Struktūra ir kontaktai

Senamiesčio seniūnija

Odminių g. 3, LT-01122 Vilnius

senamiescio.seniunija@vilnius.lt

Apklausa. Mums svarbi Jūsų nuomonė »

Kodėl aš kuriu Vilniui?

Vilnius – magiškas miestas, virpinantis mūsų širdis.Tadas Baliukynas
Vyriausiasis specialistas

Teritorijų priežiūraDaiva Sušinskienė
Vyriausioji specialistė

Gyvenamosios vietos deklaravimas


DĖMESIO:

- daugelį paslaugų galima užsisakyti el. būdu https://paslaugos.vilnius.lt/


Senamiesčio seniūnija yra Vilniaus miesto savivaldybės administracijos struktūrinis padalinys.

Senamiesčio seniūnijos nuostatai (atsisiųsti)


Apie Senamiesčio seniūniją

Senamiesčio seniūnija

Senamiesčio seniūnija, kurios buveinė yra Odminių g. 3, Vilniuje, yra viena iš 21 Vilniaus miesto ir viena iš 4 Centro seniūnijų.

Gyventojų skaičius – apie 27 tūkst. Seniūnijos plotas – 4,5 kv. km.

Seniūnija suskirstyta į 6 seniūnaitijas – Paupio, Pilies, Pylimo, Universiteto, Šv. Stepono ir Vingrių, kuriose aktyviai veikia 6 gyventojų įsteigtos bendruomenės – Senamiesčio, Užupio, Paplaujos, Rasų kolonijos, Savičiaus gatvės ir Gėlių parko.

Pagrindiniai Senamiesčio seniūnijos uždaviniai – įgyvendinti viešojo administravimo funkcijas ir plėtoti vietos savivaldą.

Seniūnijos prioritetinės veiklos:
• Gyvenamosios aplinkos gerinimas
• Viešųjų erdvių tvarkymas ir atnaujinimas
• Tinkamų sąlygų bendruomenės veiklai sudarymas


Seniūnijos darbo laikas

Seniūnijos darbo laikas Pirmadieniais–ketvirtadieniais 7.30–16.30 val. Penktadieniais 7.30–15.15 val. Pietų pertrauka 11.30–12.15 val. Švenčių išvakarėse darbo laikas sutrumpinamas viena valanda.

Sekite Senamiesčio seniūniją socialiniame tinkle „Facebook“.

Savivaldybės informacija teikiama telefonais: 1664 (trumpasis), (8 5) 211 2000.


Senamiesčio seniūnijos 2024 m. veiklos planas (atsisiųsti)

Senamiesčio seniūnijos 2023 m. veiklos ataskaita (atsisiųsti)


Informacija apie gyvenamosios vietos deklaravimą

Dėl gyvenamosios vietos deklaravimo ir pažymų apie deklaruotą gyvenamąją vietą prašome kreiptis į Senamiesčio seniūniją adresu Odminių g. 3, Vilnius, 211 kab., tel. pasiteirauti (8 5) 211 2979.

Deklaruoti savo gyvenamąją vietą, išvykimą iš Lietuvos Respublikos galima ir internetu, „Elektroninių valdžios vartų“ interneto svetainėje www.epaslaugos.lt.

Asmenys, privalantys deklaruoti gyvenamąją vietą, ją deklaruoja per 15 darbo dienų nuo pareigos deklaruoti gyvenamąją vietą atsiradimo, atvykimo į Lietuvos Respubliką ar gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikoje pakeitimo.

Asmenys, išvykstantys iš Lietuvos Respublikos ilgesniam nei šešių mėnesių laikotarpiui, gyvenamosios vietos pakeitimą privalo deklaruoti per 7 darbo dienas iki išvykimo.

Konsultacijos dėl gyvenamosios vietos ar išvykimo iš Lietuvos deklaravimo elektroniniu būdu teikiamos šias būdais:

 • „Pagalba gyvai“ portale www.epaslaugos.lt darbo dienomis nuo 8.00 iki 22.00 val.
 • Telefonu (8 5) 266 5184 darbo dienomis nuo 8.00 iki 22.00 val.

