Svarbi informacija
„Arkos” dailės galerijos ir Vilniaus Minties vaikų globos namų kultūrinės edukacijos projektas „Menas užaugti“
„Arkos” dailės galerijos ir
Vilniaus Minties vaikų globos namų
kultūrinės edukacijos projektas ir parodėlė „MENAS UŽAUGTI“
LDS galerija ARKA, Aušros Vartų g. 7, Vilnius
Projekto pristatymas 2017 m. sausio 26 d., ketvirtadienį, 15 val.
Paroda veiks iki vasario 11 d.
Projekto rėmėjas – LR Kultūros taryba
„Arkos“ dailės galerijos 2015 m. pradėtas edukacinis projektas per vienerius metus iš patrauklios idėjos tapo realybe: Minties vaikų globos namų auklėtiniai puikiai žino, kas yra Dailės galerija ir dažnai bei noriai čia lankosi. Arkos galerija prisideda prie vaikų globos namų augintinių meninio ugdymo, domėjimosi daile ir menu apskritai, tuo pačiu praturtina ir plečia vaikų iš globos namų kultūrinius poreikius bei gyvenimo pažinimo ribas.
Mažieji mūsų draugai atvyksta iš Vilniaus Minties vaikų socialinės globos namų, kurie įkurti 1980 m. Vilniuje, Minties g. 1. Šiuose namuose keturiose šeimynose gyvena virš 40 vaikų nuo kūdikystės iki pilnametystės. Tai – našlaičiai ir likę be tėvų globos, socialiai pažeidžiami vaikai.
„Arkos“ dailės galerija vykdo išplėstinę dailės edukacijos programą, skatinančią kūrybiškumą, plečiančią vaikų akiratį dailės srityje, kviečia juos apsilankyti dailės parodose ne tik „Arkos“ galerijoje, bet ir Dailės muziejuje, Vilniaus dailės akademijoje, kitose galerijose, įdomiuose meno renginiuose.
Dauguma „Arkos“ galerijos menininkų ir kuratorių yra išskirtinės, įdomios asmenybės, puikūs ir žinomi pedagogai, dėstantys įvairiose Vilniaus dailės mokyklose, turintys ilgametę bendravimo su įvairaus amžiaus vaikais patirtį bei mokantys perteikti savo talentą ir sukauptas žinias. Menininkai noriai bendrauja su vaikais, praveda dailės užsiėmimus, kviečia į savo studijas, kartu lankosi dailės parodose. Po kiekvienos aplankytos parodos dailininkai praveda mažiesiems lankytojams pamokėles, kur kartu piešia, klijuoja, audžia, velia, pina ir daro kitokius dailės darbelius. Taip pat kartu užkandžiauja, dalinasi įspūdžiais, planuoja, ką dar norėtų kartu nuveikti. Į projektą įtraukiame savo kaimynus – Lietuvos nacionalinę filharmoniją, Valstybinį Jaunimo teatrą ir kt.
Džiaugiamės, kad vaikai su džiaugsmu atvažiuoja į galeriją, domisi mūsų darbu, pasakoja apie savo gyvenimą, dalinasi norais ir svajonėmis. Smagu matyti, kaip blizga jų akys, kaip jie noriai bendrauja, visko klausinėja, kaip nuoširdžiai mojuoja atsisveikindami.
Šia ilgalaike meno pažinimo programa siekiame sumažinti kultūrinę atskirtį tarp vaikų, gyvenančių globos įstaigose ir šeimose, sudominti vaikus meno pasauliu, padėti jiems suprasti ir atrasti dailę, muziką, teatrą. Tuo pačiu įskiepyti poreikį lankytis kultūros renginiuose: parodose, koncertuose, spektakliuose, atrasti ten atgaivą ir šviesių gyvenimo spalvų.
Projekto kuratorė
„Arkos“ galerijos direktorė dailininkė
Dovilė Tomkutė-Veleckienė
Nino Chakvetadze ir Buba Arabuli (Gruzija)
Tapybos darbų paroda „GREIT PAVASARIS “
LDS galerijoje ARKA, Aušros Vartų g., Vilnius
Parodos atidarymas 2017 m. sausio 24 d., 17.30 val.
Paroda veiks iki vasario 11 d.
Gruzines dailininkes Nino Chakvetadze ir Buba Arabuli sieja ilgametė draugystė. Vaikystėje jos kartu mokėsi dailės mokykloje, drauge baigė tapybos studijas Tbilisio dailės akademijoje. Menininkių tapybą vienija šiltų jausmų ir emocijų raiška, ilgesio, melancholijos ir meilės temos. Pasak Gruzijos ambasadorės Khatunos Salukvadzes, ši dviejų puikių dailininkių paroda – tai dar vienas gražus būdas pasidalinti su gruzinų ypač mylimais draugais lietuviais dalele šilumos ir gražiais jausmais.
