2022 m. įgyvendinamos veiklos

 

Vilniaus miesto savižudybių prevencijos 2020–2024 metų strategijos įgyvendinimo priemonių 2022 metų veiklų sąrašas ir vykdytojai) (https://aktai.vilnius.lt/document/30371979 ):

 

Eil. Nr. Veiklos pavadinimas / trumpas aprašymas Vykdytojas, kontaktai Lėšos (Eur)
1. Krizių postvencijos seminaras ir supervizijos

Kokybiško darbo ir krizių intervencijos bei postvencijos paslaugų kokybei užtikrinti „Krizių įveikimo centras“ kasmet organizuoja krizių postvencijos seminarus. Teisingai ir laiku pritaikyti krizių postvencijos metodai padeda žmonėms įveikti psichologines krizes, mažina savižudybių riziką, todėl krizių intervencijos specialistams svarbu kasmet pagilinti esamas žinias arba susipažinti su naujomis metodikomis. Šie seminarai skirti Lietuvos specialistams dirbantiems krizių postvencijos srityje. Paprastai dalyvauja psichologai, psichoterapeutai, socialiniai darbuotojai, medikai, personalo vadovai, specialistai iš Greitosios medicinos pagalbos stoties, policijos, Kalėjimų departamento, kariuomenės ir Vilniaus pedagoginės  psichologinės tarnybos ir kitų organizacijų.

Daugiau informacijos: https://krizesiveikimas.lt/paslaugos/

VšĮ Krizių įveikimo centras

Antakalnio g. 97, Vilnius

Tel.  +370 619 21500,

info@krizesiveikimas.lt

 

10 800,0
2. 2020–2024 metų strategijos 2022 metų įgyvendinimo priemonių veiklos (individualios ir grupinės konsultacijos)

Vilniaus psichoterapijos namų specialistai teikia individualias psichologines konsultacijas savižudybės krizę patiriantiems asmenims ir jų artimiesiems.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com

Taip pat Vilniaus psichoterapijos namuose renkama nuotolinė tėvų, gedinčių dėl vaiko mirties, grupė.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com

VšĮ Vilniaus psichoterapijos namai

Kontaktai registracijai arba pasiteiravimui: info@vpnamai.lt,
tel. +370 615 55587

Kontaktai registracijai arba pasiteiravimui: info@vpnamai.lt,
tel. +370 600 64539

20 000,0
3. 7-oji Vilniaus savižudybių intervencijos metodų konferencija

Rudenį bus surengta vienos dienos mokslinė-praktinė savižudybių prevencijos nuotolinė konferencija, kurioje pranešimus skaitys Lietuvos bei kitų šalių geriausi šios srities mokslininkai ir praktikai. Dalyvauti galės visi norintys Vilniaus bei kitų miestų psichikos sveikatos specialistai. Konferencijos mokslinę programą sudarys Vilniaus universiteto Suicidologijos tyrimų centro mokslininkai. Registraciją į konferenciją bus paskelbta papildomai.

Daugiau informacijos:

Vilniaus savižudybių intervencijos metodų konferencija (psichologusajunga.lt) 

(2) Lietuvos psichologų sąjunga – įrašai | Facebook

Lietuvos psichologų sąjunga 6 400,0
4. Ilgalaikės emocinės paramos grupės veiklos užtikrinimas patiriantiems depresiją ir kasmetinių stovyklų patiriantiems depresiją vykdymas

