Search Icon

Struktūra ir kontaktai

Dažniausiai užduodami klausimai

Pranešti apie problemą mieste

Registracija į darželius ir mokyklas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Dokumento statuso patikrinimas

Dažniausiai užduodami klausimai

Filtruoti pagal temą
1. Teritorijų šienavimas»
1.1 Kas atsakingas už žolės pjovimą mieste?

Už sanitarinį valymą ir želdinių priežiūrą Vilniaus miesto seniūnijose atsakingos bendrovės – „Mano aplinka“, „Stebulė“ ir „VSA Vilnius“. Jos pagal pasirašytas paslaugų teikimo sutartis valo šaligatvius, laiptus, 1 m atstumu nuo gatvės kelkraščio važiuojamosios dalies, automobilių stovėjimo aikšteles, pjauna žolę, surenka lapus, šiukšles, sąšlavas ir atsako už švarą ir tvarką mieste pagal Tarybos patvirtintas Tvarkymo ir švaros taisykles.

1.2 Kokias teritorijas (seniūnijas) prižiūri už miesto tvarką atsakingos bendrovės?

Bendrovė  „Mano aplinka“ prižiūri centrinę miesto dalį (Naujamiesčio, Senamiesčio, Šnipiškių, Žvėryno seniūnijas) ir 2-ąją vakarinę miesto dalį (Justiniškių, Pašilaičių, Šeškinės, Viršuliškių, Fabijoniškių seniūnijas).

Bendrovė „Stebulė“–  šiaurinę miesto dalį (Žirmūnų, Verkių, Antakalnio seniūnijas).

Bendrovė „VSA Vilnius“ atsakinga už 1-ąją vakarinę (Lazdynų, Karoliniškių, Pilaitės seniūnijas) ir pietinę – rytinę (Grigiškių, Naujosios Vilnios, Vilkpėdės, Naujininkų, Rasų, Panerių seniūnijas) miesto dalis.

1.3 Kaip dažnai pjaunama žolė mieste?

Žolė pjaunama nuo gegužės iki spalio mėnesio.  Vejos šienaujamos priklausomai nuo žolės aukščio: Centrinėje miesto dalyje aikštės ir skverai turi būti pradedami šienauti, kai žolės aukštis pasiekia 5 cm, gatvių skiriamosios juostos ir gatvei priklausantys želdiniai bei kiemų vejos visame Vilniaus mieste šienaujamos, kai žolė pasiekia ne didesnį kaip 5-10 cm aukštį. Gatvių šlaitų pirmasis šienavimas turi prasidėti birželio mėnesio 3-ią,  4-ą savaitę (nužydėjus augalams). Sekantys šienavimai vyksta , kai žolė pasiekia ne didesnį kaip 15-20 cm aukštį. Neužstatytos teritorijos šienaujamos pagal poreikį, bet ne mažiau kaip 2 kartus per sezoną – iki birželio 15 d. pirmąkart ir iki rugpjūčio 15 d. antrąkart. Terminas gali kisti priklausomai nuo oro sąlygų.

1.4 Kurioms teritorijoms skiriama pirmenybė?

Pirmiausia šienaujama prie reprezentacinių gatvių, žiedinių sankryžų, skverų, o vėliau prie gyvenamųjų namų.  Atsižvelgiant į žolės aukštį ir augimo tempą, pirmiausia žolė pjaunama prie greito eismo ir magistralinių gatvių (Geležinio Vilko g., Konstitucijos pr., S. Narbuto g., Pilaitės pr. Laisvės pr., Ukmergės g. ir pan.), po to žolė pjaunama ir prie likusių gatvių.

1.5 Kokia technika šienaujama?

Už sanitarinį valymą ir želdinių priežiūrą Vilniaus miesto seniūnijose atsakingos bendrovės turi apie 200 vnt. įvairios technikos: traktorių, rankinių žoliapjovių ir vejapjovių.

1.6 Kaip kovojama su Sosnovskio barščiais?

Itin daug dėmesio skiriama Sosnovskio barščių naikinimui, kadangi jie plinta vis didesnėse teritorijose, dažniausiai apleistose, rečiau šienaujamose pievose, pamiškėse, šalia kelių, paupiuose.  Sosnovskio barščių sultyse yra medžiagų, kurios gali smarkiai apdeginti neapsaugotą žmogaus odą, sukelti ypač stiprią organizmo alerginę reakciją – odos paraudimus, dideles vandeningas pūsles, kurios plyšusios virsta ilgai negyjančiomis žaizdomis. Sosnovskio barščiai pradedami naikinti gegužės mėnesį. Darbai vyksta pagal poreikį iki spalio mėn.

1.7 Kokia atsakomybė tenka Savivaldybės rangovams, kurie nenupjovė žolės?

Seniūnijų, Miesto ūkio ir transporto departamento Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus specialistai kartu su paslaugų teikėjais nuolat tikrina atliekamų darbų kokybę. Už nekokybiškai atliktą darbą miestą prižiūrinčioms bendrovėms surašomi patikrinimo aktai ir taikomos finansinės nuobaudos.

1.8 Kur galima pamatyti teritorijų šienavimo žemėlapį?

Prižiūrimų teritorijų žemėlapis

Vilniaus meras

Vilnius per amžius buvo ir yra orus laisvų piliečių bendrabūvį telkiantis miestas, kuriame tobulai dera didinga istorija, įstabi gamta ir veržli kūryba. Mano tikslas – toliau kurti šį laisvės bei kūrybos dvasios sklidiną Miestą, kad Vilnius taptų gėrio bei įkvėpimo šaltiniu vilniečiams, Lietuvai ir visai Europai. ❯❯❯
Darbotvarkė

Savivaldybės prioritetai

  • Kurti ir įgyvendinti miesto strateginę viziją
  • Teikti kokybiškas paslaugas gyventojams
  • Pritraukti į miestą investicijas, kuriančias gerai apmokamas darbo vietas
  • Veikti skaidriai, greitai ir būti atvirai gyventojams, svečiams, investuotojams