Nukentėjusiems nuo nusikaltimų

Jeigu tapote nusikaltimo auka arba nusikaltimo liudininku, pranešti galite atvykę į artimiausią policijos komisariatą arba pateikdami skundą internetu.

Jeigu nukentėjote nuo nusikaltimo, jums priklauso nemokama konsultacinė, psichologinė ir kita Lietuvoje šiuo metu prieinama pagalba. Jeigu neturite lėšų advokato paslaugoms apmokėti, o Jūsų turtas bei pajamos mažos, galite kreiptis dėl nemokamos arba iš dalies kompensuojamos teisinės pagalbos.

Jeigu dėl nusikaltimo mirė jums artimas žmogus – Jūsų šeimos narys arba artimas giminaitis, Jūs taip pat laikomas nukentėjusiuoju. Tokiu atveju turite teisę kreiptis nemokamos konsultacinės ar psichologinės pagalbos, kuri gali padėti jums išgyventi artimo žmogaus netektį. Jūs taip pat įgyjate visas nukentėjusiojo teises baudžiamajame procese ir turite teisę kreiptis į teismą dėl Jums nusikaltimu padarytos žalos atlyginimo.

Nusikaltimas yra veiksmas, kuriuo sukeliama fizinė, turtinė ar moralinė žala. Dažniausiai nukenčiama nuo vagysčių, sukčiavimo, smurto artimoje aplinkoje.

SVARBU!

Asmuo gali kreiptis į bet kurią šalyje veikiančią pagalbos tarnybą, nebūtinai pagal gyvenamąją vietą.

Pagalbos tarnybos gali organizuoti pagalbą ir nuotoliniu būdu.

Nukentėjusio asmens prašymu į pagalbos tarnybą dėl pagalbos nukentėjusiam asmeniui teikimo gali kreiptis ir kiti asmenys.

Pagalbos tarnybų KONTAKTAI:

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos tinklapyje

https://socmin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/socialine-integracija/pagalba-nuo-nusikalstamos-veikos-nu kentejusiems-asmenims/

Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie SADM tinklapyje

https://sppd.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/akreditacija/pagalbos-tarnybu-prieziuros-akreditacija

Teisingumo ministerijos tinklapyje

https://tm.lrv.lt/lt/nukentejusiems-nuo-nusikaltimu/

Bendrajame pagalbos centre (tel. 112 skubioji pagalba)

Daugiau informacijos rasite čia