UŽSISAKYKITE REIKIAMAS PAŽYMAS ELEKTRONINIU BŪDU:

INFORMACIJA APIE GYVENAMOSIOS VIETOS DEKLARAVIMĄ INTERNETE vilnius.lt/deklaravimas/vilnius.lt/deklaruokwww.gyvreg.lt


Seniūnijos teritorijos priežiūra

Dėl atliekų tvarkymo ir vežėjų paslaugų teikimo kreiptis į Savivaldybės įmonę „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“,  Smolensko g. 5, Vilnius, tel. 8 650 04949,  19118, el. p. rinkliava@sivasa.lthttp://www.sivasa.lt

Už komunalinių atliekų tvarkymo ir konteinerių priežiūros kontrolę atsakingas Energetikos skyriaus Atliekų tvarkymo poskyris.

Už medžių ir krūmų kirtimą, genėjimą, sodinimą atsakingas Miesto aplinkos skyriaus Aplinkos apsaugos programų ir želdinių tvarkymo poskyris. Leidimų išdavimas saugotinų medžių ir krūmų kirtimui bei genėjimui.

Žalioji Vilniaus banga. Pasiūlymus dėl pageidautinų medžių, krūmų ir vijoklių sodinimo bei informaciją apie susirūpinimą keliančius medžius ar kitus augalus galite teikti el. p. zalias@vilnius.lt

Senamiesčio seniūnijoje bendro naudojimo teritorijas tvarko UAB „Ekonovus“, Vandžiogalos g. 92, Kaunas, tel. tel. 8 700 77046, klientuaptarnavimas@ekonovus.lthttps://www.ekonovus.lt, atsakingo vadybininko tel. 8 690 00464. Už suformuotų žemės sklypų teritorijų priežiūrą atsakingas sklypo savininkas ar sklypo nuomotojas.
Pastaba. Pasnigus teritorijų tvarkytojai pirmiausia valo viešojo transporto stotelių šaligatvius, laiptus, šaligatvius prie gatvių ir reprezentacines Vilniaus miesto gatves bei šaligatvius, o tik vėliau gyvenamųjų namų kiemus.

Už Senamiesčio seniūnijos teritorijos priežiūros kontrolę atsakingas seniūnijos vyriausiasis specialistas Tadas Baliukynas, el. p. tadas.baliukynas@vilnius.lt, tel. (8 5) 211 2976, 8 698 32073.


Daugiabučius namus administruoja

Informaciją apie daugiabučius namus, pastatų valdytojus, apie bendrijos steigimą, kaip savarankiškai prižiūrėti namą pagal jungtinės veiklos sutartį, administratoriaus keitimą ir kt. galite rasti čia

Bendrojo naudojimo objektų administratorių veiklos priežiūrą ir kontrolę vykdo Energetikos skyriaus Būsto administravimo poskyris.


Teritorijų planavimo bei projektavimo klausimais prašome kreiptis į Teritorijų planavimo skyrių.

Dėl numerių patalpoms (butams) suteikimo ar keitimo turite kreiptis į Žemės tvarkymo ir administravimo skyriaus Žemės administravimo ir GIS poskyrį.

Daugiau informacijos apie paslaugos suteikimą »


Prekybos vietos su leidimais / be leidimų

Prekybos vietų žemėlapis »

Informaciją dėl leidimų prekiauti (teikti paslaugas) Senamiesčio seniūnijoje suteiks Licencijavimo ir leidimų skyriaus Verslo poskyris.

Prekybos be leidimų vietos Senamiesčio seniūnijoje:
1. Šv. Juozapo a. (Lazdynų Pelėdos skveras), 15 prekybos vietų, prekiaujama tik sendaikčiais.
2. T. Kosciuškos g. 34, 36, 5 prekybos vietos, prekiaujama tik miško gėrybėmis.
3. Vilniaus g. (prie Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ paviljono, Gedimino pr. 9A), 5 prekybos vietos, prekiaujama tik gėlėmis.
4. Užupio skveras (Polocko g. 2A), 5 prekybos vietos, prekiaujama tik gėlėmis ir miško gėrybėmis.

