Mykolo Romerio universitetas.

2. Komunalinių atliekų tvarkymas Vilniaus mieste.
Pranešėjas – S. Slankauskas, Vilniaus m. savivaldybės aplinkos apsaugos skyrius.

3. Žaliųjų atliekų tvarkymas vienoje iš Vilniaus įmonių.
Pranešėjas – S. Tracevičius, UAB „Biastra plius“ (pranešimas bus išklausytas darbo vizito į įmonę „Biastra plius“ metu).

Lauksime Jūsų atvykstant ir sėkmės dalyvaujant!

Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja
Vita Braškienė

Pasiteiravimui:
Violeta Ivinskiene, Vilniaus m. savivaldybės Aplinkos apsaugos skyrius, tel. 2112461, violeta.ivinskiene@vilnius.lt
Aloyzas Burba, Gamtos tyrimų centro Ekologijos institutas, tel. 8 686 11245, aloyzas.burba@gmail.lt


Kvalifikacijos kėlimo mokymai Vilniaus miesto savivaldybės ir seniūnijų personalui

Vilniaus m. savivaldybės ir seniūnijų atstovai maloniai kviečiame dalyvauti Vilniaus miesto savivaldybės administracijos organizuojamuose kvalifikacijos kėlimo mokymuose.

Savivaldybės ir seniūnijų personalo kvalifikacijos kėlimo mokymai vyks 2010 m. lapkričio 9 d. (antradienį) 9 valandą Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos salėje (Konstitucijos pr. 3, antrajame aukšte). Registracijos pradžia 8 val. 30 min.

Kvalifikacijos kėlimo mokymų programa:

1. Komunalinių atliekų tvarkymo planas Vilniaus mieste.
Pranešėjai – V. Braškienė, S. Slankauskas, Vilniaus m. savivaldybės aplinkos apsaugos skyrius.

2. Vilniaus miesto neveikiančių sąvartynų poveikis aplinkai po uždarymo.
Pranešėjas – J. Diliūnas, Gamtos tyrimų centro Geologijos ir geografijos institutas.

3. Aplinkos monitoringas Vilniaus mieste – tęstinumas ir naujovės naujojoje 2010 – 2012 m. programoje.
Pranešėjas – A. Karalius, Savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“ Geografinių informacinių sistemų skyrius.

4. Diskusijos.

Po kavos pertraukėlės (apie 12 val.) numatomas darbo vizitas į vieną iš Vilniaus savivaldybės seniūnijų, kur bus apžiūrėtas ir aptartas komunalinių atliekų tvarkymo organizavimas seniūnijoje.

Lauksime Jūsų atvykstant ir sėkmės dalyvaujant!

Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja
Vita Braškienė

Pasiteiravimui:
Violeta Ivinskiene, Vilniaus m. savivaldybės Aplinkos apsaugos skyrius, tel. 2112461, violeta.ivinskiene@vilnius.lt
Aloyzas Burba, Gamtos tyrimų centro Ekologijos institutas, tel. 8 686 11245, aloyzas.burba@gmail.lt


Kviečiame į mokytojų mokymus “ Aplinkos apsauga ir mokykla“

Maloniai kviečiame Jus į Vilniaus miesto aplinkos apsaugos skyriaus mokymus – diskusiją „Aplinkos apsauga ir mokykla“. Mokymuose bus aptariamos svarbios ekologijos temos: kaip gyventi tausojant aplinką ir prisidėti prie klimato pokyčių stabdymo, kaip galime sumažinti oro taršą, kokios transporto priemonės yra ekologiškiausios, taip pat sužinosite antrines žaliavas ir saugomų teritorijų apsaugą.

Mokymai truks dvi dienas (lapkričio 4, 5 d.), antrą darbo dieną, po mokymų, įvyks ekskursija. Vieta ir laikas bus patikslinti pirmąją darbo dieną (lapkričio 4 d.).

Pranešimus skaitys atstovai iš šių įstaigų: Vilniaus pedagoginio universiteto, SĮ „Vilniaus planas“, VšĮ “Ekolaboratorija”.

