Search Icon

Struktūra ir kontaktai

Dažniausiai užduodami klausimai

Pranešti apie problemą mieste

Registracija į darželius ir mokyklas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Dokumento statuso patikrinimas

Vilniaus jaunimo informacijos centras

Ar esi atsidūręs situacijoje, kai skubiai reikėjo tikslių žinių tam tikroje srityje? Ar susidūrei su informacijos stokos ir nepatikimumo problemomis, atsakymų ieškodamas internete? Ar tėvų bei draugų duodami patarimai kada nors pasirodė pernelyg subjektyvūs? Jei tau pažįstami šie sunkumai, turėtum nudžiugti, sužinojęs, jog jiems atėjo galas, nes 2014 m. Vilniuje atidarytas pirmasis Lietuvoje jaunimo informacijos centras.

Vilniaus savivaldybės patalpose (Konstitucijos pr. 3) įsikūrusiame centre tavęs laukia specialistai, pasiruošę pagelbėti ir suteikti informacijos rūpima tema. Centre konsultuojama 12 jaunimui aktualių temų, tokių kaip darbas, mokymasis, laisvalaikis, savanorystė, psichologinė ir socialinė pagalba, tarptautinis mobilumas. Taip pat pas mus gali rasti informacinį stendą su informacija Tau aktualiomis temomis. Vilniaus jaunimo informacijos centre organizuojami informaciniai renginiai, skirti pačiam įvairiausiam jaunimui.

Į centrą gali užsukti darbo dienomis nuo 14 iki 18 val. kreiptis el.paštu:  jaunimas@vilnius.lt  arba skambinti telefonu (8-5) 211 2210.

Jaunimo informacijos centre laukiami ne tik jauni žmonės nuo 14 iki 29 metų, bet ir tėvai, jaunimo darbuotojai bei visi žmonės, susiję su jaunimu.

Centras yra įsteigtas Vilniaus miesto savivaldybės jaunimo reikalų skyriaus iniciatyva, bendradarbiaujant su Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT)

Mus galima rasti ir Facebook socialiniame tinkle, adresu: https://www.facebook.com/Vilniusjaunimui


Vilniaus jaunimo informaciniame centre galite susipažinti su Vilniaus miesto jaunimo situacijos tyrimais ir kitais dokumentais:

Tyrimai:

Atvirų jaunimo centrų galimybių studijos ataskaita
Vilniaus jaunimo politikos analizės ataskaita

Jaunimo politikos įgyvendinimo Vilniaus miesto savivladybėje kokybės vertinimo ataskaita

Vilniaus miesto savivaldybės jaunimo problematikos tyrimas

Fiziškai aktyvių jaunuolių maitinimosi įvertinimas (parengė Vilniaus kolegijos  studentė Monika Dobrovolskytė)

Socialinės globos namų gyventojų maitinimosi lyginamoji analizė (parengė Vilniaus kolegijos studentė  studentė Greta Vidžiūnaitė)

Socialinę atskirtį patiriančių asmenų maitinimosi įvertinimas (parengė Vilniaus kolegijos  studentė Gabrielė Radzevičiūtė)

Fiziškai aktyvaus jaunimo maisto papildų sportui vartojimo ypatumai (parengė Vilniaus kolegijos  studentė Violeta Gavenavičiūtė)

Neformalaus ugdymo Vilniaus mieste analizė
„Jaunimas Europoje“ 2017 m. (tyrimas apie žalingus įpročius Vilniaus mieste)
Mokyklinio amžiaus (11-15 metų amžiaus) vaikų fizinio aktyvumo ir maitinimosi įpročių sąsajų tyrimas (parengė Vilniaus kolegijos studentė Inga Petrauskaitė)

Vyresnio mokyklinio amžiaus (16-19 metų) vaikų fizinio aktyvumo ir maitinimosi įpročių sąsajų tyrimas (parengė Vilniaus kolegijos studentė Roberta Navickaitė)

Jaunų žmonių (20–24 metų amžiaus) fizinio aktyvumo ir organizmo mitybos būklės vertinimo sąsajų analizė (parengė Vilniaus kolegijos studentė Karolina Domarkaitė)