Prekybos be leidimų vietose  prekiauti gali asmenys:
1. gyvenantys Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje, prekiaujantys miško gėrybėmis, taip pat savo sklypuose užaugintomis uogomis, vaisiais, daržovėmis ir gėlėmis iš (nuo) laikinųjų prekybos įrenginių:
1.1. turintys pensininko arba neįgaliojo pažymėjimą;
1.2. registruoti darbo biržoje (šie asmenys privalo turėti asmens tapatybę įrodantį dokumentą ir Vilniaus darbo biržos išduotą pažymą);
1.3. turintys moksleivio arba studento pažymėjimą;
2. prekiaujantys sendaikčiais.

Asmenys, prekiaujantys savo sklypuose užaugintomis uogomis, vaisiais, daržovėmis ir gėlėmis, privalo turėti žemės nuosavybę patvirtinantį dokumentą arba ūkininko ūkio ar sodininkų bendrijos nario pažymėjimą.

Daugiau informacijos apie leidimų prekiauti (teikti paslaugas) iš (nuo) laikinojo įrenginio, prekybai pritaikyto automobilio ar jo priekabos išdavimą »


Nemokama pirminė teisinė pagalba

Dėl pirminės teisinės pagalbos prašome kreiptis į Teisės grupės teisininkus Daivą Stalnionytę ir Gražvydą Baubą, tel. (8 5) 211 2744, (8 5) 211 2010, el. p. daiva.stalnionyte@vilnius.lt, grazvydas.bauba@vilnius.lt.

Daugiau informacijos apie paslaugos suteikimą »


Socialinės paramos centro darbuotojų kontaktai

VILNIAUS MIESTO SOCIALINĖS PARAMOS CENTRO padaliniai, teikiantys paslaugas Senamiesčio seniūnijos gyventojams:

Socialinio darbo skyrius seniūnijose (Odminių g. 3, Vilnius, 209 kab.) – vyresnioji socialinio darbo organizatorė Živilė Puikienė, tel.  8 675 79382, el. p. zivile.puikiene@spcentras.lt, socialinis darbuotojas Andrėjus Tichomirovas, tel. 8 683 82075, el. p. andrejus.tichomirovas@spcentras.lt.

Socialinių paslaugų namuose skyrius seniūnijose (pagalbos į namus organizavimas) (Odminių g. 3, Vilnius, 202 kab.) – vyresnioji socialinio darbo organizatorė Irena Strakovska-Malevskaja, tel. 8 670 16973, el. p. irena.strakovska@spcentras.lt.

Socialinių paslaugų namuose skyrius seniūnijose (dienos socialinės globos asmens namuose organizavimas) (Kauno g. 3, Vilnius, 106 kab.) – vyresnioji socialinio darbo organizatorė Ginta Ivanauskienė, tel. 8 670 14512, el. p. ginta.ivanauskiene@spcentras.lt.

Pagalbos šeimai skyrius seniūnijose (Odminių g. 3, Vilnius, 207 kab.) – socialinė darbuotoja Vida Valatkevičienė, tel. 8 676 54245, el. p. vida.valatkeviciene@spcentras.lt, socialinė darbuotoja Jadvyga Karpenkienė, tel. 8 647 10984, el. p. jadvyga.karpenkiene@spcentras.lt, ir socialinė darbuotoja Neringa Bimbienė, tel. 8 683 81326, el. p. neringa.bimbiene@spcentras.lt.

Pagalbos šeimai skyriaus atvejo vadybininkė (Odminių g. 3, Vilnius, 208 kab.) – Jolanta Banevičienė, tel. 8 670 17253, el. p.  jolanta.baneviciene@spcentras.lt.

Socialinių išmokų klausimais prašome kreiptis tel. 8 700 35545, https://sis.vilnius.lt.


Vaiko teisių apsauga

Vaiko teisių apsaugos klausimais kreiptis – Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vilniaus miesto vaiko teisių apsaugos skyrius, T. Ševčenkos g. 16G, Vilnius, tel. 8 613 51122, el. p. vilniaus.miestas@vaikoteises.lt.


Senamiesčio seniūnaičiai

SENAMIESČIO SENIŪNAIČIAI

 1. Pylimo, Asta Marija Baškauskas (pirmininkė), 8 611 90975, seniunaite.asta@gmail.com
 2. Pilies, Sakalas Gorodeckis (pavaduotojas), 8 698 78271, sakalas.gorodeckis@gmail.com
 3. Universiteto, Sigita Dimgailė (sekretorė), 8 611 88331, dimgaile@yahoo.com
 4. Paupio, Lukas Revinskas, 8 618 79658, paupys2024@gmail.com
 5. Šv. Stepono, Zita Balčikonė, 8 614 68390, z.balcikone@gmail.com
 6. Vingrių, Indrė Stavickienė, 8 640 24074, indre.stavickiene@gmail.com

SENAMIESČIO SENIŪNAITIJOS

Interaktyviajame žemėlapyje seniūnaitijų ribas galima rasti pagal gyvenamosios vietos adresą ir namo numerį.

SENAMIESČIO SENIŪNIJOS IŠPLĖSTINĖS SENIŪNAIČIŲ SUEIGA

 1. Gėlių parko bendruomenė, Monika Matulionė (pirmininkė), geliuparkas@gmail.com
 2. Pilies seniūnaitis, Sakalas Gorodeckis (pavaduotojas), sakalas.gorodeckis@gmail.com
 3. Universiteto seniūnaitė Sigita Dimgailė (sekretorė), dimgaile@yahoo.com
 4. Savičiaus gatvės bendruomenė, Daiva Dambrauskienė, kaimynija@gmail.com
 5. Paplaujos bendruomenė, Jolanta Digrienė, j.digriene10@gmail.com
 6. Paupio seniūnaitis Lukas Revinskas, paupys2024@gmail.com
 7. Pylimo seniūnaitė Asta Marija Baškauskas, seniunaite.asta@gmail.com
 8. Senamiesčio bendruomenės asociacija, Tomas Seikalis, tomas@seikalis.com
 9. Šv. Stepono seniūnaitė Zita Balčikonė, z.balcikone@gmail.com
 10. Užupio bendruomenė Rėda Brandišauskienė, redabrandisauskiene@gmail.com
 11. Vingrių seniūnaitė Indrė Stavickienė, indre.stavickiene@gmail.com

PRIORITETINĖS IR VYKDYTINOS VEIKLOS

Senamiesčio seniūnijos išplėstinė seniūnaičių sueiga patvirtino šias prioritetines ir vykdytinas veiklas, tenkinančias socialinius gyvenamųjų vietovių bendruomenių narių (gyventojų) poreikius:

 • veikla, skirta narių (gyventojų) sutelktumui ir tarpusavio pasitikėjimui stiprinti, organizuojant vaikų ir jaunimo laisvalaikio užimtumą,
 • veikla, skirta bendruomenės narių pilietiškumui, lyderystei ugdyti ir gyvenimo kokybei gerinti,
 • socialinė veikla, skirta socialiai pažeidžiamiems bendruomenės nariams (gyventojams) ir (ar) jų grupėms,
 • veikla, susijusi su socialinio verslo plėtra,
 • veikla, skirta atvykstančių ir grįžtančių asmenų įtraukimui į bendruomeninę veiklą.

Bendruomenės

 1. Paupio seniūnaitija
 2. Pilies seniūnaitija
 3. Pylimo seniūnaitija
 4. Šv. Stepono seniūnaitija
 5. Universiteto seniūnaitija

 6. Vingrių seniūnaitija

Viešoji tvarka

Pranešti apie Viešosios tvarkos pažeidimus galite tel. (8 5) 219 7948 arba el. p. viesoji.tvarka@vilnius.lt.

Darbo laikas: pirmadieniais–ketvirtadieniais nuo 6 iki 23 val., penktadieniais nuo 6 iki 24 val., šeštadieniais nuo 0 iki 2 val. ir nuo 8 iki 24 val., sekmadieniais nuo 0 iki 2 val. ir nuo 8 iki 22 val.

