(NE)ŽINAU kas yra prekyba žmonėmis: prevencinis renginys

Prekyba žmonėmis vyksta. Tai yra didžiausias šiuolaikinės modernios visuomenės skaudulys. Mūsų vaikai, draugai, pažįstami ir nepažįstami žmonės, sesės, broliai, kaimynai gali būti įtraukti ir yra įtraukiami šiandien į modernios vergovės, kitaip tariant prekybos žmonėmis-išnaudojimo voratinklius.Ką mes žinome apie šį reiškinį? Ko nežinome? Kaip galime prisidėti, kad nukentėjusių, išnaudotų, apgautų žmonių būtų mažiau? Ar mes turime prisidėti?
2015 m. Popiežius Pranciškus vasario 8 d. paskelbė kaip Pasaulinę maldos ir apmąstymo apie prekybą žmonėmis dieną. Popiežius šiuolaikinės vergovės reiškiniui skiria didelį dėmesį, pabrėždamas būtinybę, viena vertus, pripažinti, kad vergovė egzistuoja naujais pavidalais ir yra įtraukusi milijonus asmenų, iš kitos pusės, nelikti abejingiems ir neveikliems. Su popiežiaus paraginimu 2014 m. įsteigta tarptautinė šv. Mortos grupė, vienijanti Bažnyčios ir teisėsaugos iniciatyvas kovai prieš prekybą žmonėmis visame pasaulyje.
2021 m. vasario 8 d. (transliacija internetu nuo 14.30 val.) prevenciniame renginyje sužinosime kaip sekasi Bažnyčios bendruomenei darbuotis šiame lauke, apie inovatyvias prevencijos priemones bei jos svarbą mums papasakos policijos pareigūnas. Vidaus reikalų ministerijos atstovė apžvelgs prekybos žmonėmis situaciją mūsų šalyje. Išgirsime realias nukentėjusių žmonių istorijas ir kaip sekasi organizuoti pagalbą jiems. Sužinosime, kodėl yra svarbu kalbėtis apie šį reiškinį ir įgyvendinti įvairias prevencines veiklas bei kodėl mokyklos turėtų aktyviau organizuoti pamokas šia tema.
Po renginio – nuo 18 val. kviesime dalyvauti Šv. Mišiose, kuriose bus meldžiamasi nukentėjusių, visų mūsų, besidarbuojančių, norinčių prisidėti ir padėti, intencijomis.
Renginys skirtas VISIEMS. Kviečiame dalyvauti!
Registracijos nėra, renginio nuorodą rasite apačioje.
RENGINIO PROGRAMA:
NUORODA DALYVAUTI RENGINYJE:
Bus pateikta iki vasario 6 d.
NUORODA Šv. Mišių transliacijai:
 „Facebook“ įvykio nuoroda: https://fb.me/e/5XKsewjzI
RENGINIO ORGANIZATORIAI:
Lietuvos Caritas ir partneriai
Informacijos šaltinis – https://www.caritas.lt/news/nezinau-kas-yra-prekyba-zmonemis-prevencinis-renginys