Vilnius – greičiausiai augantis miestas regione: per pastaruosius trejus metus gyventojų skaičius sostinėje išaugo 2,7 proc. Vilniuje vieninteliame iš didžiųjų miestų gyventi ir dirbti atvykusiųjų skaičius yra didesnis nei išvykusiųjų. Kas trečias Lietuvoje kūdikis gimsta Vilniuje: per metus čia pasaulį išvysta 7000 mažųjų vilniečių.

Be to, Vilnius – antras jauniausias miestas (po Kopenhagos) tarp Šiaurės šalių Europoje.

Vilniečiai uždirba daugiausiai ir atlyginimai kyla: 2022 m. ketvirtąjį ketvirtį Vilniaus miesto  savivaldybėje vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis viršijo 287,5 EUR šalies vidurkį ir siekė 2 187,8 EUR.

Pagal gyvenimo kokybės indeksą („Numbeo“ , 2022) Vilnius lenkia daugumą Europos didmiesčių ir atsiduria ketvirtoje vietoje.

Vilnius – labiausiai besivystantis Europos ateities miestas. Varšuvoje vykusiuose Vidurio ir Rytų Europos paslaugų centrų apdovanojimuose Vilnius išrinktas labiausiai regione besivystančiu paslaugų centrų miestu. Vilnius – Baltijos šalių finansų centras – čia veikia daugiau kaip 265 fintech įmonių.
„Financial times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ leidžiamo žurnalo skelbiamuose patraukliausių užsienio investicijoms Europos miestų rinkimuose iškovojo net 10 apdovanojimų ir atsidūrė ateities miestų trejetuke. o investicijos per mažiau nei dešimtmetį išaugo dvigubai ir dabar siekia 19570,3 mln. Eur.

Vilniaus savivaldybė efektyviausiai veikianti Lietuvoje jau trečius metus iš eilės! Tai parodė Lietuvos laisvosios rinkos instituto savivaldybių indeksas. Teigiamai priimdamas inovatyvius sprendimus ir atvirai dalindamasis savo duomenimis, Vilnius tampa įkvepiančiu pavyzdžiu. Sparčiai modernėjantis Vilnius ja dabar gali pasiūlyti net 121 savivaldybės e paslaugą, kuria galima pasinaudoti per mobilųjį ar neiškeliant kojos iš namų.

Pastarieji metai Vilniui buvo paslaugų plėtros ir kainų mažėjimo metai. Vilniuje vanduo pigo penktadaliu, šilumos kaina buvo sumažinta 36 proc. Įvedus dvinarę rinkliavą už atliekų tvarkymą, kaina sumažėjo daugeliui Vilniaus gyventojų, kai kuriems – perpus!