Kita informacija

Temos (čia), kuriomis Vilniaus miesto savivaldybė kviečia aukštųjų mokyklų studentus rašyti rašto darbus.
Savanorystės meniu („Savanorystės meniu“ idėja – pateikti Vilniaus miesto mokykloms sąrašą jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų, kurios yra sutikusios metų eigoje priimti moksleivius savanoriauti bei jiems pageidaujant pasirašyti už socialines valandas, kurios būtų pripažintos mokykloje organizuojant atsiskaitymą)
„Savanorystės meniu“ (PDF formatu)
Socialinės praktikos įskaitos lapo pavyzdys (Word formatu)
Vilniaus miesto 2010-2020 m. strateginio plano jaunimo politikos dalis
Rekomendacijos Vilniaus miesto mokyklų mokinių savivaldų kuratoriams

Vilniaus jaunimo informacijos centro koordinatorė:
Milda Savickaitė

Vilniaus miesto savivaldybės Jaunimo reikalų skyriaus
Specialistė
Tel.nr. (8-5) 211 2210, (8-5) 211 2356
El. paštas: jaunimas@vilnius.lt, milda.savickaite@vilnius.lt

Nevyriausybinės organizacijos arba neformalios grupės gali naudotis Vilniaus jaunimo informacijos centro galimybėmis (darbo stalas, multimedija, erdvė susitikimams) centro darbo metu (kiekvieną darbo dieną nuo 14.00 iki 18.00 val.) savo ugdomiesiems arba organizaciniams renginiams/susitikimams. Renginius  darbo metu arba susitikimus ne darbo metu galima organizuoti suderinus juos su Jaunimo reikalų skyriumi el. paštu ausra.silinskyte@vilnius.lt.


VILNIAUS JAUNIMO INFORMACIJOS CENTRO (TOLIAU – VJIC) PATALPŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Patalpose draudžiama: 

 • patalpose rūkyti, mėtyti tarą ir maisto atliekas, šiukšlinti;
 • be suderinimo su patalpų administratoriumi ar įgaliotu asmeniu naudoti prietaisus – išskiriančius atvirą ugnį;
 • neštis bet kokius šaunamuosius ar šaltuosius ginklus;
 • be leidimo vesti į patalpas šunis, kates ar kitus gyvūnus;
 • pilti ar  mesti į nuotekų šalinimo sistemą daiktus ir/arba medžiagas, galinčias užkimšti arba sugadinti nuotekų surinkimo sistemas, sukelti gaisrą ar sprogimą;
 • atlikti aplinką ir turtą teršiančius darbus, niokoti patalpas bei inžinerinius įrenginius;
 • neimti ir nesinaudoti kavinės inventoriumi ir prekiaujamais produktais.


Jūs privalote:

 • įvykus nenumatytiems pasikeitimams, prieš 2 darbo dienas iki renginio informuoti VJIC darbuotoją/us apie neįvyksiantį renginį, paskaitą ir kt.;
 • vykstant renginiui ne VJIC darbo metu pasiimti ir pasirašyti už raktą bei patalpų naudojimą Vilniaus miesto savivaldybės administracijos apsaugos kabinete (pirmas aukštas, šalia įėjimo į VJIC);
 • išeinat iš patalpų:
  1. išjungti visą techniką ir šviesą
  2. išsinešti savo šiukšles
  3. sustumdyti baldus taip, kaip radote
  4. iš kart informuoti VJIC darbuotoją apie sugadintas materialines vertybes
  5. palikti patalpas maksimaliai švarias
 • savo elgesiu nesudaryti nepatogumų kitiems VJIC darbuotojams, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos darbuotojams ir interesantams.

Mes perspėjame:

 • atsinešus savo maisto, patys atsakote už jo kokybę ir saugumą sveikatai;
 • jūs visiškai ir pilnai atsakote už sugadintą ar sunaikintą patalpose esantį kilnojamą turtą ( už padarytą žalą klientas atsako LR įstatymais nustatyta tvarka);
 • jums ar jūsų pasikviestiems interesantams susižalojus dėl savo neatsargumo ar drauge esančių veiksmų, ar sužalojus savo turtą dėl savo neatsargumo, pačiam pažeidžiant nustatytas sąlygas, VJIC darbuotojai už tai neatsako.