Ilgalaikės emocinės paramos grupės patiriantiems depresiją Vilniuje gyvuoja ketvirtus metus. Šiuo metu patiriančių depresiją žmonių bendruomenę sudaro apie 80 narių. Jų didžioji dauguma jungiasi uždaroje Facebook grupėje „Atspirties taškas“. Siekiant išlaikyti visų narių kuo stabilesnę psichinę sveikatą, vykdytojas organizuoja ugdomąją ir švietėjišką veiklą, orientuotą į savižudybių prevenciją. Visi bendruomenės nariai kviečiami susirinkti vieną kartą į ketvirtį. Bendro susitikimo tikslas: mažinti socialinio abejingumo ir socialinės atskirties, vienišumo jausmus, kas depresijos metu ypač aktualu, užkirsti kelią savižudybės rizikai, suteikti nariams naujų žinių psichinės sveikatos stiprinimo temomis. Vieną kartą į metus bendruomenės nariams yra svarbu turėti galimybę išvykstamajam savaitgaliui: susitikti ir daugiau dėmesio skirti savo psichinės sveikatos bei atkryčio prevencijos stiprinimui, kitų narių palaikymui. Kasmet organizuoja išvykstamąją stovyklą. Grupės yra atviros visom vilnietėms ir norinčios prisijungti prie Ilgalaikė emocinės paramos grupės moterims, patiriančioms depresiją ir nerimą, kviečiama sekti naujienas veiklos vadovės Ingos Juodkūnės Facebook paskyroje:
https://www.facebook.com/atspirtiestaskas.lt
bei Vilniaus visuomenės sveikatos biuro el. svetainėje:
https://www.vilniussveikiau.lt/ilgalaike-emocines-paramos-grupe-patiriantiems-depresija-ir-nerima/
ir  Facebook paskyroje:
https://www.facebook.com/vlnvisuomenessveikatosbiuras. Bendruomenės nariai visą informaciją apie organizuojamas veiklas bei susitikimus  gali pasiekti uždaroje Facebook grupėje „Atspirties taškas“.

VšĮ Neuromedicinos institutas 11 000,0
5. Standartizuoti savižudybių prevencijos įgūdžių mokymai (SafeTALK) ir savižudybių intervencijos įgūdžių mokymai (ASIST)

„SafeTALK“ mokymai skirti visiems, norintiems išmokti atpažinti savižudybės riziką ir nukreipti tęstinės pagalbos. Skatiname dalyvius apie savižudybę kalbėti atvirai ir tiesiai, atkreipiame dėmesį į neretai visuomenėje paplitusius klaidingus įsitikinimus, kurie trukdo tinkamai reaguoti bei pateikiame tinkamus atsakymus. Tinkamas reagavimas į situaciją – vienas esmingiausių savižudybių prevencijos žingsnių. Po mokymų būsite geriau pasirengę atpažinti savižudybės rizikos ženklus ir padėti asmeniui, svarstančiam apie savižudybę, užmegzti ryšį su žmonėmis, galinčiais atlikti intervenciją. Mokymai yra 4 valandų trukmės.

Daugiau informacijos:
 https://www.vilniussveikiau.lt/savizudybiu-prevencijos-mokymai-safetalk-4/

„ASIST“ – tai standartizuoti, interaktyvūs mokymai, kurie skirti visiems, norintiems išmokti suteikti pirmąją pagalbą apie savižudybę svarstantiems žmonėms. Šių mokymų stiprybė, kad juos baigę, efektyvią pagalbą gali suteikti tiek psichikos sveikatos ekspertai, tiek neformalūs bendruomenių lyderiai. Taip pagalba bendruomenėje yra arčiau žmonių. Mokymų metu išmoksite suteikti reikiamą pagalbą žmogui, įveikiant savižudybės krizę. Sužinosite, kaip atpažinti savižudybės riziką, pradėti pokalbį apie savižudybę, išklausyti apie savižudybę svarstantį žmogų, nustatyti apie savižudybę svarstančio žmogaus poreikius, sukurti individualizuotą saugumo planą. Mokymai trunka 2 dienas (16 valandų).

Daugiau informacijos: https://www.vilniussveikiau.lt/savizudybiu-intervencijos-igudziu-mokymai-asist-3/

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras 76 000,0
6. Specializuoti savižudybių prevencijos mokymai ir kvalifikacijos kėlimas bendrojo ugdymo įstaigų pagalbos teikėjams

Specializuoti savižudybių prevencijos mokymai skirti kelti kvalifikaciją bendrojo ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie susiduria su krizėmis (savižudybėmis). Mokymų metu bus atkreiptas dėmesys į kompleksines žinias: kaip atpažinti savižudybės riziką ir parinkti tinkamą reagavimo techniką, esant poreikiui sudaryti savižudybės krizėje esančiam žmogui saugos planą.

