Gatvių priežiūra (sniego valymas / barstymas) žiemą

Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“ parengė interaktyvų žemėlapį (https://maps.vilnius.lt/miesto-tvarkymas), kuriame galima pasitikrinti, koks priežiūros lygis priskirtas kiekvienai gatvei. Tai patogi priemonė vilniečiams, norintiems sužinoti gatvių valymo žiemą prioritetus, atsakomybes ir naudojamas medžiagas.

Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje yra apie 2000 gatvių, dalį jų – apie 1251 km – prižiūri Vilniaus miesto savivaldybė. Už kitų gatvių priežiūrą atsakinga Lietuvos automobilių kelių direkcija, gyventojų ir sodininkų bendrijos, nekilnojamojo turto plėtotojai, kiti juridiniai ar fiziniai asmenys.

Pagal patvirtintus gatvių priežiūros lygius / prioritetus žiemą yra barstomos ir valomos 1 707 gatvės. Sningant pirmiausia valoma ir barstoma 580 gatvių, kuriomis vyksta viešojo transporto eismas, vėliau valomos 1127 aptarnaujančios ir pagalbinės miesto gatvės.

Vadovaujantis Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. sausio 21 d. įsakymu Nr. 30-173/21 „Dėl Vilniaus miesto gatvių, pėsčiųjų ir dviračių takų priežiūros žiemą reikalavimų patvirtinimo“ (toliau – Reikalavimai), nustatyti šie gatvių priežiūros lygiai:

  • I (aukštas) – 104 gatvių, kurios per 3 val. nuo snygio pradžios turi būti nuvalytos ir pabarstytos druska,
  • II (vidutinis) – 280 gatvių, kurios per 4 val. nuo snygio pradžios turi būti nuvalytos ir pabarstytos druska,
  • III (pakankamas) – 196 papildomų gatvių ir įkalnių, kurios per 5 val. nuo snygio pradžios turi būti nuvalytos ir pabarstytos druska arba smėlio-druskos mišiniu,
  • IV (žemas) – 180 gatvių, kurios per 10 val. nuo snygio pradžios turi būti nuvalytos ir pabarstytos smėlio-druskos mišiniu,
  • V (žemiausias) – 947 gatvės, kurios po gausaus snigimo per 48 val. turi būti nuvalytos, o esant oro sąlygoms, kai susidaro ledas ir dangos tampa slidžios, pabarstytos smėlio-druskos mišiniu.

Įvertinus meteorologines prognozes, gatvės prevenciškai barstomos prieš pradedant snigti. Nustojus snigti, sostinės gatvės, vadovaujantis Reikalavimais ir patvirtintu „Vilniaus miesto gatvių, mechanizuotai prižiūrimų žiemos metu, sąrašu“, valomos ir barstomos, atsižvelgiant į gatvių priežiūros lygius.

Žiemą dirbančius sniego valytuvus galite stebėti čia http://atviras.vilnius.lt/valytuvai.

SMĖLIO IR DRUSKŲ MIŠINIO KONTEINERIŲ ŽEMĖLAPIS
https://gis.grinda.lt/portal/apps/webappviewer/index.html?id=8e72e292e7b0418da2de6a1d3caa5c10

Vilniečių saugumui ir patogumui 120 vietų išdėstyti smėlio ir druskų mišinio konteineriai. Smėlio ir druskų mišiniu gyventojai gali naudotis nemokamai, nelaukdami, kol atvyks miestą prižiūrinčių įmonių technika.

Smėlio ir druskų mišinio užsakyti galite telefonu (8 5) 205 4933 arba el. p. [email protected].

Primename, kad žiemą, esant slidžiai kelio dangai, vairuotojai turėtų būti budresni – atsargiau vairuoti (ypač tamsiuoju paros metu, kai blogesnis matomumas ar tikėtina žemesnė oro temperatūra ir blogesnis kelio / ratų sukibimas), pasirinkti saugų greitį, naudoti tinkamas žiemines padangas ir kt.

Prašytume apie poreikį valyti ar barstyti gatves pranešti tel. 1355 ir (8 5) 211 2257.

 


Dažniausiai užduodami klausimai apie žiemos metu barstomas ir valomas gatves »

 


Vilniaus miesto savivaldybės administracijos
Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyrius
Konstitucijos pr.3, LT-09601 Vilnius