Žiemą barstomos ir valomos gatvės

Dažnai kyla klausimų, kurios gatvės, gausiai pasnigus, sostinėje turi būti valomos ir barstomos pirmiausia, kaip dažnai jos valomos ir kur kreiptis, jeigu slidu, nepabarstyta ir tai kelia pavojų pėstiesiems bei vairuotojams.

Už gatvių priežiūrą žiemą Vilniuje ir jo apylinkėse atsako UAB „Grinda“, o kad laiku ir kokybiškai būtų nuvalyti šaligatviai, skverai, stotelės, gyvenamųjų namų kiemai atsako miestą tvarkančios bendrovės, su kuriomis Vilniaus miesto savivaldybės administracija yra sudariusi paslaugų teikimo sutartis.

Vilniaus miesto savivaldybės vietinės reikšmės viešųjų kelių bendras ilgis – 1 177,759 kilometrai. Iš viso Vilniuje pagal patvirtintus gatvių priežiūros lygius / prioritetus žiemą yra barstoma ir valoma daugiau negu 1 686 gatvės, kurių bendras ilgis – daugiau negu 1 250 kilometrai. Sningant pirmiausia valomos ir barstomos 739 gatvės, kuriomis vyksta viešojo transporto eismas, vėliau valomos 947 aptarnaujančios ir pagalbinės miesto gatvės.

Vadovaujantis Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. sausio 21 d. įsakymu Nr. 30-173/21 „Dėl Vilniaus miesto gatvių, pėsčiųjų ir dviračių takų priežiūros žiemą reikalavimų patvirtinimo“ (toliau – Reikalavimai), nustatyti šie gatvių priežiūros lygiai: I (aukštas) – 470 gatvių, kurios barstomos druskomis, II (vidutinis) – 112 gatvių, kurios barstomos smėlio-druskos mišiniu, III (pakankamas) – 157 papildomų gatvių ir įkalnių, kurios barstomos smėlio-druskos mišiniu, ir IV (žemas) – 947 gatvių, kuriose pasnigus valomas sniegas.

Įvertinus meteorologines prognozes, gatvės prevenciškai barstomos prieš pradedant snigti. Nustojus snigti, sostinės gatvės, vadovaujantis Reikalavimais ir patvirtintu „Vilniaus miesto gatvių, mechanizuotai prižiūrimų žiemos metu, sąrašu“, valomos ir barstomos, atsižvelgiant į gatvių priežiūros lygius.

UAB „Grinda“ pajėgumai žiemą – 60 specialiųjų bendrovės transporto priemonių, iš kurių – 4 mažieji barstytuvai, pritaikyti darbui siaurose Senamiesčio gatvėse. Gatvės pagal nustatytus prioritetus barstomos druska, druskos ir smėlio mišiniu arba tiesiog jose valomas sniegas ir ledas. Sostinės gatvių priežiūrai žiemą naudojama apie 20 000 t druskos ir apie 20 000 m3 smėlio ir druskos mišinio.


Aktuali informacija dėl gatvių priežiūros žiemos metu:

Žiemą prižiūrimų gatvių žemėlapio nuoroda, parengta vadovaujantis „Vilniaus miesto gatvių, mechanizuotai prižiūrimų žiemos metu, sąrašu“
https://maps.vilnius.lt/miesto-tvarkymas#layers.

Savivaldybės iniciatyva įdiegta GPS navigacijos sistema, leidžianti stebėti, kaip žiemą prižiūrimos Vilniaus gatvės
http://atviras.vilnius.lt/valytuvai.

Primename, kad žiemą, esant slidžiai kelio dangai, vairuotojai turėtų būti budresni – atsargiau vairuoti (ypač tamsiuoju paros metu, kai blogesnis matomumas ar tikėtina žemesnė oro temperatūra ir blogesnis kelio / ratų sukibimas), pasirinkti saugų greitį, naudoti žiemines padangas ir kt.

Prašytume apie poreikį valyti ar barstyti gatves pranešti tel. 1355 ir (8 5) 211 2257.

 


Dažniausiai užduodami klausimai apie žiemos metu barstomas ir valomas gatves »

 


Vilniaus miesto savivaldybės administracijos
Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyrius
Konstitucijos pr.3, LT-09601 Vilnius