Search Icon

Struktūra ir kontaktai

Dažniausiai užduodami klausimai

Pranešti apie problemą mieste

Registracija į darželius ir mokyklas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Dokumento statuso patikrinimas

Dažniausiai užduodami klausimai

Filtruoti pagal temą
1. Teritorijų šienavimas»
1.1 Kas atsakingas už žolės pjovimą mieste?

Už sanitarinį valymą ir želdinių priežiūrą Vilniaus miesto seniūnijose atsako bendrovės Mano aplinka, „Stebulė“ ir „VSA Vilnius“. Jos pagal pasirašytas paslaugų teikimo sutartis valo šaligatvius, laiptus, gatvių kelkraščius (1 m atstumu nuo važiuojamosios dalies), automobilių stovėjimo aikšteles, pjauna žolę, surenka lapus, šiukšles, sąšlavas ir atsako už švarą ir tvarką mieste pagal Tarybos patvirtintas Tvarkymo ir švaros taisykles.

1.2 Kokias teritorijas (seniūnijas) prižiūri už miesto tvarką atsakingos bendrovės?
 • Bendrovė  „Mano aplinka“ prižiūri centrinę miesto dalį (Naujamiesčio, Senamiesčio, Šnipiškių, Žvėryno seniūnijų teritorijas) ir 2-ąją vakarinę miesto dalį (Justiniškių, Pašilaičių, Šeškinės, Viršuliškių, Fabijoniškių seniūnijų teritorijas).
 • Bendrovė „Stebulė“ – šiaurinę miesto dalį (Žirmūnų, Verkių, Antakalnio seniūnijų teritorijas).
 • Bendrovė „VSA Vilnius“ atsakinga už 1-ąją vakarinę (Lazdynų, Karoliniškių, Pilaitės seniūnijų teritorijas) ir pietinę bei rytinę (Grigiškių, Naujosios Vilnios, Vilkpėdės, Naujininkų, Rasų, Panerių seniūnijų teritorijas) miesto dalį.
1.3 Kaip dažnai mieste pjaunama žolė?

Siekiant gyvesnio, švaresnio ir tuo pačiu priimtinesnio, bet ne sterilizuoto iki beviltiško ir negyvo plikumo, miesto įvaizdžio, kai kurie plotai šienaujami ne taip dažnai arba visai nešienaujami. Rečiau šienaujami plotai po medžiais, Neries šlaitai, aplinkkelio ir kitų A kategorijos gatvių šlaitiniai pakraščiai, taip pat gatvių vidurinės juostos, nes jomis nevaikštoma, o tai reiškia, kad ir erkinis pavojus yra minimalus.

Žolė pjaunama nuo gegužės iki spalio mėnesio.  Vejos šienaujamos priklausomai nuo žolės aukščio:

 • centrinės miesto dalies aikštėse, skveruose ir transporto žieduose po pjovimo žolė turi būti 5 cm aukščio;
 • gatvių skiriamosios juostos šienaujamos kelis kartus per sezoną;
 • šalia gatvių esantys želdiniai bei kiemų vejos šienaujamos, kai žolės aukštis – daugiau negu 10 cm;
 • gatvių šlaitai pirmą kartą sezono metu šienaujami nužydėjus augalams;
 • neužstatytos teritorijos ir žaliosios erdvės šienaujamos pagal poreikį, bet ne mažiau kaip 2 kartus per sezoną;
 • vejų ir šlaitų šienavimo darbai ir terminai gali kisti, priklausomai nuo oro sąlygų ir derinami, atsižvelgiant į būtinumą atlikti šias paslaugas. Sausros metu šienavimas yra stabdomas.

Vilniaus miesto prioritetas – daugiau nešienaujamų žydinčių pievų: skiriamųjų ir apsauginių juostų, žaliųjų salelių, žaliųjų zonų.

1.4 Kurioms teritorijoms skiriama pirmenybė šienaujant?

Pirmiausia šienaujama prie reprezentacinių gatvių, žiedinių sankryžų, skverų, o vėliau prie gyvenamųjų namų. Atsižvelgiant į žolės aukštį ir augimo tempą, pirmiausia žolė pjaunama prie greito eismo ir magistralinių gatvių (Geležinio Vilko g., Konstitucijos pr., S. Narbuto g., Pilaitės pr., Laisvės pr., Ukmergės g. ir pan.).

1.5 Kokia technika šienaujama?

Už sanitarinį valymą ir želdinių priežiūrą Vilniaus miesto seniūnijose atsakingos bendrovės turi įvairios technikos: traktorių, rankinių žoliapjovių ir vejapjovių.

1.6 Kaip kovojama su Sosnovskio barščiais?

Sosnovskio barščiams naikinti skiriama itin daug dėmesio, kadangi jie plinta vis didesnėse teritorijose, dažniausiai apleistose, rečiau šienaujamose pievose, pamiškėse, šalia kelių, paupiuose.

Sosnovskio barščių sultyse yra medžiagų, kurios gali smarkiai apdeginti neapsaugotą žmogaus odą, sukelti ypač stiprią organizmo alerginę reakciją – odos paraudimus, dideles vandeningas pūsles, kurios plyšusios virsta ilgai negyjančiomis žaizdomis.

Sosnovskio barščių naikinimas Vilniaus miesto teritorijose, vadovaujantis „Kenksmingų žmogaus sveikatai invazinių rūšių augalų naikinimo metodika“, pradedamas gegužės mėnesį. Darbai vyksta pagal poreikį iki spalio mėnesio.

1.7 Kokia atsakomybė tenka Savivaldybės rangovams dėl nenupjautos žolės?

Pagal pasirašytas bendro naudojimo sanitarinio valymo ir želdinių priežiūros paslaugų sutartis Vilniaus miesto savivaldybė nuolat tikrina, kaip rangovai vykdo įsipareigojimus. Už kiekvieną patikrinimo aktuose užfiksuotą teikiamų paslaugų neatitikimo atvejį rangovams taikomas konkretus nuoskaitos dydis. Savivaldybė nemoka už nesuteiktas paslaugas, taip pat kol rangovai neištaiso teikiamų paslaugų trūkumų.

1.8 Kur galima pamatyti teritorijų šienavimo žemėlapį?

Tvarkomų bendro naudojimo teritorijų žemėlapio nuoroda:
https://maps.vilnius.lt/miesto-tvarkymas#layers

(bendro naudojimo teritorijų duomenys periodiškai atnaujinami, t. y. įtraukiama ir aktualizuojama informacija apie naujas dangas, sklypus).

Vilniaus meras

Vilnius per amžius buvo ir yra orus laisvų piliečių bendrabūvį telkiantis miestas, kuriame tobulai dera didinga istorija, įstabi gamta ir veržli kūryba. Mano tikslas – toliau kurti šį laisvės bei kūrybos dvasios sklidiną Miestą, kad Vilnius taptų gėrio bei įkvėpimo šaltiniu vilniečiams, Lietuvai ir visai Europai. ❯❯❯
Darbotvarkė

Savivaldybės prioritetai

 • Kurti ir įgyvendinti miesto strateginę viziją
 • Teikti kokybiškas paslaugas gyventojams
 • Pritraukti į miestą investicijas, kuriančias gerai apmokamas darbo vietas
 • Veikti skaidriai, greitai ir būti atvirai gyventojams, svečiams, investuotojams