Liepos mėnesį papildoma vienkartinė išmoka vaikus auginančioms šeimoms

 

Šeimos, auginančios vaikus, gaus papildomą vienkartinę išmoką*. Jos dydis priklausys nuo to, kokio dydžio paskirta išmoka vaikui (vaiko pinigai) – jeigu 60 eurų, vienkartinė išmoka sieks 120 eurų, o jeigu 100 eurų, bus skirta 200 eurų vienkartinė išmoka.

Vienkartinę išmoką gaus tie vaikai, kurie nuo 2020 m. kovo 16 d. gauna ar gavo vaiko pinigus, ar pradės juos gauti iki gruodžio 31 d.

Jeigu vaikas vaiko pinigus jau gauna ar pradės gauti iki birželio 30 d., vienkartinė išmoka bus išmokėta iki liepos 31 d. Jeigu vaiko pinigai bus paskirti iki 2020 m. gruodžio 31 d., vienkartinė išmoka bus išmokėta su pirmu vaiko pinigų mokėjimu.

Jeigu vaikas turi teisę nuo šių metų kovo 16 d. iki gruodžio 31 d. gauti vaiko pinigus, bet dėl jų bus kreiptasi vėliau – iki 2022 m. sausio 31 d., vienkartinė išmoka taip pat bus išmokama su pirmu vaiko pinigų mokėjimu, bet ne vėliau kaip iki 2022 m. vasario 25 d. Pavyzdžiui, jeigu 2021 m. liepą tėvai kreipsis dėl vaiko, gimusio 2020 m. spalį, jiems bus grąžinami vaiko pinigai už laikotarpį nuo vaiko gimimo ir taip pat išmokama vienkartinė išmoka.

Atkreipiame dėmesį, kad atskiro prašymo dėl papildomos vienkartinės išmokos teikti nereikia.

Ši vienkartinė išmoka neturės jokios įtakos gaunamai piniginei socialinei paramai – ji nebus įskaičiuojama į gautas pajamas.

______________________________________________________________________

* Lietuvos Respublikos vienkartinės išmokos vaikams, skirtos COVID-19 (koronaviruso infekcijos) pandemijos sukeltiems padariniams mažinti, įstatymas.