Jaunimo forumas Baltojo Kaspino Festivalyje: kalbėti viešai ir garsiai apie kūną, jo sudaiktinimą, stereotipus, patyčias ir smurtą.

Labdaros ir paramos fondas FRIDA prisidėdamas prie pasaulinės akcijos, skirtos atkreipti dėmesį į smurtą lyties pagrindu, jau penktą kartą lapkričio 25 – gruodžio 10 dienomis Kaune ir Vilniuje organizuoja „Baltojo kaspino Festivalį 2019“. Tai kultūrinių prevencinių renginių ciklas, skirtas tarptautinei akcijai „16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų“. Smurtas mūsų visuomenėje vis dar yra įsišaknijęs nuostatose ir tapęs savotiška „kultūrine norma“ („muša, nes myli“).

Šiemetinis, 5-asis „Baltojo kaspino“ Festivalį skiriamas moterų objektifikavimo temai. Moterų sudaiktinimas ir traktavimas kaip seksualinio pasitenkinimo objektas dažnas tiek mene, tiek reklamoje, tiek socialiniuose tinkluose, o pasekmės labai neigiamos – ne tik tiesioginis ryšys su merginų ir moterų patiriamu smurtu ar išnaudojimu, bet ir žema saviverte, įvairiais psichologiniais sutrikimais (pavyzdžiui, valgymo). Festivalio renginių ir lapkričio 26 d. diskusijos metu stengsimės dekonstruoti objektifikavimą, parodyti problemos sprendimo būdus, laužyti stereotipus, diskutuoti apie sveiką požiūrį į kūną ir santykius.

2019 m. lapkričio 26 d. (antradienį), 16:30 val., Paviljone (adresas: Pylimo g. 21B, Vilnius) vyks diskusija „Moteris: dekoracija, prekė ar bokso kriaušė?“.

Diskusijoje dalyvaus:
Karolina Meschino, Socialinių tinklų žvaigždė.
Dovilė Šakalienė, Seimo narė.
Daiva Baranauskė, Labdaros ir paramos fondo FRIDA vadovė, Baltojo Kaspino Festivalio koordinatorė.
Kristina Mišinienė, Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro vadovė.
Esmeralda Kuliešytė, Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacijos direktorė.
Rugilė Butkevičiūtė, Moterų informacijos centro programų vadovė.
Diskusiją moderuos: Jūratė Juškaitė, Lietuvos žmogaus teisių centras.

RENGINYS NEMOKAMAS

Facebook  – Moteris: dekoracija prekė ar bokso kriaušė?

Renginio koordintorė: Lina Lukytė, tel. 8 619 140 30, el. p. lukyte@gmail.com