Dažniausiai užduodami klausimai

Filtruoti pagal temą
1. Žiemą prižiūrimos gatvės»
1.1 Kas atsako Vilniaus miesto ir jo apylinkių gatvių ir šaligatvių valymą prisnigus?

Už gatvių priežiūrą žiemą Vilniaus mieste ir jo apylinkėse atsako uždaroji akcinė bendrovė „Grinda“. Kad laiku ir kokybiškai būtų nuvalyti šaligatviai, skverai, stotelės, gyvenamųjų namų kiemai, atsako miestą tvarkančios bendrovės UAB „VSA Vilnius“, UAB „Stebulė“ ir UAB Mano aplinka, su kuriomis Vilniaus miesto savivaldybė yra sudariusi paslaugų teikimo sutartis.

1.2 Kada valomos miesto gatvės ir jo apylinkės?

Įvertinus meteorologines prognozes, gatvės sostinėje barstomos prieš pradedant snigti. Nustojus snigti, sostinės gatvės, vadovaujantis patvirtintu „Vilniaus miesto gatvių, mechanizuotai prižiūrimų žiemos metu, sąrašu“, nuvalomos ir pabarstomos per 8 val. UAB „Grinda“ darbui žiemą turi 60 specialiųjų bendrovės transporto priemonių, iš kurių 4 mažieji barstytuvai pritaikyti darbui siaurose Senamiesčio gatvėse. Gatvės pagal nustatytus prioritetus barstomos druskomis, druskos ir smėlio mišiniu arba valomos nuo sniego ir ledo. Sostinės gatvių priežiūrai žiemą panaudojama apie 20 000 t druskos ir apie 20 000 m3 smėlio ir druskos mišinio.

Iš viso Vilniuje pagal patvirtintus prioritetus žiemą yra barstoma ir valoma 1 670 gatvių. Iškritus sniegui, pirmiausia valomos ir barstomos 739 gatvės, kuriomis vyksta viešojo transporto eismas, vėliau valoma daugiau nei 930 aptarnaujančių ir pagalbinių miesto gatvių.

1.3 Kaip nusprendžiama, kurias gatves valyti pirmiau, kurias vėliau ir kuo juos barstomos?

Pagal patvirtintus prioritetus žiemą yra barstoma ir valoma 1 670 gatvių. Iškritus sniegui, pirmiausia valomos ir barstomos 739 gatvės, kuriomis vyksta viešojo transporto eismas, vėliau valomos daugiau nei 930 aptarnaujančių ir pagalbinių miesto gatvių.

Gatvės pagal nustatytus prioritetus barstomos druskomis, druskos ir smėlio mišiniu arba valomos nuo sniego ir ledo. Sostinės gatvių priežiūrai žiemą panaudojama apie 20 000 t druskos ir apie 20 000 m3 smėlio ir druskos mišinio.

Žiemą prižiūrimų gatvių žemėlapio nuoroda, parengta vadovaujantis „Vilniaus miesto gatvių, mechanizuotai prižiūrimų žiemos metu, sąrašu“:
https://maps.vilnius.lt/miesto-tvarkymas#layers

1.4 Kada gatvės valomos, kada tik barstomos?

Atsižvelgiant į oro sąlygas, sudaromi budėjimo grafikai ir vykdomi gatvių mechanizuoto barstymo ir valymo darbai, vadovaujantis patvirtintu „Vilniaus miesto gatvių, mechanizuotai prižiūrimų žiemos metu, sąrašu“.

1.5 Kur kreiptis dėl gatvės valymo ir pabarstymo?

Prašytume apie poreikį valyti ar pabarstyti gatves pranešti tel. 1355 ir tel. (8 5) 211 2257.

1.6 Jei įvyko avarija toje vietoje, kur turėjo būti nuvalytas kelias, į ką galėčiau kreiptis dėl nuostolio atlyginimo?

Primename, kad žiemą, esant slidžiai kelio dangai, vairuotojai turėtų būti budresni – atsargiau vairuoti (ypač tamsiuoju paros metu, kai dėl blogesnio matomumo ar žemesnės aplinkos temperatūra pablogėja kelio / ratų sukibimas), pasirinkti saugų greitį, naudoti žiemines padangas ir kt.

Primename, kad įvykus eismo įvykiui, vairuotojai turi kreiptis į draudimo kompaniją.

1.7 Valymo automobilis užkliudė stovintį automobilį, į ką turėčiau kreiptis?

Atsitikus eismo įvykiui, vairuotojas turėtų kreiptis pagalbos telefonu 112 ir iškviesti policijos ekipažą. Iš policijos gavęs eismo įvykio pažymą, vairuotojas turi kreiptis į UAB „Grinda“.

1.8 Ar yra galimybė pamatyti, kurios gatvės jau nuvalytos, kurios valomos?

Žiemą prižiūrimų gatvių žemėlapio nuoroda, parengta vadovaujantis „Vilniaus miesto gatvių, mechanizuotai prižiūrimų žiemos metu, sąrašu“:
https://maps.vilnius.lt/miesto-tvarkymas#layers.

Savivaldybės iniciatyva įdiegta GPS navigacijos sistema, naudojama stebėti žiemą vykdomų gatvių priežiūros darbų eigą ir jų retrospektyvą:
http://atviras.vilnius.lt/valytuvai.

Vilniaus meras

Vilnius per amžius buvo ir yra orus laisvų piliečių bendrabūvį telkiantis miestas, kuriame tobulai dera didinga istorija, įstabi gamta ir veržli kūryba. Mano tikslas – toliau kurti šį laisvės bei kūrybos dvasios sklidiną Miestą, kad Vilnius taptų gėrio bei įkvėpimo šaltiniu vilniečiams, Lietuvai ir visai Europai. ❯❯❯
Darbotvarkė

Savivaldybės prioritetai

  • Kurti ir įgyvendinti miesto strateginę viziją
  • Teikti kokybiškas paslaugas gyventojams
  • Pritraukti į miestą investicijas, kuriančias gerai apmokamas darbo vietas
  • Veikti skaidriai, greitai ir būti atvirai gyventojams, svečiams, investuotojams