Kviečiame pradinių klasių pedagogus į nemokamą programą „Būk aktyvus“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras organizuoja programą pradinių klasių pedagogams „Būk aktyvus“, skirtą skatinti pradinių klasių mokinių fizinį aktyvumą. Projektas „Būk aktyvus“ skirtas motyvuoti 1-4 klasių moksleivius įsitraukti į įvairialypes fizines veiklas jiems pademonstruojant, jog mankštos gali būti ne vien populiarių sporto šakų propagavimas, bet ir kitokio pobūdžio – smagesni ir išradingesni, patrauklesni specifinei amžiaus grupei užsiėmimai mokykloje ar laisvalaikiu.

Seminarų metu apžvelgsime vaikų fizinio aktyvumo ypatumus ir problemas šiandien, statistinius duomenis ir tyrimus apie pradinių klasių vaikų judėjimo svarbą, sėdėjimo veiksnius ir jo įtaką sveikatai, susipažinsime su vaikų griaučių ir raumenų sistemos ypatumais, netaisyklingos laikysenos ir stuburo problemomis, rekomenduojamomis fizinio aktyvumo rūšimis vaikams, bus pristatytas praktinių mokymų planas. Mokysimės praktiškai pritaikyti įvairius pratimus, žaidimus ir fizinio aktyvumo veiklas, kurias galima pritaikyti prieš pamokas, per pamokas, pertraukų metu.

Seminarai yra nemokami.

Įvadinis seminaras vyks Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmuose (Žirmūnų g. 1E ), 2017 m. kovo 30 d. 15. 00 val. (būtina išankstinė registracija [email protected]).

I-oji dalis (6 valandų trukmės mokomasis seminaras) vyks Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure (Polocko g. 12-2):

  • Balandžio 8 d. ( šeštadienis) nuo 10.00 val.;
  • Balandžio 10 d. ( pirmadienis) nuo 10.00 val.

II-oji dalis (6 valandų trukmės mokomasis seminaras), numatomas rudens atostogų metu.

Būtina išankstinė registracija, vietų skaičius ribotas, daugiau informacijos: www.vvsb.lt

Sveikatos priežiūros specialistai teigia, kad Lietuvos vaikai vis labiau kenčia dėl antsvorio bei nutukimo, kurį lemia menkas jų fizinis aktyvumas. PSO specialistai rekomenduoja vaikams bent 60 min. vidutinio ir intensyvaus sporto kasdien. SMLPC kartu su VU Medicinos fakulteto visuomenės sveikatos institutas atliko ikimokyklinio amžiaus vaikų miego ir fizinio aktyvumo ir savijautos vertinimą. Vertinimas atskleidė, kad efektyviausia ir geriausia fizinio aktyvumo mokymo priemone galėtų būti praktiniai fizinio aktyvumo užsiėmimai mokyklose.

2014-2016 m. Vilniaus m. vykdytas projektas „Sveiki ir fiziškai aktyvūs vaikai-sveika visuomenė“, kurio metu 2-4 kl. mokiniai buvo tiriami naudojant specialiai šiam projektui pritaikytą metodiką. Buvo įvertinti rezultatai ir išsiaiškinta, jog daugiau nei pusė vaikų turi per mažą sąnarių paslankumą, atlieka ribotos amplitudės judesius, sportuodami juda neefektyviai ir net daro sau didesnę ar mažesnę žalą.

Informaciją parengė:

Viktorija Šadiul – Zadvornaja

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Vilniaus m. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras

tel. (8-5) 234 02 35 el.p [email protected]