Gatvių priežiūra (sniego valymas / barstymas) žiemą

Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“ parengė interaktyvų žemėlapį (https://maps.vilnius.lt/miesto-tvarkymas), kuriame galima patikrinti, koks priežiūros lygis priskirtas konkrečiai gatvei. Tai patogi priemonė vilniečiams, norintiems sužinoti gatvių valymo žiemą prioritetus, atsakomybes ir naudojamas medžiagas.

Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje yra apie 2 tūkst. gatvių, dalį jų – apie 1251 km – prižiūri Vilniaus miesto savivaldybė. Už kitų gatvių priežiūrą atsakinga Lietuvos automobilių kelių direkcija, gyventojų ir sodininkų bendrijos, nekilnojamojo turto plėtotojai, kiti juridiniai ar fiziniai asmenys.

Pagal patvirtintus gatvių priežiūros lygius (prioritetus) žiemą barstomas ir valomas 1 715 gatvių. Sningant pirmiausia valoma ir barstoma 581 gatvė, kuriomis vyksta viešojo transporto eismas, vėliau valomos 1127 aptarnaujančios ir pagalbinės miesto gatvės.

Vadovaujantis Vilniaus miesto gatvių, pėsčiųjų ir dviračių takų priežiūros žiemą reikalavimais (toliau – Reikalavimai), patvirtintais Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. sausio 28 d. įsakymu Nr. 30-173/21 „Dėl Vilniaus miesto gatvių, pėsčiųjų ir dviračių takų priežiūros žiemą reikalavimų patvirtinimo“ ir šių Reikalavimų 2023 m. rugsėjo 29 d. Nr. 30-2240/23 pakeitimu, nustatyti šie gatvių priežiūros lygiai:

  • I (aukštas) – 101 gatvė, kuri sningant ir (arba) pustant turi būti valoma ir barstoma slidumą mažinančiomis medžiagomis, o nustojus snigti ir (arba) pustyti nuvaloma ir pabarstoma per 3 val.;
  • II (vidutinis) – 176 gatvės, kurios sningant ir (arba) pustant turi būti valomos ir barstomos slidumą mažinančiomis medžiagomis, o nustojus snigti ir (arba) pustyti nuvalomos ir pabarstomos per 4 val.;
  • III (pakankamas) – 304 papildomos gatvės ir įkalnės, kurios sningant ir (arba) pustant turi būti valomos ir barstomos slidumą mažinančiomis medžiagomis, o nustojus snigti ir (arba) pustyti nuvalomos ir pabarstomos per 5 val.;
  • IV (žemas) – 181 gatvė, kuri sningant ir (arba) pustant nėra valoma ir barstoma slidumą mažinančiomis medžiagomis, o nustojus snigti ir (arba) pustyti nuvaloma ir pabarstoma per 10 val.;
  • V (žemiausias) – 953 gatvės, kurios sningant ir (arba) pustant nėra valomos ir barstomos slidumą mažinančiomis medžiagomis, o nustojus snigti sniegas nuo jų nuvalomas per 48 val., kai dangos tampa slidžios, papildomai pabarstomos smėlio ir druskos mišiniu.

Įvertinus meteorologines prognozes, gatvės prevenciškai barstomos prieš pradedant snigti. Nustojus snigti, sostinės gatvės, vadovaujantis Reikalavimais ir patvirtintu Vilniaus miesto gatvių, mechanizuotai prižiūrimų žiemos metu, sąrašu, valomos ir barstomos atsižvelgiant į pirmiau nurodytus gatvių priežiūros lygius.

Žiemą dirbančius sniego valytuvus galite stebėti čia http://atviras.vilnius.lt/valytuvai.

SMĖLIO IR DRUSKŲ MIŠINIO KONTEINERIŲ ŽEMĖLAPIS
https://gis.grinda.lt/portal/apps/webappviewer/index.html?id=8e72e292e7b0418da2de6a1d3caa5c10

Vilniečių saugumui ir patogumui 120 vietų išdėstyti smėlio ir druskų mišinio konteineriai. Smėlio ir druskų mišiniu gyventojai gali naudotis nemokamai ir nelaukdami, kol atvyks miestą prižiūrinčių įmonių technika.

Smėlio ir druskų mišinio užsakyti galite telefonu (8 5) 205 4933 arba el. p. info@grinda.lt.

Primename, kad žiemą, esant slidžiai kelio dangai, vairuotojai turėtų būti budresni – atsargiau vairuoti (ypač tamsiuoju paros metu, kai prastesnis matomumas ar tikėtina žemesnė oro temperatūra ir blogesnis kelio / ratų sukibimas), pasirinkti saugų greitį, naudoti tinkamas žiemines padangas ir kt.

Prašom apie poreikį valyti ar barstyti gatves pranešti tel. 1355 ir (8 5) 211 2257.

 


Dažniausiai užduodami klausimai apie žiemos metu barstomas ir valomas gatves »

 


Vilniaus miesto savivaldybės administracijos
Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyrius
Konstitucijos pr.3, LT-09601 Vilnius