Search Icon

Struktūra ir kontaktai

Dažniausiai užduodami klausimai

Pranešti apie problemą mieste

Registracija į darželius ir mokyklas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Dokumento statuso patikrinimas

Žiemos metu barstomos ir valomos gatvės

Dažnai gyventojams kyla klausimų, kurios gatvės, gausiai pasnigus, sostinėje turi būti valomos ir barstomos pirmiausia, kaip dažnai kelininkai turėtų jas valyti ir  kur kreiptis, jeigu kelias slidus, nepabarstytas ir kelia pavojų vairuotojams kelyje.

Už gatvių priežiūrą Vilniaus mieste ir jo apylinkėse atsakinga uždaroji akcinė bendrovė „Grinda“. Už tai, kad laiku ir kokybiškai būtų nuvalyti šaligatviai, skverai, gyvenamųjų namų kiemai atsakingos dvi miestą tvarkančios bendrovės UAB „Stebulė“ ir UAB „Mano aplinka“ su kuriomis Vilniaus miesto savivaldybė yra sudariusi paslaugų teikimo sutartis.

Iš viso Vilniuje pagal patvirtintus prioritetus yra barstomos ir valomos  539 gatvės. Pirmiausia kelininkai privalo nuvalyti magistralines gatves ir gatves, kuriomis vyksta tranzitinis ir viešojo transporto eismas. 298 prioritetinės gatvės (magistralinės ir tos, kuriomis vyksta tranzitinis ir viešojo transporto eismas) – barstomos šlapiomis druskomis. 173 aptarnaujančios ir kvartalinės gatvės barstomos smėlio ir druskos mišiniu. 68 centrinės miesto dalies siauros gatvės, barstomos druskomis. Žemiau pateiktame žemėlapyje gyventojai gali matyti, koks prioritetas suteiktas gatvei, kuo ji barstoma ir kuri įmonė prižiūri šaligatvius.

Atsižvelgiant į gyventojų pranešimus dėl slidžių gatvių, kurios nėra įtrauktos į barstomų gatvių sąrašus, patikrinama ir vieną kartą pabarstoma smėlio ir druskos mišiniu. Prireikus barstomos gatvės, kuriose yra stačios įkalnės (nuokalnės, staigūs posūkiai). Šios gatvės, gausiai pasnigus, valomos autogreideriais, ratiniais buldozeriais ir kita sniegą valančia technika.

Įvertinus meteorologines prognozes, gatvės sostinėje barstomos dar prieš pradedant snigti. Nustojus snigti, Vilniuje gatvės, įtrauktos į minėtą sąrašą, visiškai nuvalomos ir pabarstomos per 8 val. Sostinės gatves valo 53 sniego valymo mašinos: 39 šlapių druskų barstytuvai, 12 smėlio ir druskos mišinio barstytuvų, 2 mažieji barstytuvai ir kita technika. Keliai barstomi druska arba druskos ir smėlio mišiniu.

Į miesto gatves prižiūrinčius automobilius Savivaldybės iniciatyva įdiegta GPS navigacijos sistema, kurios duomenys yra viešai matomi kiekvienam besidominčiam. Vilniečiai bet kuriuo metu gali stebėti ir darbų eigą, ir jų retrospektyvą:

Prasidėjus žiemos sezonui ir esant slidžiai kelio dangai, vairuotojai turėtų būti budresni – atsargiau vairuoti, pasirinkti saugų važiavimo greitį, naudoti žiemines automobilių padangas.

Pranešti apie nenuvalytas, slidžias ir pavojų vairuotojams keliančias gatves galite Vilniaus miesto savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento Susisiekimo komunikacijų skyriaus  Eksploatacijos  poskyrio vyr. specialistui Mindaugui Piečiai tel. (8 5)  211 2399.

Žiemos metu barstomos Vilniaus miesto gatvės (dokumentai atsisiųsti):

nuolat barstomos gatvės

papildomai (esant reikalui) barstomos gatvės


Dažniausiai užduodami klausimai apie žiemos metu barstomas ir valomas gatves »