Nino Chakvetadze (g. 1971) – tapytoja ir iliustratorė, viena populiariausių gruzinų menininkių. Tbilisyje įkūrė galeriją „Noča“, kurioje pristatomas šiuolaikinis gruzinų menas. Jos kuriami svajingi, šilti bei daugiaprasmiai paveikslai parodos lankytojams išsyk tampa artimi lyg sielos dalis. Vaikai didelėmis akimis, mieli senoliai, liūdnos pelėdos – šie personažai lyg gražina į vaikystę, į praeitį ir su malonia šiluma primena laiką, praleistą su močiute ir seneliu. Vieną kartą pamačius jos braižą, niekada nebesupainiosi jo su kito autoriaus kūriniu, jos savitas stilius ryškiai išsiskiria iš kitų.
Buba Arabuli (g. 1971) – individualaus, modernistinio stiliaus tapytoja. Jos darbuose persipina mistika ir realybė, praeitis ir dabartis, efektyviai manipuliuojama kontrastais. Temų įvairovė suteikia įdomų atspalvį Arabuli kūrybai: meistriškai pereinama iš vienos epochos į kitą, bet tuo pačiu metu išlaikomas ryšys su sava praeitimi.
Juozas Pranckevičius (Vilnius)
Jerzy Martynów (Tarnow, Lenkija)
Tapybos paroda „SPALVA IR ŠVIESA“
LDS galerija ARKA, Aušros Vartų g. 7, Vilnius
Parodos atidarymas 2017 m. sausio 24 d., 18 val.
Paroda veiks iki vasario 11 d.
Tapytojų Juozo Pranckevičiaus ir Jerzy Martynów pažintis ir kūrybinė bei asmeninė draugystė prasidėjo 2007 m. Italijoje vykusiame plenere. Po to šie menininkai ne kartą susitiko kituose pleneruose. Abu jie daug tapo iš natūros, jų darbai gimsta tiesiog gamtoje. Menininkus vienija panašus požiūris į šiuolaikinę dailę ir tapybą, kuri remiasi Prancūzijos impresionizmo dvasia. Jų kūryba yra glaudžiai susijusi su Provansu, jo spalvomis ir ypatinga šviesa, kuri puikiai atsispindi šių menininkų darbuose. Bendra Juozo Pranckevičiaus ir Jerzy Martynów paroda – jų dešimties metų draugystės ir bendradarbiavimo patvirtinimas.
Juozas Pranckevičius gimė 1952 m. spalio 26 d. Vilniuje. Baigė architektūros studijas. Parodose dalyvauja nuo 1980 m. Tapytojų „Individualistų“ grupės narys. 2007 m. J. Pranckevičiui suteiktas meno kūrėjo statusas. Nuo 2009 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Dalyvavo parodose Lietuvoje ir užsienyje – Italijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Armėnijoje, Estijoje, Latvijoje, Prancūzijoje bei tarptautiniuose pleneruose. Tapytojo darbų yra įsigiję tiek Lietuvos, tiek užsienio kolekcininkai. Vilniaus viešbutyje „Europa City“ jis įkūrė galeriją „Juozas Art“. Joje jau dvylika metų rengiamos dailės parodos, kuriose dalyvavo per šimtą žinomų Lietuvos menininkų.
„Juozas Pranckevičius yra „viduje degantis“, stiprios vidinės energijos žmogus. Betarpiškai kasdieninėje veikloje susiduriantys su juo patyrė, kad tai veikli, dalykiška ir visuomeniška asmenybė. Jo tapybos darbuose vyrauja gamtovaizdžių, marinistikos ir urbanistikos motyvai. Didžioji peizažų dalis nutapyta pleneruose, dėl to paveiksluose akivaizdi spalvinė darna, derinių įvairovė, ryžtinga, ekspresionistinė teptuko kalba. Tokie yra bendriausi ir būdingiausi jo paveikslų bruožai. Yra ir specifinių ypatybių. Pavyzdžiui, urbanistiniuose peizažuose autorius daugiau dėmesio skiria kompozicijai, gamtovaizdžiuose labiausiai rūpinasi spalvine sąranga, o jūros vaizduose – erdvės ir nuotaikų perteikimu.“ – taip menininko Juozo Pranckevičiaus kūrybą apibūdina dailininkas-monumentalistas Liudvikas Pocius.
Jerzy Martynów
Gimė 1956 m. Tarnove. Krokuvos dailės akademijoje studijavo tapybą ir interjero dizainą. 1985 m. baigė tapybos studijas. Surengė 64 personalines parodas, dalyvavo daugiau nei 50 grupinių parodų. Priklauso Tarnovo menininkų grupei „TA“. Jo darbai buvo eksponuojami Prancūzijoje, Danijoje, Vokietijoje, Kanadoje, Belgijoje, Kinijoje, Lietuvoje.
Jerzy Martynów taip pat kuria interjero dizainą, taikomąją grafiką, skulptūrą, mažąją architektūrą. Įgyvendino modernių ir stilingų interjero dizaino projektų Lenkijoje (Tarnove, Krokuvoje, Zakopanėje, Varšuvoje, Gdanske, Gdynėje, Poznanėje) ir kitų šalių miestuose (Frankfurte, Paryžiuje ir kt.).