Informacija apie specializuotus savižudybių intervencijos mokymus bendrojo ugdymo mokyklų psichologams:

Mokymų data: 2022 m. rugsėjo 29 d.
Mokymų vieta: konferencijų centras, viešbutis „Panorama“, Sodų g. 14, Vilnius
Lektoriai: dr. Paulius Skruibis ir dr. Jurgita Rimkevičienė

Kiti mokymai vyks 2022 m. spalio 27 d.

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras 4 800,0
7. Užsiėmimai mokyklose „Kelionė pirmyn“

Projekto vykdymo metu bus siekiama padėti Vilniaus miesto mokyklų mokiniams susidoroti su psichologinėmis problemomis, atsiradusioms dėl COVID-19 pandemijos, skatinant jų sąmoningumą ieškant gyvenimo prasmės, padedant laikytis išsikeltų tikslų bei teikiant savalaikę psichologinę paramą. Užsiėmimų ciklai, kurių metu bus kalbama apie tai, kaip mylėti gyvenimą, atrasti gyvenimo prasmę, išsikelti tikslus ir neprarasti motyvacijos, kaip elgtis sunkiu laikotarpiu ir nepasiduoti nesibaigiantiems iššūkiams, pamatyti viltį, net kai visiškai nusviro rankos. Iš viso bus organizuota apie 50 užsiėmimų.

Daugiau informacijos: https://jkelias.lt/prevencija/

VšĮ „Jaunimo kelias“

Veiklos vadovas: socialinė darbuotoja, Agnė Daunytė, agne@jkelias.lt,
tel. +370 233 1646

5 800,0
8. Dialektinės elgesio terapijos kursai ir supervizijos terapeutams

Dialektinė elgesio terapija yra moksliškai pagrįsta intervencija asmenims su lėtiniu polinkiu žudytis. Asmenys su lėtiniu polinkiu žudytis dėl savo emocinio nestabilumo negali gyventi pilnaverčio gyvenimo, dažnai būna nedarbingi, sukelia didelius kaštus šeimos nariams ir sveikatos sistemai (chirurginės, toksikologinės, GMP, šeimos gydytojų, psichologų paslaugos.)

Dialektinė elgesio terapijos kursai (5 dienų) yra skirti naujiems Krizių intervencijos komandos terapeutams, kurie taikys Dialektinę elgesio terapiją VMPSC.

VšĮ Vilniaus miesto psichikos sveikatos centras 3 000,0
9. Individualios konsultacijos ir grupiniai užsiėmimai bandžiusių nusižudyti ar nusižudžiusių artimiesiems

Emocinė pagalba šeimos nariui, kurio artimasis turi minčių apie savižudybę, žaloja save ar nusižudė, padedanti išvengti „užstrigimo“ ar emocinės sveikatos komplikacijų, taikant įvairias sveikatinimo intervencijas. Sveikatinimo intervencijos  skirtos Vilniaus miesto bendruomenei – vaikams, paaugliams ir suaugusiems. Teikiamos  Individualios konsultacijos (specialistai: gydytojas vaikų ir paauglių psichiatras, medicinos psichologas, socialinis darbuotojas). Vykdomi grupiniai psichoedukaciniai, relaksaciniai užsiėmimai su soc. darbuotoju ir med. psichologu.  Organizuojami grupiniai kineziterapijos užsiėmimai.

Daugiau informacijos https://www.karpol.lt/naujienos/

Norinčius dalyvauti konsultacijose kviečiame užpildyti šią formą: https://forms.gle/fxfDKzcoTbGgF9pn6 

VšĮ Karoliniškių poliklinika

L. Asanavičiūtės g. 27 A Vilnius

Tel.  +85 240 1889

psc@karpol.lt

25 000,0
IŠ VISO 162 800,00

 

 

 


Sveikatos apsaugos skyrius
Konstitucijos pr.3, LT-09601 Vilnius
El. p.