Mokymai vyks šių metų:
lapkričio 4 d., registracija nuo 11.30 val.
lapkričio 5 d., registracija nuo 9.30 val.
vieta – Vilniaus Fabijoniškių vidurinėje mokykloje (P. Žadeikos g. 2, Vilnius).

Vyksta išankstinė registracija iki lapkričio 3 d. Registruotis el.paštu evelina@bvrg.lt. Dalyviai, užsiregistravę elektroniniu paštu, gaus mokymų programą.

Mokymai yra nemokami. Dalyvavusiems bus išduodami sertifikatai.

Daugiau informacijos el.p. evelina@bvrg.lt arba tel. 8 5 215 3377


Lopšelių-darželių darbuotojai kviečiami į mokymus „Klimato kaita – ar mums tai svarbu?“

Maloniai kviečiame Jus į Vilniaus miesto aplinkos apsaugos skyriaus mokymus – diskusiją „Klimato kaita – ar mums tai svarbu?“. Mokymuose bus aptariamos svarbios ekologijos temos: kaip gyventi tausojant aplinką ir prisidėti prie klimato pokyčių stabdymo, kaip galime sumažinti oro taršą, kokios transporto priemonės yra ekologiškiausios, taip pat sužinosime kokių įdomių daiktų galima pasigaminti iš atliekų, sužinosite apie gyvūnų priežiūrą ir projektų rengimą darželiuose.

Mokymai truks dvi dienas (spalio 28, 29 d.), antrą darbo dieną, po mokymų, įvyks ekskursija. Vieta ir laikas bus patikslinti pirmąją darbo dieną (spalio 28 d.).

Pranešimus skaitys atstovai iš šių įstaigų: Vilniaus pedagoginio universiteto, SĮ „Vilniaus planas“, VšĮ “Ekolaboratorija”, VšĮ „Lesė“, Vilniaus miesto savivaldybės.

Mokymai vyks šių metų spalio 28, 29 d., 9.30 val. Lopšelyje-darželyje „Žilvinėlis“ (Taikos g. 130, Vilnius ).
Vyksta išankstinė registracija iki spalio 27 d. Iš vieno darželio gali dalyvauti ne daugiau nei 2 atstovai. Registruotis el.paštu evelina@bvrg.lt. Dalyviai, užsiregistravę elektroniniu paštu, gaus mokymų programą.

Mokymai yra nemokami. Dalyvavusiems bus išduodami sertifikatai.

Daugiau informacijos el.p. evelina@bvrg.lt arba tel. 8 5 215 3377


Kviečiame dalyvauti konkurse „Kuo aš galiu prisidėti, kad sustabdyčiau klimato kaitą?“

Vilniaus miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyrius ir UAB „Baltijos viešųjų ryšių grupė“ skelbia visuomenės projektų konkursą pavadinimu „Kuo aš galiu prisidėti, kad sustabdyčiau klimato kaitą?“.

Konkurse kviečiami dalyvauti visi Vilniaus miesto savivaldybės mokyklų, darželių, kitų ugdymo įstaigų auklėtojai ir jų auklėtiniai, mokytojai bei mokiniai, ekologiniai klubai ir būreliai, vykdantys ekologinį švietimą, fiziniai ir juridiniai asmenys, dirbantys ekologijos srityje (NVO, VšĮ, VO).

Konkurso pagrindinis tikslas – skatinti vaikus, jaunimą ir visuomenę rūpintis aplinkos apsauga, sužinoti, kokie veiksniai lemia klimato kaitą, kaip to išvengti ar kaip pakeisti savo gyvenimo būdą siekiant pristabdyti šį procesą.

Nugalėtojus rinks trijų skirtingų institucijų ir įmonių kompetentingi ekspertai. Bus skelbiamos penkios prizinės vietos. Konkurso dalyviai savo projektus gali pateikti iki šių metų spalio 29 dienos. Projektai bus priimami tiek elektroniniu formatu juos siunčiant adresu sonata@bvrg.lt, tiek siunčiant paštu adresu Mėsinių g.5/2, LT-01133 Vilnius.

