Vilnius – greičiausiai augantis miestas regione: per pastaruosius trejus metus gyventojų skaičius sostinėje išaugo 2,7 proc. Vilniuje vieninteliame iš didžiųjų miestų gyventi ir dirbti atvykusiųjų skaičius yra didesnis nei išvykusiųjų. Kas trečias Lietuvoje kūdikis gimsta Vilniuje: per metus čia pasaulį išvysta 7000 mažųjų vilniečių.

Be to, Vilnius – antras jauniausias miestas (po Kopenhagos) tarp Šiaurės šalių Europoje.

Vilniečiai uždirba daugiausiai ir atlyginimai kyla: daugiau nei 37 proc. vilniečių uždirba 1000 Eur ir daugiau. Ir šis skaičius kasmet auga. Kadencijos pradžioje 1000 ir daugiau eurų uždirbančių darbuotojų buvo 66,1 tūkst. (28,1 proc. visų dirbančiųjų), o 2017 m. pabaigoje – jau 89,6 tūkst. (37,3 proc.). Savivaldybė padidino Vilniaus darželių auklėtojų ir medikų atlyginimus, bus didinami socialinių darbuotojų atlyginimai.
Pagal darbo ir gyvenimo mieste balansą Vilnius patenka į geriausių Europos miestų dešimtuką (lenkia Briuselį ir Miuncheną).

Vilnius – labiausiai besivystantis Europos ateities miestas. Varšuvoje vykusiuose Vidurio ir Rytų Europos paslaugų centrų apdovanojimuose Vilnius išrinktas labiausiai regione besivystančiu paslaugų centrų miestu. Vilnius – Baltijos šalių finansų centras – čia veikia daugiau kaip 150 fintech įmonių.
„Financial times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ leidžiamo žurnalo skelbiamuose patraukliausių užsienio investicijoms Europos miestų rinkimuose iškovojo net 7 apdovanojimus ir atsidūrė ateities miestų trejetuke.

Vilniaus savivaldybė efektyviausiai veikianti Lietuvoje jau trečius metus iš eilės! Tai parodė Lietuvos laisvosios rinkos instituto savivaldybių indeksas. Teigiamai priimdamas inovatyvius sprendimus ir atvirai dalindamasis savo duomenimis, Vilnius tampa įkvepiančiu pavyzdžiu. Sparčiai modernėjantis Vilnius ja dabar gali pasiūlyti net 121 savivaldybės e paslaugą, kuria galima pasinaudoti per mobilųjį ar neiškeliant kojos iš namų.

Vilnius sėkmingai mažina miesto įsiskolinimus. Nuo 383 mln. Eur (2016 m. pradžioje) skola sumažinta iki 236 mln. Eur (2018 m. balandį) Šiemet Vilnius planuoja padengti apie 36,8 mln. Eur paskolų ir restruktūrizuotų skolų bankams, o skoloms už įvairias paslaugas ir darbus planuojama skirti daugiau kaip 28 mln. Eur.

Pelningai dirbančios savivaldybė įmonės kuria pridėtinę vertę!

Pastarieji metai Vilniui buvo paslaugų plėtros ir kainų mažėjimo metai. Vilniuje vanduo pigo penktadaliu, šilumos kaina buvo sumažinta 36 proc. Įvedus dvinarę rinkliavą už atliekų tvarkymą, kaina sumažėjo daugeliui Vilniaus gyventojų, kai kuriems – perpus!