„Apsaugok savo širdį” – renginys vilniečiams

Gegužės mėnesį visoje Europoje minima Širdies nepakankamumu (ŠN) sergančiųjų diena. Jau ne vienus metus Lietuvos kardiologų draugijos (LKD) iniciatyva ji minima ir Lietuvoje.

Šiemet mūsų šalies pacientai dalyvauja bendroje akcijoje su Pasauline širdies nepakankamumu sergančiųjų organizacija iHHub (The International Heart Hub), vienijančia milijonus šia liga ergančių žmonių visame pasaulyje.

Gegužės 4 d. (penktadienį) nuo 11 val. vilniečiai kviečiami į Vinco Kudirkos aikštę (priešais LR Vyriausybės rūmus), kurioje vyks Europos širdies nepakankamumo dienai paminėti skirtas renginys.

Čia esančioje palapinėje bus rodoma vaizdinė medžiaga apie širdį, specialiai įkurtoje Kardiologijos klinikoje bus atliekami svarbiausi širdies tyrimai, kūno masės analizė ir EKG. Bus galimybė pabendrauti su gydytojais kardiologais, jie atsakys į rūpimus klausimus.

Daugiau nei 100 tūkst. – tiek žmonių Lietuvoje serga širdies nepakankamumu.

15 mln. – tiek žmonių Europoje kenčia nuo širdies nepakankamumo.

Nors širdies nepakankamumas nėra visiškai išgydomas, daugelio pacientų gyvenimo kokybė gali pagerėti, o numatoma gyvenimo trukmė pailgėti, jei bus prieinamas inovatyvus gydymas. Kviečiame prie stendo šalia palapinės išreikšti visokeriopą paramą sergantiesiems širdies nepakankamumu. Pasirašykite sergančiųjų šia liga viešą deklaraciją.

Savo palaikymą bei solidarumą su Lietuvoje ir Europoje širdies nepakankamumu sergančiais žmonėmis reiškia Vilniaus miesto savivaldybė – ji renginio išvakarėse raudona šviesa nuspalvins vieną gražiausių sostinėje Karaliaus Mindaugo tiltą.

Laukiame Jūsų!

Daugiau apie širdies nepakankamumą ir širdies nepakankamumo iniciatyvas sužinokite apsilankę www.sirdiesnepakankamumas.lt ir www.iHHub.org.