Gyvenamosios aplinkos gerinimo programa 2022 m.

 

Sužinokite, kiek darbų bus padaryta nuo ankstyvo pavasario iki 2022 metų pabaigos jūsų artimiausioje gyvenamoje aplinkoje ir kituose miesto rajonuose.

Vilniuje vykdomus darbus galite sekti realiuoju laiku interaktyviame žemėlapyje: https://bit.ly/3kfG8sb

Sostinėje gatvės tvarkomos pagal 12 pagrindinių principų, kurių tikslas – geresnė ir vilniečių lūkesčius atitinkanti infrastruktūros kokybė. Pagrindiniai tikslai – saugoti ir gausinti  želdinių kiekį, suteikti daugiau erdvės pėstiesiems, perteklinę asfalto erdvę skirti dviračių takų plėtrai bei saugesnių pėsčiųjų erdvių kūrimui. Nuo šių metų dar didesnis dėmesys skiriamas tvarkomų gatvių ir teritorijų analizei, jų būklės įvertinimui. Šiam tikslui pasitelkiamas UAB „Grinda“ kompetencijų centras, nuodugniai vertinantis esamą dangos būklę ir padedantis numatyti prioritetus, kurios gatvės, įvertinus jų būklę, turi būti tvarkomos pirmiausia.

Kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiemet didelis dėmesys skiriamas dviračių ir pėsčiųjų takų įrengimui ir plėtrai, taip pat kiemų tvarkymui, gatvių kapitaliniam remontui ir rekonstrukcijai. Infrastruktūros plėtros darbams iš Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto bus skirta kiek daugiau nei 50 mln. Eur.

Daugiau nei pusė lėšų bus skirta kompleksinei infrastruktūrai, kurią sudaro infrastruktūros pritaikymas darniam judumui, gatvių ir kiemų tvarkymui, želdinių sodinimui gatvėse bei eismo saugumo gerinančių elementų įrengimui. Vilnius ne tik išlaikys žalią veidą, bet saugesnis ir tvarkingesnis.

Taip pat planuojama sutvarkyti daugiau nei 30 km gatvių, bus įrengta 12 km naujų ir sutvarkyta dar 19 km pėsčiųjų takų. Įskaitant Europos Sąjungos finansuojamus projektus, Vilniuje šiemet bus įrengti mažiausiai 5 km dviračių takų.

Metų eigoje galimas suplanuotų darbų sąrašo papildymas, atsižvelgiant į iš infrastruktūros plėtros surinktas lėšas miesto infrastruktūrai gerinti bei surinktus duomenis iš mažiau judrių D kategorijos gatvių.


 


2023 m. programa »

« 2021 m. programa

« 2020 m. programa

« 2019 m. programa

« 2018 m. programa

« 2017 m. programa

« 2016 m. programa