Kviečiame mamytes ir tėvelius apsilankyti „Šeimų mokyklėlėje“

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.
Gegužės mėnesio paskaitų tvarkaraštis:
Gegužės 4 d. 14.00-15.30 val. Sėkmingas žindymas arba žindymo mokslas paprastai. Tarptautinė laktacijos ir žindymo valdymo konsultantė Daiva Šniukaitė-Adner. Paskaitos metu susipažinsite su mokslo įrodytais žindymo privalumais kūdikio ir mamos sveikatai. Aiškinsimės kaip pasinaudoti gamtos numatytomis galimybėmis, nepadaryti klaidų ir sėkmingai žindyti.
Gegužės 11 d. 14.00-15.30 val. – Nėščiosios ir vaiko burnos sveikata. Gydytoja odontologė Daiva Gelažienė. Paskaitos metu sužinosite kaip kovoti su nėščiųjų dantenų uždegimu, kada ir kaip dažnai galima ir reikėtų kreiptis į gydytoją odontologą nėštumo metu, kokias procedūras saugu atlikti nėščiosioms, kaip prižiūrėti kūdikio burną, kada turi dygti dantys, kaip taisyklingai juos prižiūrėti, ką daryti, jei vaikas susirgo stomatitu. Praktiškai mokysimės taisyklingos burnos priežiūros įgūdžių, padėsiančių išsaugoti mamos ir vaiko burnos sveikatą.
Gegužės 17 d. 15.30-17.00 val. – Kūdikių saugaus miego rekomendacijos. Gydytoja Audronė Mulevičienė. Paskaitos metu nagrinėsime, kur migdyti kūdikį, kuo užkloti, ar reikia lovos apsaugėlių, ar saugu miegoti kartu. Vaizdinė medžiaga padės geriau įsivaizduoti, kaip namuose sukurti mažyliui saugią miegojimo aplinką. Aptarsime svarbiausius staigios kūdikių mirties sindromo rizikos veiksnius, nagrinėsime situacijas, kurios gali pasitaikyti kiekvienoje šeimoje, ir ieškosime sprendimo būdų.
Gegužės 25 d. 15.30-17.00 val. – Mityba nėštumo ir žindymo metu. Nėščiosios organizmo pokyčiai. Vaikų ligų gydytoja ir gydytoja vaikų endokrinologė Lina Orlovskaja. Maisto įtaka nėštumo eigai. Rekomenduotini ir vengtini produktai nėštumo ir žindymo metu, naujausia sveikos mitybos piramidė.

Birželio mėnesio paskaitų tvarkaraštis:

Birželio 1 d. 14.00-15.30 val. – Kūdikių ir vaikų alergija maistui. Vaikų ligų gydytoja ir gydytoja vaikų endokrinologė Lina Orlovskaja. Paskaitų metu susipažinsite su alergijos maistui atsiradimo priežastimis, maisto alergenais. Kūdikių ir vaikų alergija maistui, alergijų gydymu ir profilaktika.
Birželio 7 d. 13.00-14.30 val. – Sąmoninga tėvystė. Lietuvos perinatalinės psichologijos ir medicinos asociacijos prezidentas, gydytojas Romualdas Šemeta. Pasiruošimas vaiko pradėjimui: kaip susilaukti sveiko vaiko, kodėl reikia ruoštis vaiko pradėjimui. Pirmieji vaiko auginimo metai, dažniausiai pasitaikančios klaidos. Fizinis ir intelektinis vaiko ugdymas.
Birželio 14 d. 13.00-14.30 val. – Saugios kūdikių ir vaikų aplinkos kūrimas. Visuomenės sveikatos stiprinimo vyr. specialistė Ala Cholopova. Paskaitos metu aptariamos dažniausiai vaiką ištinkančios nelaimės namuose: virtuvėje, kambariuose, vonios kambaryje. Būsimoms mamoms ir mažylius auginantiems tėvams patariama kaip apsisaugoti nuo nelaimingų atsitikimų namuose. Patariama kaip automobilyje saugiai vežti vaikus. Per paskaitą mokoma suteikti pirmąją pagalbą užspringusiam kūdikiui.. Mokoma tinkamai suteikti pirmąją pagalbą nudegimo atveju.
Birželio 21 d. 10.00-11.30 val. – Prieraišioji tėvystė vaiko raidos ir ugdymo(si) požiūriu. Psichologė Vilma Petrikienė. Kas yra prieraišumas? Prieraišumo tipai. Kas yra prieraišioji tėvystė? Pagrindiniai prieraišiosios tėvystės principai? Kada formuojasi prieraišus santykis ir kuo tai svarbu vaiko raidai? Prieraišumo įtaka vaiko ugdymui(si).
Birželio 27 d. 10.00-11.30 val. – Motinystės melancholija ar jau pogimdyvinė depresija. Kas tai? Ir kaip jos išvengti. Psichologė Vilma Petrikienė. Kas yra pogimdyvinė depresija, kaip ją atpažinti? Kas lemia, kad moterį ištinka pogimdyvinė depresija, jos įtaka besilaukiančios ar jau pagimdžiusios moters sveikatai. Pogimdyvinės depresijos poveikis kūdikio vystymuisi. Pogimdyvinės depresijos gydymo svarba bei būdai. Ką daryti, kad motinystės pradžia būtų sklandi?
Visos paskaitos vyks Vilniaus visuomenės sveikatos biure, Polocko g. 12-2, Vilnius (Užupis). Išankstinė registracija: [email protected] arba tel. 8 5 2053417.

Visos paskaitos – nemokamos.

„Šeimų mokyklėlės“ organizatorius Vilniaus visuomenės sveikatos biuras