Senamiesčio seniūnijos gyventojus aptarnauja Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto trečiasis policijos komisariatas (Pylimo g. 52, Vilnius). Gyventojų priėmimas tel. 8 700 56071.
Aktualiais klausimais saugios aplinkos formavimo srityje gyventojus konsultuoja Senamiesčio bendruomenės pareigūnai ir vyriausieji tyrėjai Vaidas Maziliauskas, tel. 8 700 56299, el. p. vaidas.maziliauskas@policija.lt, ir Rūta Jonavičienė, el. p. ruta.jonaviciene@policija.lt, FB kontaktai ir informacija.

Seniūnija vykdo šias funkcijas:

1. tvarko gyvenamosios vietos deklaravimo duomenų ir gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, išduoda seniūnijos aptarnaujamos teritorijos gyventojams Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatyme nustatytus, taip pat įstatymuose numatytus kitus faktinę padėtį patvirtinančius dokumentus;

2. dalyvauja organizuojant viešųjų paslaugų teikimą ir (arba) prižiūrint, kaip teikiamos viešosios paslaugos, teikia pasiūlymus savivaldybės administracijai dėl viešųjų paslaugų teikimo gerinimo,

3. išduoda charakteristikas leidimui laikyti, gauti ginklą;

4. bendradarbiauja su kitais Savivaldybės padaliniais ir Savivaldybės įstaigomis, esančiomis seniūnijos teritorijoje;

5. telkia ir skatina seniūnijos bendruomenės narius įvairioms gyvenamosios aplinkos gerinimo iniciatyvoms ir programoms;

6. organizuoja seniūnijos teritorijos gyventojų, bendruomenės atstovų seniūnaičių sueigas, susitikimus su Savivaldybės ir valstybės institucijų pareigūnais ir specialistais;

7. dalyvauja organizuojant vietos gyventojų apklausas, atliekant gyventojų ir būstų, kitus visuotinius surašymus;

8. dalyvauja organizuojant gyventojų sporto ir kultūros renginius;

9. dalyvauja ir teikia pagalbą bendruomenėms ir kitoms organizacijoms rengiant bei vykdant bendruomenių stiprinimo projektus;

10. dalyvauja rengiant ir įgyvendinant gyventojų užimtumo programas;

11. dalyvauja organizuojant viešuosius darbus ir visuomenei naudingą veiklą;

12. dalyvauja organizuojant Respublikos Prezidento, Seimo rinkimus, rinkimus į Europos Parlamentą, savivaldybės tarybos, mero rinkimus ir referendumus;

13. pagal seniūnijos kompetenciją nagrinėja gyventojų pranešimus, prašymus, skundus;

14. dalyvauja organizuojant ir užtikrinant Savivaldybės laisvo ilgalaikio materialiojo turto priežiūrą, jo apžiūrą prieš nuomojant ar parduodant viešo aukciono būdu;

15. dalyvauja organizuojant ir įgyvendinant civilinę saugą;

16. atlieka seniūnams priskirtus notarinius veiksmus;

17. konsultuoja asmenis seniūnijos veiklos klausimais;

18. teikia asmenims įstatymų nustatytą informaciją priskirtos veiklos klausimais;

19. vykdo kitas Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo ir kitų teisės aktų nustatytas funkcijas.

Vilniaus meras

Vilniaus istorija – tai visų mūsų istorija. Todėl negalime pamiršti puoselėti tos vienybės ir laisvės dvasios, kuri priklauso mums visiems. Naująjį sostinės puslapį kviečiu rašyti dar plačiau atveriant miesto vartus tiems, kas vadina ir nori vadinti jį namais. ❯❯❯
Darbotvarkė

Savivaldybės prioritetai

 • Kurti ir įgyvendinti miesto strateginę viziją
 • Teikti kokybiškas paslaugas gyventojams
 • Pritraukti į miestą investicijas, kuriančias gerai apmokamas darbo vietas
 • Veikti skaidriai, greitai ir būti atvirai gyventojams, svečiams, investuotojams