Apie viešąjį transportą ir bilietus senjorams, specialių poreikių turintiems keleiviams Vilniuje

Vilniuje senjorai, keliaujantys po miestą viešuoju transportu, gali įsigyti tiek vienkartinius, tiek metinį viešojo transporto bilietus. Jiems yra taikomos lengvatos.

Asmenims, sulaukusiems senatvės pensijos amžiaus, Vilniuje taikoma 50 proc. lengvata vienkartiniams viešojo transporto bilietams. Asmenys, sulaukę 80 ir daugiau metų vienkartinį viešojo transporto bilietą gali įsigyti su 80 proc. nuolaida.

Senjorai taip pat gali įsigyti ir metinį viešojo transporto bilietą. Asmenims, sulaukusiems 80 ir daugiau metų, metinis (12 mėn., 365 dienų) viešojo transporto bilietas kainuoja 2,90 eur. Šia lengvata gali naudotis ir rezistentai ar nukentėjusieji karo metu.

Išsami informacija apie viešojo transporto bilietus ir lengvatas yra čia: 

Vilniuje kursuoja 793 viešojo transporto priemonės (autobusai ir troleibusai), iš kurių 615 (78%) yra žemagrindės. Būtent tokios viešojo transporto (VT) priemonės yra pritaikytos žmonėms su judėjimo negalia, o taip pat ir senjorams – patogu įlipti ir išlipti. Taip pat VT priemonėse yra specialūs lipdukai, nurodantys vietas, kurios yra skirtos ir rekomenduojamos vyresnio amžiaus žmonėms.

Visose VT transporto priemonėse yra maršrutus ir jų judėjimą rodantys ekranai, leidžiami informaciniai garsiniai pranešimai, edukuojantys visus keleivius, pvz. jog būtina užleisti vietą vyresnio amžiaus keleiviams.

Vilniaus pradinukai, jiems vykdant edukacines pamokas apie elgesį ir kultūrą viešajame transporte, yra supažindinami su taisyklėmis, kaip svarbu mandagiai elgtis su vyresnio amžiaus keleiviais, užleidžiant jiems vietą, parodant specialiai būtent vyresniems ir negaliesiems skirtas paženklintas sėdimas vietas.
Neregiams ir silpnaregiams po miestą judėti viešuoju transportu padeda nemokama mobilioji programėlė „Transporto balsas“. Ji veikia viešojo transporto stotelėse.

Visų stotelių žemėlapį galima rasti čia