Atsisiųsti konkurso sąlygas paraiškai (114 KB)

Kontaktinis asmuo:
Sonata Sliekaitė
Mėsinių g. 5/2, 01133 Vilnius
Tel.: (8-5) 215 33 77
Mob. +370 685 12801
Faks.: (8-5) 261 31 81

Konkurso vykdymą koordinuoja ir derina:

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus Vyriausioji specialistė Violeta Ivinskienė Konstitucijos pr. 3–528 kab., LT-09601 Vilnius Tel. (8 5) 211 2461 faks. (8 5) 211 2456 El. p. violeta.ivinskiene@vilnius.lt https://www.vilnius.lt


Mokytojų ir lopšelių-darželių atstovų mokymai ekologinėmis temomis

Nuo 2008 m. Vilniaus miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyrius ir viešųjų pirkimų konkurso laimėtojas UAB „Baltijos viešųjų ryšių grupė“ rengia mokytojų ir vaikų lopšelių-darželių darbuotojų mokymus ekologinėmis temomis. Mokymai trunka tris dienas, trečiąją mokymų dieną organizuojamos darbo išvykos į pasirinktą įmonę mokymų metu, kurioje mokymų dalyviai gali domėtis įmonės veikla, darbo specifika, apžiūrinėjama darbo technika ir įrankiai, atsakinėjama į dalyvius dominančius klausimus. Mokymų lektoriai kviečiami iš Vilniaus pedagoginio universiteto, viešųjų organizacijų, kurios dirba aplinkosaugos srityje ir specializuojasi mokymuose, turintys specialistų, kurie gali tinkamai ir išsamiai pristatyti pranešimus ekologinėmis temomis.


2009 m. mokytojų ekologinis švietimas
2009 m. rudenį (spalio bei gruodžio mėnesiais) buvo suorganizuoti trijų dienų mokymai mokytojams. Pirmos dienos mokymai vyko VIKO ATF konferencijų salėje Buivydiškėse.

Gruodžio 8 dieną vykusiuose mokymuose Vilniaus miesto savivaldybės administracijos patalpose dalyvavo per 30 dalyvių, kurie atvyko iš įvairių Vilniaus miesto mokymo įstaigų.

Mokytojų ekologinio švietimo tikslas – organizuoti bendrojo lavinimo mokymo įstaigų vadovų ir gamtos mokslų mokytojų kvalifikacijos kėlimą, supažindinant su ES aplinkosaugos direktyvų įgyvendinimu Lietuvoje, aplinkosaugos politika ir infrastruktūros kūrimu Vilniaus mieste, ugdyti atsakomybę už tvarkingą ir sveiką aplinką.

Šiems mokymams buvo pasirinkta labai aktuali tema – ekologija, ekologiškas vartojimas, mokyklą supanti aplinka ir jos formavimo būdai, tinkantys mokykloms ir pritaikyti mokiniams.


2009 m. vaikų lopšelių-darželių darbuotojų ekologinis švietimas

2009 m. spalio mėnesį buvo suorganizuoti trijų dienų teorinius ir praktinius ekologinio švietimo mokymus skirtus Vilniaus miesto lopšelių-darželių vadovams ir jų atstovams. Mokymų tema – ekologija iš energijos ir išteklių taupymo perspektyvos.

Vaikų lopšelių-darželių darbuotojų ekologinio švietimo tikslas – organizuoti vaikų lopšelių-darželių darbuotojų mokymus, supažindinti juos su aplinkos apsaugos politika ir infrastruktūros kūrimu Vilniaus mieste, ugdyti atsakomybę už tvarkingą ir sveiką aplinką.

Visi mokymai – nemokami, o išklausiusiems buvo išduodami sertifikatai, patvirtinantys, jog dalyvis išklausė mokymus bei nurodomas išklausytų valandų skaičius.