Gyvenamosios aplinkos gerinimo programa 2021 m.

Sužinokite, kiek darbų bus padaryta nuo ankstyvo pavasario iki 2021 metų pabaigos jūsų artimiausioje gyvenamoje aplinkoje ir kituose miesto rajonuose.

Vilniuje nuo šių metų taikomas patobulintas aplinkos tvarkymo standartas, kurio tikslas – geresnė ir vilniečių lūkesčius atitinkanti infrastruktūros kokybė. Vieni pagrindinių jo principų – saugoti ir gausinti naujų želdinių, suteikti daugiau erdvės pėstiesiems, perteklinę asfalto erdvę skirti kitiems judumo būdams ir želdinimui. Didelis dėmesys skiriamas ir geresnei takų apšvietimo kokybei, taip pat estetiniam vaizdui gerinti.

Šiemet didžiausias dėmesys bus skiriamas darniam judumui mieste – dviračių ir pėsčiųjų takų įrengimui ir plėtrai, taip pat apšvietimo modernizacijai, gatvių remontui ir rekonstrukcijai. Infrastruktūros plėtros darbams iš Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto bus skirta kiek daugiau nei 26 mln. eurų.

Didžiausia dalis – beveik pusė visos sumos bus skirta kompleksinei infrastruktūrai, kurią sudaro infrastruktūros pritaikymas darniam judumui, želdinių sodinimas gatvėse bei eismo saugumą gerinančių elementų įrengimas. Vilnius ne tik išlaikys žalią veidą, bet ir bus dar saugesnis.

Taip pat planuojama sutvarkyti virš 12 km gatvių, įrengti 5 km naujų patogių šaligatvių, įskaitant Europos Sąjungos finansuojamus projektus, įrengti per 14 km dviračių takų.

Metų eigoje galimas suplanuotų darbų sąrašo papildymas, atsižvelgiant į iš infrastruktūros plėtros surinktas lėšas miesto infrastruktūrai gerinti.


2022 m. programa »

« 2020 m. programa

« 2019 m. programa

« 2018 m. programa

« 2017 m. programa

« 2016 m. programa

 

Vilniaus meras

Vilniaus istorija – tai visų mūsų istorija. Todėl negalime pamiršti puoselėti tos vienybės ir laisvės dvasios, kuri priklauso mums visiems. Naująjį sostinės puslapį kviečiu rašyti dar plačiau atveriant miesto vartus tiems, kas vadina ir nori vadinti jį namais. ❯❯❯
Darbotvarkė

Savivaldybės prioritetai

  • Kurti ir įgyvendinti miesto strateginę viziją
  • Teikti kokybiškas paslaugas gyventojams
  • Pritraukti į miestą investicijas, kuriančias gerai apmokamas darbo vietas
  • Veikti skaidriai, greitai ir būti atvirai gyventojams, svečiams, investuotojams