Organizuojama tarptautinė virtuali konferencija „Covid 19 – išmoktos pamokos“

Pasaulinė COVID-19 pandemija tapo lakmuso popierėliu, atskleidusiu, kaip valstybės yra pasirengusios akistatai su biologinės kilmės pavojais. Nors vieningos kovos su virusu suformuoti nepavyko, nes kiekviena valstybė pasirinko skirtingas strategijas, tačiau bėgant laikui ir gaunant vis daugiau duomenų apie tam tikrų būdų efektyvumą, konkretūs kovos su virusu būdai tampa vis populiaresni. Vis dėlto, kai kurios valstybės, pavyzdžiui Švedija, tebesilaiko savo pasirinktų alternatyvių strategijų.

Lietuvos, kaip ir bet kurios su COVID-19 krize susidūrusios valstybės, priimami sprendimai padeda geriau suprasti šio specifinio tipo krizę ir sėkmingiau ją įveikti. Viena svarbiausių jau išmoktų pamokų yra visuomenės įsitraukimo ir pagalbos valstybinėms institucijoms svarba. Glaudus valstybinių institucijų ir nevalstybinio sektoriaus bendradarbiavimas pandemijos ir karantino metu lėmė efektyvesnę kovą su krize ir jos padariniais.

Kad geriau pasiruoštume kitai viruso bangai ar panašiems iššūkiams ateityje ir sustiprintume valstybės atsparumą pandemijos, privalome išanalizuoti savo ir kitų valstybių patirtį, priimtus sprendimus ir išmoktas pamokas.

Tad šių metų rugsėjo 9 dieną Gynybos Paramos Fondas kartu Vilniaus miesto savivaldybe ir Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentu prie Krašto apsaugos ministerijos organizuoja tarptautinę virtualią konferenciją „Covid 19 – išmoktos pamokos“. Jos metu patirtimi ir įžvalgomis dalinsis lektoriai iš NATO, Europos Sąjungos, Jungtinių Tautų Organizacijos, taip pat Lietuvos, Suomijos ir Sakartvelo.

Darbotvarkė ir pranešėjai: www.fondas.eu

Nuoroda į konferenciją stebėjimui per Youtube: International conference COVID 19 Lessons Learned

https://youtu.be/-1nvwx2OoR4

Nuoroda į konferenciją interaktyviam dalyvavimui (galimybė gyvai užduoti klausimus pranešėjams): Link to registration

Po registracijos Jums bus atsiųstos naudojimo instrukcijos.

Pastaba: Web konferencija vyks anglų kalba.