Kviečiame įmonių ir įstaigų darbuotojus dalyvauti mokymuose „Mankšta darbo vietoje“

Dirbantiems kompiuterizuotose darbo vietose Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizuoja praktinę paskaitą nuovargio prevencijai ir darbingumui gerinti. Nemažai įmonių darbuotojų jau dalyvavo mokymuose „Mankšta darbo vietoje“ ir sėkmingai mankštinasi savarankiškai. Visuomenės sveikatos specialistai kviečia dar daugiau darbdavių rūpintis savo darbuotojų sveikata ir suteikti darbuotojams sąlygas padidinti fizinį aktyvumą.

Žmogaus kaulų-raumenų sistema nėra pritaikyta darbui ilgalaikėje statinėje sėdimoje ar stovimoje padėtyje. Dirbantiems dažnai pasitaiko galvos, kaklo, kaklo-pečių ir juosmens skausmai. Tyrimais yra nustatyta, kad įvairūs kaklo-pečių ir rankų nusiskundimai (skausmas, tirpimas, šalimas, sutrikę jutimai ir kt.) tiesiogiai priklauso nuo darbo valandų skaičiaus ir kūno statinės padėties. Darbo dienos eigoje būtina sąmoningai kas valandą daryti 5-10 minučių pertraukėles. Kineziterapeutai rekomenduoja pertraukų metu atlikti specialius pratimus, kurie mažina raumenų įtampą.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojami mokymai „Mankšta darbo vietoje“ skirti įmonių/įstaigų darbuotojams. Kineziterapeutė iš VšĮ „Sveiko stuburo mokyklos“ atvyksta į Jūsų įstaigą. Mokymų metu pristatoma ir apmokoma, kaip atlikti taisyklingai mankštą, kurią rekomenduojama atlikti biure tiesiog savo darbo vietoje, mažų pertraukėlių metu.

Kodėl svarbu rūpintis darbuotojų sveikata?

• Šie pratimai padeda darbuotojams išvengti nugaros skausmo ir gerai jaustis iki pat darbo dienos pabaigos.

• Mankšta gerina darbo atmosferą, nes tinkami judesiai padeda atpalaiduoti smegenis nuo protinio darbo ir pakelia nuotaiką.

• Didėja darbuotojų motyvacija.

• Sumažėja nedarbingumo lygis ir darbuotojų kaita.

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras susidomėjusius įmonių/įstaigų atstovus skatina bendradarbiauti išsaugant ir stiprinant darbuotojų sveikatą.

Jeigu susidomėjote, susisiekite su projekto koordinatore, visuomenės sveikatos stiprinimo specialiste Ala Cholopova, el.paštu: ala.cholopova@vvsb.lt arba tel. (8 5) 205 34 17.

Mokymų skaičius ribotas.

Organizatorius Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras