Žiemos metu barstomos ir valomos gatvės

Gyventojams dažnai kyla klausimų, kurios gatvės, gausiai pasnigus, sostinėje turi būti valomos ir barstomos pirmiausia, kaip dažnai jas valyti ir kur kreiptis, jeigu slidu, nepabarstyta ir tai kelia pavojų pėstiesiems bei vairuotojams.

Už gatvių priežiūrą žiemos metu Vilniaus mieste ir jo apylinkėse atsako UAB „Grinda“, o kad laiku ir kokybiškai būtų nuvalyti šaligatviai, skverai, stotelės, gyvenamųjų namų kiemai atsakingos miestą tvarkančios bendrovės UAB „VSA Vilnius“, UAB „Stebulė“ ir UAB „Mano aplinka“, su kuriomis Vilniaus miesto savivaldybės administracija yra sudariusi paslaugų teikimo sutartis.

Vilniaus miesto savivaldybės vietinės reikšmės viešųjų kelių bendras ilgis 1 177,759 kilometrai. Iš viso Vilniuje pagal patvirtintus gatvių priežiūros lygius / prioritetus žiemos metu yra barstoma ir valoma 1 670 gatvių. Iškritus sniegui, pirmiausia valomos ir barstomos 739 gatvės, kuriomis vyksta viešojo transporto eismas, vėliau valoma daugiau nei 930 aptarnaujančių ir pagalbinių miesto gatvių.

Įvertinus meteorologines prognozes, gatvės sostinėje barstomos prieš pradedant snigti. Nustojus snigti, sostinės gatvės, vadovaujantis patvirtintu „Vilniaus miesto gatvių, mechanizuotai prižiūrimų žiemos metu, sąrašu“ nuvalomos ir pabarstomos per 8 val. UAB „Grinda“ pajėgumai žiemą – 60 specialiųjų bendrovės transporto priemonių, iš kurių 4 mažieji barstytuvai pritaikyti darbui siaurose Senamiesčio gatvėse. Gatvės pagal nustatytus prioritetus barstomos druska, druskos ir smėlio mišiniu arba tiesiog jose nuvalomas sniegas ir ledas. Sostinės gatvių priežiūrai žiemą panaudojama apie 20 000 t druskos ir apie 20 000 m3 smėlio ir druskos mišinio.


Aktuali informacija dėl gatvių priežiūros žiemos metu:

žiemos metu prižiūrimų gatvių žemėlapio nuoroda, parengta vadovaujantis „Vilniaus miesto gatvių, mechanizuotai prižiūrimų žiemos metu, sąrašu“:

https://maps.vilnius.lt/miesto-tvarkymas#layers.

Savivaldybės iniciatyva įdiegta GPS navigacijos sistema, leidžianti stebėti, kaip žiemą prižiūrimos Vilniaus gatvės:

http://atviras.vilnius.lt/valytuvai.

Primename, kad žiemą, esant slidžiai kelio dangai, vairuotojai turėtų būti budresni – atsargiau vairuoti (ypač tamsiuoju paros metu, kai blogesnis matomumas ar tikėtina žemesnė oro temperatūra ir blogesnis kelio / ratų sukibimas), pasirinkti saugų greitį, naudoti žiemines padangas ir kt.

Prašytume apie poreikį valyti ar barstyti gatves pranešti tel. 1355 ir (8 5) 211 2257.


Dažniausiai užduodami klausimai apie žiemos metu barstomas ir valomas gatves »

 


Vilniaus miesto savivaldybės administracijos
Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyrius
Konstitucijos pr.3, LT-09601 Vilnius