Auginu vaiką

Auginu vaiką

Paslaugos

Vienkartinė išmoka vaikui »

Išmoka vaikui »

Išmoka gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui »

Išmoka privalomosios pradinės karo tarnybos kario vaikui »

Išmoka besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai »

Vienkartinė išmoka nėščiai moteriai »

Vaiko laikinosios priežiūros išmoka »

Socialinė parama mokiniams »

 


Vaikui sukako 18 metų. Ar reikia teikti naują prašymą dėl išmokos vaikui?

Taip, reikia teikti naują prašymą, jei vaikas toliau mokosi pagal bendrojo ugdymo programą.

Ar gali dėl išmokos vaikui kreiptis 18 metų sulaukęs asmuo?

Taip. Kadangi 18 metų sulaukęs asmuo įgyja visišką civilinį veiksnumą, dėl išmokos vaikui jis gali kreiptis pats.

Kuriam laikotarpiui skiriama išmoka pilnamečiam vaikui?

Išmoka pilnamečiam vaikui skiriama iki mokslų metų pabaigos.

Aš neturiu kur deklaruoti gyvenamosios vietos. Ar tokiu atveju galiu gauti išmoką vaikui?

Taip. Teisė gauti išmoką vaikui nesiejama su gyvenamosios vietos deklaravimo reikalavimu. Todėl asmenys, kurie nėra deklaravę gyvenamosios vietos arba nėra įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, dėl išmokos vaikui gali kreiptis į savivaldybės, kurios teritorijoje jie faktiškai gyvena, administraciją (Vilniuje – į Socialinių išmokų skyrių).

Mano sutuoktinis(-ė) dirba kitoje šalyje. Ar tokiu atveju man priklauso išmoka vaikui Lietuvoje?

Taip, jeigu ir jūs, ir jūsų vaikas gyvena Lietuvoje. Valstybių kompetencija mokėti išmoką vaikui nustatoma remiantis tėvų darbine veikla ir vaiko gyvenamąja vieta. Jeigu abu vaiko tėvai dirba skirtingose valstybėse ir vaiko gyvenamoji vieta yra vienoje iš šių valstybių, tai pirmenybę mokėti išmokas šeimai turi ta valstybė, kurioje gyvena vaikas.Taigi, jeigu vaikas gyvena Lietuvoje, o Jūs čia dirbate arba Jums mokama motinystės (tėvystės) pašalpa, vaiko priežiūros išmoka arba nedarbo draudimo išmoka, Jūs turite teisę gauti viso dydžio išmoką vaikui Lietuvoje. Jei kito iš tėvų darbo vietos valstybėje priklausanti išmoka šeimai yra didesnio dydžio, toje valstybėje mokamas išmokos vaikui priedas.

Šios nuostatos taikomos Europos Sąjungos valstybėje narėje ar Europos ekonominės erdvės valstybėje, ar Šveicarijos Konfederacijoje, ar Jungtinėje Karalystėje gyvenantiems asmenims.

Gimė trečias vaikas. Kokius prašymus turiu pateikti?

Turite užpildyti ir pateikti 2 prašymus (prašymo formą rasite https://paslaugos.vilnius.lt/service-list/Ismoka-vaikui).Viename prašyme pažymėti naujagimį, prašyti išmokos vaikui ir papildomos išmokos vaikui auginant 3 ir daugiau vaikų nuo vaiko gimimo datos.

Kitame prašyme pažymėti du nepilnamečius vaikus ir prašyti tik papildomos išmokos vaikui auginant 3 ir daugiau vaikų nuo trečio vaiko gimimo datos.

Kodėl gavau kitokią išmokos vaikui sumą nei praėjusį mėnesį?

Galimai pasikeitė Jūsų situacija lyginant su išmokos teikimo sąlygomis, tarkime, vaiko amžius. Su išmokos vaikui skyrimo sąlygomis ir dydžiais galite susipažinti čia.

Mokausi ir auginu vaiką. Ar man priklauso išmoka besimokančio asmens vaikui?

Taip, jeigu atitinkate išmokos teikimo sąlygas ir, pirmiausia, mokotės pagal formaliojo švietimo programą. Daugiau informacijos rasite čia.

Kada skiriama parama mokinio reikmenims įsigyti?

Prašymai priimami nuo liepos 1 iki spalio 5 d. ir turi būti išnagrinėti per 10 d. d. nuo pateikimo dienos. Vos bus išnagrinėtas Jūsų prašymas gausite el. laišką (nesant galimybės – laišką).Daugiau apie tai Socialinės paramos mokiniams skyrimas.

DUK Išmokos ir kompensacijos »


Susijusios išmokos:

Socialinė pašalpa

Būsto šildymo, geriamojo vandens ir karšto vandens išlaidų kompensacijos

Išmoka įvaikinus vaiką