Gegužės 25-oji Tarptautinė be žinios dingusių vaikų diena

 

Ši diena pasirinkta dėl JAV sukrėtusios istorijos, kuomet 1979 metais, gegužės 25 dieną, šešiametis Etan Patz dingo be pėdsakų eidamas į mokyklą autobusų stotelėje, vos už poros kvartalų nuo savo namų.  Dingusių žmonių šeimų paramos centro iniciatyva LR Seimas 2006-aisiais įtraukė šią dieną į atmintinų dienų sąrašą. Vaikų dingimas yra reali, dinamiška, didelio masto problema visame pasaulyje. Per metus Europoje dingsta be žinios apie 250 000 vaikų. Oficialiais duomenimis Lietuvoje 2019 m. I ketvirtį užregistruota 418 vaikų dingimo atvejų.  90 % visu dingusiu vaiku sudaro pabėgimai iš namų.

Kviečiame Jus kartu paminėti šią dieną prisijungiant prie Dingusių žmonių šeimų paramos centro organizuojamų renginų.

PROGRAMA

2019 m. gegužės 24 d., (penktadienis), Vilnius

10.30 – 11.00 val. Kartu su vaikais lankysime skulptūrą MAMA…!  (Konstitucijos pr.12) skirtą dingusiems vaikams atminti. Raginame ir Jus aplankyti šią skulptūrą bei pakalbėti su vaikais apie tai kokius sunkumus jie patiria, kokie pavojai jų tyko dingus iš namų, ką daryti pasimetus Lietuvoje ar užsienio šalyje.

15.00 – 19.00 val. Visus kviečiame į tarptautinę dingusių vaikų dienos paminėjimą, kuris vyks Žaliųjų ežerų g. 85, Vilnius. Kartu su vaikais sodinsime atminimo sodą dingusiems vaikams, kalbėsime apie saugumą, vaišinsimės arbata bei sumuštiniais. Atvykusiems dviračiais į renginį I – ojo policijos komisariato pareigūnai  registruos gyventojų dviračius.užregistruos Jūsų dviratę transporto priemonę: nepamirškite asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, dviračio įsigijimo dokumentus ir, žinoma, dviratį.

Negalinčius atvykti taip pat kviečiame paminėti šią dieną visose Lietuvos ugdymo įstaigose. Mokytojai, drauge su auklėtiniais kviečiami spalvotais kaspinėliais, iš popieriaus išlankstytomis gervėmis ar vaikų nupieštais simboliniais rakteliais papuošti mokyklų kiemuose, miesto parkuose ir skveruose augančius medžius. Plaikstydamiesi vėjyje kaspinėliai, gervės ir rakteliai simbolizuotų laukimą ir viltį.

Dingo vaikas? Skambink 116 000. Visoje ES veikiantis NEMOKAMAS pagalbos telefonas, skirtas dingusių vaikų artimiesiems ir pasiklydusiems, pasimetusiems vaikams. www.116000.lt